О создании республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Технический университет Ұлытау" Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2023 года № 702.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 и пунктом 1 статьи 133 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Технический университет Ұлытау" Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан (далее – предприятие).
2. Уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении предприятия определить Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан.
3. Определить основными предметами деятельности предприятия предоставление образовательных услуг в сфере технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского, дополнительного образования и занятие научной и (или) научно-технической деятельностью.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством науки и высшего образования Республики Казахстан и акиматом области Ұлытау в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2000 года № 1021 "Об утверждении Перечня государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации":
в перечне государственных учебных заведений, не подлежащих приватизации:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Перечень государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации";
дополнить строкой, порядковый номер 46, следующего содержания:
"
46
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Технический университет Ұлытау"
город Жезказган
";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
перечень государственных юридических лиц, находящихся в ведении Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, дополнить строкой, порядковый номер 5, следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің "Ұлытау техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 тамыздағы № 702 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4) тармақшасына және 133-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің "Ұлытау техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – кәсіпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі кәсіпорынға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық жасау жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі, қосымша білім беру саласында білім беру және ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысу болып айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігімен және Ұлытау облысының әкімдігімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
1) "Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 6 шілдедегі № 1021 қаулысында:
жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесінде:
тақырыпқа орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 46-жолмен толықтырылсын:
"
46
"Ұлытау техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Жезқазған қаласы
";
2) "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысында:көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі қарамағындағы мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 5-жолмен толықтырылсын:

"5. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Технический университет Ұлытау".".
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов

"5. "Ұлытау техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.".
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов