О некоторых вопросах Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2022 года № 915
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственное учреждение "Управление по чрезвычайным ситуациям района "Тұран" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
2. Установить, что финансирование государственного учреждения, указанного в пункте 1 настоящего постановления, осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Переименовать государственные учреждения – территориальные органы и государственные учреждения, находящиеся в ведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и его ведомства, по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2003 года № 450 "Об утверждении Перечня специализированных служб, оказывающих необходимую помощь туристам, терпящим бедствие на территории Республики Казахстан":
в Перечне специализированных служб, оказывающих необходимую помощь туристам, терпящим бедствие на территории Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны"
город Астана
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне территориальных органов, находящихся в ведении Министерства и территориальных подразделений его ведомств:
в разделе "1. Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"15. Департамент по чрезвычайным ситуациям города Астаны.";
строки, порядковые номера 18, 19, 20 и 21, изложить в следующей редакции:
"18. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Алматы" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.
19. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Байқоңыр" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.

Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 17 қарашадағы № 915 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Тұран" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі құрылсын.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген мемлекеттік мекемені қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігін ұстауға көзделген қаражат есебінен және соның шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің және оның ведомствосының қарамағындағы мемлекеттік мекемелер – аумақтық органдар мен мемлекеттік мекемелердің атауы өзгертілсін.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының аумағында апатқа ұшыраған туристерге қажетті көмек көрсететін мамандандырылған қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 14 мамырдағы № 450 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында апатқа ұшыраған туристерге қажетті көмек көрсететін мамандандырылған қызметтердің тізбесінде:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
"Астана қаласының төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Астана қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
";
2) "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы аумақтық органдардың және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің тізбесінде:
"1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті.";
реттік нөмірлері 18, 19, 20 және 21-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Алматы" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
19. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Байқоңыр" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.

20. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Есиль" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.
21. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Сарыарка" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.";
дополнить строкой, порядковый номер 56-1, следующего содержания:
"56-1. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Тұран" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.";
в разделе "2. Комитет промышленной безопасности":
строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"15. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по городу Астане".";
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства:
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"7. Центр медицины катастроф Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Астана).";
строку, порядковый номер 22, изложить в следующей редакции:
"22. Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны (город Астана).".
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 ноября 2022 года № 915
Перечень переименовываемых государственных учреждений – территориальных органов и государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и его ведомства
1. Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" в государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
2. Государственное учреждение "Управление по чрезвычайным ситуациям района "Алматы" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление по чрезвычайным ситуациям района "Алматы" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
3. Государственное учреждение "Управление по чрезвычайным ситуациям района "Байқоңыр" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление по чрезвычайным ситуациям района "Байқоңыр" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".

20. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Есіл" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
21. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Сарыарқа" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 56-1-жолмен толықтырылсын:
"56-1. Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Тұран" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.";
"2. Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" деген бөлімде:
реттік нөмірі 15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"15. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.";
Министрліктің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Апаттар медицинасы орталығы (Астана қаласы).";
реттік нөмірі 22-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Астана қаласы).".
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 17 қарашадағы
№ 915 қаулысына
қосымша
Атауы өзгертілетін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің және оның ведомствосының қарамағындағы мемлекеттік мекемелер – аумақтық органдар мен мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің "Алматы" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Алматы" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің "Байқоңыр" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Байқоңыр" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі.

4. Государственное учреждение "Управление по чрезвычайным ситуациям района "Есиль" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление по чрезвычайным ситуациям района "Есиль" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
5. Государственное учреждение "Управление по чрезвычайным ситуациям района "Сарыарка" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление по чрезвычайным ситуациям района "Сарыарка" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
6. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по городу Нур-Султану" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по городу Астане".
7. Государственное учреждение "Центр медицины катастроф Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Нур-Султан)" в государственное учреждение "Центр медицины катастроф Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Астана)".
8. Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Нур-Султан)" в государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Астана)".
__________________________

4. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің "Есіл" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Есіл" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
5. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің "Сарыарқа" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Сарыарқа" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Апаттар медицинасы орталығы (Нұр-Сұлтан қаласы)" мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Апаттар медицинасы орталығы (Астана қаласы)" мемлекеттік мекемесі.
8. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Нұр-Сұлтан қаласы)" мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Астана қаласының төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Астана қаласы)" мемлекеттік мекемесі.