Об изменении границ Карагандинской области и установлении границ области Ұлытау
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2022 года № 744.
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Изменить границы Карагандинской области путем исключения земель общей площадью 18893661,0 гектар городов Жезказгана, Сатпаева и Каражала, Жанааркинского и Улытауского районов для передачи в состав области Ұлытау согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить границы области Ұлытау общей площадью 18893661,0 гектар путем включения земель городов Жезказгана, Сатпаева и Каражала, Жанааркинского и Улытауского районов согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Акиматам Карагандинской области и области Ұлытау принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 сентября 2022 года № 744
Описание границ Карагандинской области
Территория Карагандинской области составляет 23 904 635 гектаров и границы обозначены следующим образом:
северо-восточная граница проходит по границе Павлодарской области;
восточная граница проходит по границе области Абай;
юго-восточная граница проходит по границе области Жетісу;
южная граница проходит по границе Алматинской области;
юго-западная граница проходит по границе Жамбылской области;
западная граница проходит по границе области Ұлытау;
северо-западная граница проходит по границе Костанайской области;
северная граница проходит по границе Акмолинской области.
_________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 сентября 2022 года № 744
Описание границ области Ұлытау
Территория области Ұлытау составляет 18 893 661 гектар и границы обозначены следующим образом:
северная и восточная границы проходят по границе Карагандинской области;
юго-восточная граница проходит по границе Жамбылской области;
южная граница проходит по границе Туркестанской области;
юго-западная граница проходит по границе Кызылординской области;
западная граница проходит по границе Актюбинской области;
северо-западная граница проходит по границе Костанайской области.
_________________________

Қарағанды облысының шекарасын өзгерту және Ұлытау облысының шекарасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 26 қыркүйектегі № 744 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қарағанды облысының шекарасы одан Ұлытау облысының құрамына беру үшін Жезқазған, Сәтбаев және Қаражал қалаларының, Жаңаарқа және Ұлытау аудандарының жалпы ауданы 18893661,0 гектар жерін алып тастау арқылы өзгертілсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Жезқазған, Сәтбаев және Қаражал қалаларының, Жаңаарқа және Ұлытау аудандарының жалпы ауданы 18893661,0 гектар жерін қосу арқылы Ұлытау облысының шекарасы белгіленсін.
3. Қарағанды және Ұлытау облыстарының әкімдіктері осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 744 қаулысына
1-қосымша
Қарағанды облысы шекарасының сипаттамасы
Қарағанды облысының аумағы 23 904 635 гектар құрайды және шекарасы мынадай болып белгіленген:
солтүстік-шығыс шекара Павлодар облысының шекарасы бойымен өтеді;
шығыс шекара Абай облысының шекарасы бойынша өтеді;
оңтүстік-шығыс шекара Жетісу облысының шекарасы бойымен өтеді;
оңтүстік шекара Алматы облысының шекарасы бойымен өтеді;
оңтүстік-батыс шекара Жамбыл облысының шекарасы бойымен өтеді;
батыс шекара Ұлытау облысының шекарасы бойымен өтеді;
солтүстік-батыс шекара Қостанай облысының шекарасы бойымен өтеді;
солтүстік шекара Ақмола облысының шекарасы бойымен өтеді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 744 қаулысына
2-қосымша
Ұлытау облысы шекарасының сипаттамасы
Ұлытау облысының аумағы 18 893 661 гектар құрайды және шекарасы төмендегідей белгіленген:
солтүстік және шығыс шекара Қарағанды облысының шекарасы бойымен өтеді;
оңтүстік-шығыс шекара Жамбыл облысының шекарасы бойымен өтеді;
оңтүстік шекара Түркістан облысының шекарасы бойымен өтеді;
оңтүстік-батыс шекара Қызылорда облысының шекарасы бойымен өтеді;
батыс шекара Ақтөбе облысының қолданыстағы шекарасы бойымен өтеді;
солтүстік-батыс шекара Қостанай облысының шекарасы бойымен өтеді.