О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2021 года № 649 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Нур-Султану, до 2023 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2023 года № 37. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2024 года № 136.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.02.2024 № 136.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2021 года № 649 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Нур-Султану, до 2023 года" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Астане, до 2025 года";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях улучшения социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Астане, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый Комплексный план социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Астане, до 2025 года (далее – План).";
Комплексный план социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Нур-Султану, до 2023 года, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 2023 года № 37
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 сентября 2021 года № 649
Комплексный план
социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Астане, до 2025 года
№ п/п Наименование Форма завершения Ответственные исполнители Сроки исполнения Объем финансирования*
(млн тенге)
Источники
финансирования
Ожидаемые результаты от реализации Комплексного плана социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Астане по итогам 2025 года:

"Нұр-Сұлтан қаласына iргелес елдi мекендердi әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2023 жылға дейінгі кешендi жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 649 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 25 қаңтардағы № 37 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 29 ақпандағы № 136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.02.2024 № 136 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласына iргелес елдi мекендердi әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2023 жылға дейінгі кешендi жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 649 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Астана қаласына iргелес елдi мекендердi әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2025 жылға дейінгі кешендi жоспарын бекiту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Астана қаласына іргелес елді мекендерді әлеуметтік-экономикалық дамытуды жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Астана қаласына іргелес елді мекендерді әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2025 жылға дейінгі кешенді жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Нұр-Сұлтан қаласына iргелес елдi мекендердi әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2023 жылға дейінгі кешендi жоспары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2023 жылғы 25 қаңтардағы
№ 37 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2021 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 649 қаулысымен
бекiтiлген
Астана қаласына iргелес елдi мекендердi әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2025 жылға дейінгі кешенді жоспары
Р/с
Атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзiмдерi
Қаржыландыру көлемі* (млн теңге)
Қаржыландыру көзi
Астана қаласына іргелес елді мекендерді әлеуметтік-экономикалық дамытудың кешенді жоспарын іске асырудан 2025 жылдың қорытындысы бойынша күтілетін нәтижелер:

1) увеличение доступа к получению медицинских услуг, сокращение очередности в детских садах и дефицита ученических мест в школах;
2) повышение качества дорожного полотна в хорошем и удовлетворительном состоянии в охватываемых населенных пунктах;
3) увеличение охвата населения централизованным водоснабжением в охватываемых населенных пунктах;
4) рост занятости населения, создание новых рабочих мест на период реализации мероприятий и постоянных после ввода объектов в эксплуатацию;

1) медициналық көресетілетін қызметтерді алуға қолжетімділікті арттыру, балабақшалардағы кезектілікті және мектептердегі оқушы орындарының тапшылығын қысқарту;
2) қамтылатын елді мекендерде жол төсемінің сапасын жақсы және қанағаттанарлық жағдайда арттыру;
3) қамтылатын елді мекендерде халықты орталықтандырылған сумен жабдықтаумен қамтуды ұлғайту;
4) халықты жұмыспен қамтуды арттыру, іс-шараларды іске асыру кезеңінде жаңа жұмыс орындарын және объектілер пайдалануға берілгеннен кейін тұрақты жұмыс орындарын құру;

68 479,0
40 885,9
26 946,2
211 366,8
Расшифровка аббревиатур:
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ВС – Верховный суд Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
* объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет республиканского и местного бюджетов, будут уточняться при формировании и уточнении республиканского и местного бюджетов на соответствующий плановый период.

68 479,0
40 885,9
26 946,2
211 366,8
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ОАМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
* республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемі тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді қалыптастыру және нақтылау кезінде белгіленетін болады.