Об изменении границ Восточно-Казахстанской, Павлодарской областей и установлении границ области Абай
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2023 года № 529.
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Изменить границы:
1) Восточно-Казахстанской области путем исключения административно-территориальных единиц – городов Семей и Курчатов, района Ақсуат, Абайского, Аягозского, Бескарагайского, Бородулихинского, Жарминского, Кокпектинского и Урджарского районов, передаваемых в состав области Абай общей площадью 18536,6 тысяч гектаров, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Павлодарской области путем исключения административно-территориальной единицы – города Курчатова общей площадью 11000 гектаров согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Установить границы области Абай общей площадью 18547,6 тысяч гектаров путем включения административно-территориальных единиц – городов Семей и Курчатов, района Ақсуат, Абайского, Аягозского, Бескарагайского, Бородулихинского, Жарминского, Кокпектинского и Урджарского районов согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
3. Акиматам Восточно-Казахстанской, Павлодарской областей и области Абай принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июля 2023 года № 529
Схематическая карта Восточно-Казахстанской области
Описание границы Восточно-Казахстанской области

Шығыс Қазақстан, Павлодар облыстарының шекараларын өзгерту және Абай облысының шекарасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 1 шiлдедегi № 529 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктер – Абай облысының құрамына берілетін жалпы ауданы 18536,6 мың гектар Семей және Курчатов қалаларын, Ақсуат, Абай, Аягөз, Бесқарағай, Бородулиха, Жарма, Көкпекті және Үржар аудандарын шығару жолымен Шығыс Қазақстан облысының шекарасы;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес әкімшілік-аумақтық бірлік – жалпы ауданы 11000 гектар Курчатов қаласын шығару жолымен Павлодар облысының шекарасы өзгертілсін.
2. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктер – Семей және Курчатов қалаларын, Ақсуат, Абай, Аягөз, Бесқарағай, Бородулиха, Жарма, Көкпекті және Үржар аудандарын қосу жолымен жалпы ауданы 18547,6 мың гектар Абай облысының шекарасы белгіленсін.
3. Шығыс Қазақстан, Павлодар және Абай облыстарының әкімдіктері осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 1 шілдедегі
№ 529 қаулысына
1-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының схемалық картасы
Шығыс Қазақстан облысы шекарасының сипаттамасы

Территория Восточно-Казахстанской области общей площадью 9785,9 тысяч гектаров располагается в пределах границ городов Усть-Каменогорск и Риддер, районов Алтай и Самар, Глубоковского, Зайсанского, Катон-Карагайского, Курчумского, Тарбагатайского, Уланского, Шемонаихинского районов, границы обозначены следующим образом:
северная граница проходит по казахстанско-российской государственной границе;
западная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении области Абай;
южная и восточная границы проходят по казахстанско-китайской государственной границе.
Экспликация земель Восточно-Казахстанской области
п/п
Наименование
городов и районов
Территория
Всего земель
В том числе:
земли сельскохозяйственного назначения
земли населенных пунктов
земли промышленности
земли лесного фонда
земли
особо охраняемых природных территорий
земли водного фонда
земли запаса
1
Глубоковский

Жалпы ауданы 9785,9 мың гектар Шығыс Қазақстан облысының аумағы Өскемен және Риддер қалаларының, Алтай, Самар, Глубокое, Зайсан, Катонқарағай, Күршім, Тарбағатай, Ұлан, Шемонаиха аудандарының шекаралары шегінде орналасқан, шекаралар мынадай болып белгіленген:
солтүстік шекара Қазақстан-Ресей мемлекеттік шекарасы бойымен өтеді;
батыс шекара Абай облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойымен өтеді;
оңтүстік және шығыс шекаралары Қазақстан-Қытай мемлекеттік шекарасы бойымен өтеді.
Шығыс Қазақстан облысы жерлерінің экспликациясы
Р/с
Қалалар мен аудандар атауы
Аумағы
Жердің барлығы
Соның ішінде:
ауыл шаруашы-лығы мақсатын-дағы жер
елді мекен жері
өнеркәсіп жері
орман қоры жері
ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жері
су қоры жері
босалқы жер
1
Глубокое

3361573,1
645771,2
38338,6
2153931,2
833706,5
488484,5
2264044,9
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июля 2023 года № 529
Схематическая карта Павлодарской области
Описание границы Павлодарской области
Территория Павлодарской области общей площадью 12464,5 тысяч гектаров располагается в пределах границ городов Павлодар, Экибастуз и Аксу, Актогайского, Баянаульского, Железинского, Иртышского, Майского, Павлодарского, Успенского, Щербактинского районов, районов Аққулы и Тереңкөл, границы обозначены следующим образом:
северная граница проходит по казахстанско-российской государственной границе;
северо-западная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении Северо-Казахстанской области;
восточная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении области Абай;
западная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении Акмолинской области;
южная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении Карагандинской области;
Экспликация земель Павлодарской области
п/п
Наименование
городов и районов
Территория
Всего земель
В том числе:
земли сельскохозяйственного назначения
земли населенных пунктов
земли промышленности
земли лесного фонда
земли
особо охраняемых природных территорий
земли водного фонда
земли запаса
1
Актогайский
977800,9
977800,9

3361573,1
645771,2
38338,6
2153931,2
833706,5
488484,5
2264044,9
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 1 шілдедегі
№ 529 қаулысына
2-қосымша
Павлодар облысының схемалық картасы
Павлодар облысы шекарасының сипаттамасы
Жалпы ауданы 12464,5 мың гектар Павлодар облысының аумағы Павлодар, Екібастұз және Ақсу қалаларының, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты, Аққулы және Тереңкөл аудандарының шекаралары шегінде орналасқан, шекаралары мынадай болып белгіленген:
солтүстік шекара Қазақстан-Ресей мемлекеттік шекарасы бойымен өтеді;
солтүстік-батыс шекара Солтүстік Қазақстан облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойымен өтеді;
шығыс шекара Абай облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойымен өтеді;
батыс шекара Ақмола облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойымен өтеді;
оңтүстік шекара Қарағанды облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойымен өтеді.
Павлодар облысы жерлерінің экспликациясы
Р/с
Қалалар мен аудандар атауы
Аумағы
Жердің барлығы
соның ішінде:
ауыл шаруашы-лығы мақсатын-дағы жер
елді мекен жері
өнеркәсіп жері
орман қоры жері
ерекше қорғала-тын табиғи аумақтар жері
су қоры жері
босалқы жер
1
Ақтоғай
977800,9
977800,9

12459542,9
7390660,3
1819113,1
121573,3
126026
357958
78853,3
2565358,9
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июля 2023 года № 529
Схематическая карта области Абай
Описание границы области Абай
Территория области Абай общей площадью 18547,6 тысяч гектаров располагается в пределах границ городов Семей и Курчатов, района Ақсуат, Абайского, Аягозского, Бескарагайского, Бородулихинского, Жарминского, Кокпектинского и Урджарского районов, границы обозначены следующим образом:
северная граница проходит по казахстанско-российской государственной границе, находящейся в административном подчинении Павлодарской области;
западная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении Карагандинской и Павлодарской областей;
южная граница проходит по существующим границам территорий, находящихся в административном подчинении области Жетісу;
юго-восточная граница проходит по казахстанско-китайской государственной границе;
восточная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении Восточно-Казахстанской области.
Экспликация земель области Абай
п/п
Наименование городов и районов
Территория
Всего земель
В том числе:
земли сельско-хозяйственного назначения
земли населенных пунктов
земли промышленности
земли лесного фонда
земли
особо охраняемых природных территорий
земли водного фонда
земли запаса
1
Абайский
2009391
2009391

12459542,9
7390660,3
1819113,1
121573,3
126026
357958
78853,3
2565358,9
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 1 шілдедегі
№ 529 қаулысына
3-қосымша
Абай облысының схемалық картасы
Абай облысы шекарасының сипаттамасы
Жалпы ауданы 18547,6 мың гектар Абай облысының аумағы Семей және Курчатов қалаларының, Ақсуат, Абай, Аягөз, Бесқарағай, Бородулиха, Жарма, Көкпекті және Үржар аудандарының шекаралары шегінде орналасқан, шекаралары мынадай болып белгіленген:
солтүстік шекара Қазақстан-Ресей мемлекеттік шекарасы және Павлодар облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойымен өтеді;
батыс шекара Қарағанды және Павлодар облыстарының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойымен өтеді;
оңтүстік шекара Жетісу облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың қолданыстағы шекаралары бойымен өтеді;
оңтүстік-шығыс шекара Қазақстан-Қытай мемлекеттік шекарасы бойымен өтеді;
шығыс шекара Шығыс Қазақстан облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойымен өтеді.
Абай облысы жерлерінің экспликациясы
Р/с
Қалалар мен аудандар атауы
Аумағы
Жердің барлығы
соның ішінде:
ауыл шаруашы-лығы мақсатын-дағы жер
елді мекен жері
өнеркәсіп жері
орман қоры жері
ерекше қорғала-тын табиғи аумақтар жері
су қоры жері
босалқы жер
1
Абай
2009391
2009391