О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2022 года № 972
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан" следующие дополнения:
в Положении о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 15:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) проведение анализа и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями в обращениях в рамках административных процедур;";
дополнить подпунктом 53-1) следующего содержания:
"53-1) в пределах своей компетенции содействует формированию и укреплению принципов межэтнического согласия и единства народа Казахстана среди обучающейся молодежи в организациях высшего и (или) послевузовского образования;";
дополнить подпунктом 163-1) следующего содержания:
"163-1) проводит разъяснительную работу по недопущению дискриминации граждан по языковому принципу;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов

"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 972 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ережеде:
15-тармақ:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) әкімшілік рәсімдер шеңберінде арыз иелері жолданымдарда көтеретін жүйелі проблемаларға талдау жүргізу және оларды анықтау;";
мынадай мазмұндағы 53-1) тармақшамен толықтырылсын:
"53-1) өз құзыреті шегінде жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алатын жастар арасында этносаралық келісім мен Қазақстан халқының бірлігі қағидаттарын қалыптастыруға және нығайтуға жәрдемдеседі;";
мынадай мазмұндағы 163-1) тармақшамен толықтырылсын:
"163-1) азаматтарды тілдік қағидат бойынша кемсітуге жол бермеу бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізеді;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов