О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 486 "Об утверждении планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций глобального и регионального масштабов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 октября 2022 года № 801
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 23.11.2022.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 486 "Об утверждении планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций глобального и регионального масштабов" следующие изменения:
в Плане действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций глобального масштаба, утвержденном указанным постановлением:
в примечании:
слова "* – мероприятия проводятся при возникновении наводнений, паводков, лесных и степных пожаров, землетрясений;" заменить словами "*– мероприятия проводятся при возникновении наводнений, паводков, лесных и степных пожаров, землетрясений, опасных биологических факторов, эпидемий, эпизоотий и эпифитотий;";
слова "центральные исполнительные органы организуют разработку и утверждение ведомственных планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций глобального и регионального масштабов с учетом настоящего плана и в соответствии со структурой, утвержденной приказом уполномоченного органа в сфере гражданской защиты." заменить словами "центральные исполнительные органы организуют разработку и утверждение ведомственных планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций глобального и регионального масштабов по согласованию с уполномоченным органом в сфере гражданской защиты с учетом настоящего плана и в соответствии со структурой, утвержденной приказом уполномоченного органа в сфере гражданской защиты.";
в Плане действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций регионального масштаба, утвержденном указанным постановлением:
в примечании:
слова "* – мероприятия проводятся при возникновении наводнений, паводков, лесных и степных пожаров, землетрясений, селевых потоков, снежных заносов и буранов, чрезвычайных ситуаций техногенного характера с выбросом сильнодействующих ядовитых, радиоактивных и биологически опасных веществ, в том числе взрывах на объектах Министерства обороны Республики Казахстан, эпидемий, эпизоотий и эпифитотий;" заменить словами "* – мероприятия проводятся при возникновении наводнений, паводков, лесных и степных пожаров, землетрясений, селевых потоков, снежных заносов и буранов, опасных биологических факторов, эпидемий, эпизоотий и эпифитотий, чрезвычайных ситуаций техногенного характера с выбросом сильнодействующих ядовитых и радиоактивных веществ, в том числе взрывов на объектах Министерства обороны Республики Казахстан;";
слова "**** – мероприятия проводятся при возникновении чрезвычайной ситуации техногенного характера с выбросом сильнодействующих ядовитых, радиоактивных и биологически опасных веществ, в том числе взрывах на объектах Министерства обороны Республики Казахстан;" заменить словами "****–мероприятия проводятся при возникновении чрезвычайной ситуации техногенного характера с выбросом сильнодействующих ядовитых, радиоактивных веществ, возникновении опасных биологических факторов, в том числе взрывов на объектах Министерства обороны Республики Казахстан;";
слова "центральные исполнительные органы организуют разработку и утверждение ведомственных планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций глобального и регионального масштабов с учетом настоящего плана и в соответствии со структурой, утвержденной приказом уполномоченного органа в сфере гражданской защиты." заменить словами "центральные исполнительные органы организуют разработку и утверждение ведомственных планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций глобального и регионального масштабов по согласованию с уполномоченным органом в сфере гражданской защиты с учетом настоящего плана и в соответствии со структурой, утвержденной приказом уполномоченного органа в сфере гражданской защиты.".

"Жаһандық және өңірлік ауқымдағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимылдар жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 486 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 10 қазандағы № 801 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 23.11.2022 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жаһандық және өңірлік ауқымдағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимылдар жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 486 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жаһандық ауқымдағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимыл жоспарында:
ескертпеде:
"* – іс-шаралар су басу, тасқын, орман және дала өрттері, жер сілкіністері болған кезде өткізіледі;" деген сөздер "*– іс-шаралар су тасқыны, су басу, орман және дала өрттері, жер сілкіністері, қауіпті биологиялық факторлар, эпидемиялар, эпизоотиялар, эпиофитотиялар болған кезде өткізіледі;" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орталық атқарушы органдар осы жоспарды ескере отырып және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген құрылымға сәйкес жаһандық және өңірлік ауқымдағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі ведомстволық іс-қимыл жоспарларын әзірлеуді және бекітуді ұйымдастырады." деген сөздер "орталық атқарушы органдар осы жоспарды ескере отырып және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген құрылымға сәйкес азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша жаһандық және өңірлік ауқымдағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі ведомстволық іс-қимыл жоспарларын әзірлеуді және бекітуді ұйымдастырады." деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Өңірлік ауқымдағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимылдар жоспарында:
ескертпеде:
"* – іс-шаралар су басу, тасқын, орман және дала өрттері, жер сілкіністері, сел ағындары, қар құрсауы және борандар, әсері күшті улы заттармен, радиоактивті және биологиялық қауіпті заттар шығарындыларымен байланысты техногенді сипаттағы төтенше жағдайлар, эпидемиялар, эпизоотиялар, эпиофитотиялар, оның ішінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі объектілеріндегі жарылыс, эпидемиялар, эпизоотиялар мен эпиофитотиялар туындаған кезде өткізіледі;" деген сөздер "* – іс-шаралар су тасқыны, су басу, орман және дала өрттері, жер сілкіністері, сел тасқыны, қар құрсауы және боран, қауіпті биологиялық факторлар, эпидемиялар, эпизоотиялар және эпифитотиялар, улы және радиоактивті әсері күшті заттар шығарылған техногенді сипаттағы төтенше жағдайлар, оның ішінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің объектілерінде жарылыстар туындаған кезде өткізіледі;" деген сөздермен ауыстырылсын;
"**** – іс-шаралар әсері күшті улы заттармен, радиоактивті және биологиялық қауіпті заттар шығарындыларымен байланысты техногенді сипаттағы төтенше жағдайлар, оның ішінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі объектілеріндегі жарылыс туындаған кезде өткізіледі;" деген сөздер "**** – іс-шаралар улы, радиоактивті әсері күшті заттар шығарылған техногендік сипаттағы төтенше жағдай туындаған, қауіпті биологиялық факторлар, оның ішінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің объектілерінде жарылыстар туындаған кезде өткізіледі;" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орталық атқарушы органдар осы жоспарды ескере отырып және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген құрылымға сәйкес жаһандық және өңірлік ауқымдағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі ведомстволық іс-қимыл жоспарларын әзірлеуді және бекітуді ұйымдастырады." деген сөздер "орталық атқарушы органдар осы жоспарды ескере отырып және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген құрылымға сәйкес азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша жаһандық және өңірлік ауқымдағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі ведомстволық іс-қимыл жоспарларын әзірлеуді және бекітуді ұйымдастырады." деген сөздермен ауыстырылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие с 23 ноября 2022 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов

2. Осы қаулы 2022 жылғы 23 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов