О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2022 года № 665.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
подпункты 159), 160), 161), 162), 163) и 164) исключить;
подпункт 166) исключить;
подпункт 170) изложить в следующей редакции:
"170) утверждает содержание и правила организации профессиональной служебной (профессиональной) и физической подготовки сотрудников и военнослужащих органов гражданской защиты;";
дополнить подпунктами 174-1) и 174-2) следующего содержания:
"174-1) утверждает инструкцию о приеме на службу в органы гражданской защиты, назначении на должность, перемещении, выдвижении по службе, предоставлении отпусков, присвоении специальных (воинских) званий, увольнении и откомандировании;
174-2) утверждает описание, знаки различия, а также правила ношения форменной одежды сотрудников органов гражданской защиты;";
дополнить подпунктами 175-1), 175-2), 175-3), 175-4), 175-5), 175-6), 175-7), 175-8) и 175-9) следующего содержания:
"175-1) утверждает методику оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики органов гражданской защиты;
175-2) утверждает инструкцию по планированию и подготовке материалов организационно-штатных мероприятий, разработке штатов органов гражданской защиты;
175-3) утверждает правила отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы гражданской защиты, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки;
175-4) утверждает правила и сроки организации наставничества для лиц, впервые поступающих на правоохранительную службу в органы гражданской защиты;
175-5) организует воспитательную, социально-правовую, психологическую и идеологическую работу с личным составом органов гражданской защиты;
175-6) утверждает правила организации воспитательной, психологической и идеологической работы с личным составом органов гражданской защиты;
175-7) утверждает правила и методику проведения ежегодного социологического мониторинга состояния морально-психологического климата в подразделениях органов гражданской защиты;

"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 8 қыркүйектегі № 665 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
159), 160), 161), 162), 163) және 164) тармақшалар алып тасталсын;
166) тармақша алып тасталсын;
170) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"170) азаматтық қорғау органдары қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің кәсіби қызметтік (кәсіби) және дене шынықтыру дайындығының мазмұны мен оны ұйымдастыру қағидаларын бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 174-1) және 174-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"174-1) азаматтық қорғау органдарына қызметке қабылдау, лауазымға тағайындау, қызмет бабында ауыстыру, жоғарылату, демалыстар беру, арнаулы (әскери) атақтар беру, жұмыстан шығару және іссапарға жіберу туралы нұсқаулықты бекітеді;
174-2) азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің нысанды киімінің сипаттамасын, айырым белгілерін, сондай-ақ оны киіп жүру қағидаларын бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 175-1), 175-2), 175-3), 175-4), 175-5), 175-6), 175-7), 175-8) және 175-9) тармақшалармен толықтырылсын:
"175-1) азаматтық қорғау органдарының кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау әдістемесін бекітеді;
175-2) ұйымдық-штаттық іс-шаралар материалдарын жоспарлау және дайындау, азаматтық қорғау органдарының штаттарын әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекітеді;
175-3) азаматтық қорғау органдарына кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік дайындыққа іріктеу қағидаларын және одан өту шарттарын, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерін бекітеді;
175-4) азаматтық қорғау органдарына құқық қорғау қызметіне алғаш кіретін адамдар үшін тәлімгерлікті ұйымдастыру қағидалары мен мерзімдерін бекітеді;
175-5) азаматтық қорғау органдары жеке құрамымен тәрбие, әлеуметтік-құқықтық, психологиялық және идеологиялық жұмысты ұйымдастырады;
175-6) азаматтық қорғау органдары жеке құрамымен тәрбие, психологиялық және идеологиялық жұмысты ұйымдастыру қағидаларын бекітеді;
175-7) азаматтық қорғау органдарының бөлімшелеріндегі моральдық-психологиялық ахуалдың жай-күйіне жыл сайынғы социологиялық мониторинг жүргізудің қағидалары мен әдістемесін бекітеді;

175-8) утверждает правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в органах гражданской защиты;
175-9) утверждает правила ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудников и военнослужащих органов гражданской защиты;".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев четвертого, пятого, четырнадцатого, пятнадцатого, шестнадцатого, семнадцатого и восемнадцатого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 11 сентября 2022 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов

175-8) азаматтық қорғау органдарындағы кәсіптік құзыреттерді, негізгі көрсеткіштерді айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін есептеу қағидалары мен әдістерін бекітеді;
175-19) азаматтық қорғау органдары қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің дербес деректерін қамтыған жеке ісін жүргізу қағидаларын бекітеді;".
2. Осы қаулы 2022 жылғы 11 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың төртінші, бесінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші және он сегізінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов