О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2023 года № 535.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы" следующие изменения и дополнение:
в приложении 1 к указанному постановлению:
в перечне крупных организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации в приоритетном порядке:
в разделе "Управление делами Президента Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 2.1, исключить;
в приложении 2 к указанному постановлению:
в перечне крупных дочерних, зависимых организаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду в приоритетном порядке:
раздел "Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" дополнить строкой, порядковый номер 3.12), следующего содержания:
"
3.
12)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Aктауский морской северный терминал"
";
в приложении 4 к указанному постановлению:
в перечне организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акимат города Нур-Султана":
строку:
"
Акимат города Нур-Султана
"
изложить в следующей редакции:
"
Акимат города Астаны
";
строку, порядковый номер 29.6, исключить;
в разделе "Акимат Мангистауской области":
строку, порядковый номер 215.2, исключить;
в разделе "Акимат Северо-Казахстанской области":
строку, порядковый номер 250.1, исключить;
в разделе "Акимат Жамбылской области":
строку, порядковый номер 282.24, исключить;
в разделе "Акимат города Алматы":
строки, порядковые номера 362.2), 370.10), 373-1.14), исключить;
в разделе "Акимат Восточно-Казахстанской области":
строку, порядковый номер 376.3, исключить;
в приложении 5 к указанному постановлению:
в перечне дочерних, зависимых организаций акционерных обществ и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
в разделе "Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы":
строку, порядковый номер 8-1.3, исключить;
в разделе "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка":
строку, порядковый номер 103.5, исключить;
в разделе "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Алматы":

"Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 1 шiлдедегi № 535 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
басым тәртіппен жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ірі ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 2.1-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың басым тәртіппен бәсекелес ортаға беру ұсынылатын ірі еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы, оның құрамында" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3.12) жолмен толықтырылсын:
"
3.
12)
"Ақтау теңіз солтүстік терминалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
бәсекелес ортаға беру ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі" деген бөлімде:
мына:
"
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Астана қаласының әкімдігі
";
реттік нөмірі 29.6-жол алып тасталсын;
"Маңғыстау облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 215.2-жол алып тасталсын;
"Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 250.1-жол алып тасталсын;
"Жамбыл облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 282.24-жол алып тасталсын;
"Алматы қаласының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 362.2), 370.10), 373-1.14) жолдар алып тасталсын;
"Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 376.3-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
акционерлік қоғамдардың және олармен үлестес болып табылатын өзге заңды тұлғалардың бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесінде:
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 8-1.3-жол алып тасталсын;
"Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 103.5-жол алып тасталсын;
"Алматы" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы деген бөлімде:

строку, порядковый номер 149.4, исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов

реттік нөмірі 149.4-жол алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов