О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2024 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2023 года № 1206.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2024 год (далее – План).
2. Государственным органам-разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, за исключением законопроектов, предусмотренных пунктами 4 и 5 Плана.
3. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2023 года № 1206
План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2024 год

Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2024 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 1206 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2024 жылға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспардың 4 және 5-тармақтарында көзделген заң жобаларын қоспағанда, Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар заң жобаларын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне Жоспарда айқындалған айдың 1-күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда айқындалған айдың 1-күнінен кешіктірмей ұсынып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 1206 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2024 жылға арналған жоспары

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16.08.2024 № 667; от 24.09.2024 № 775; от 10.10.2024 № 836; от 28.10.2024 № 892.
п/п
Наименование законопроекта
Государственный орган-разработчик
Срок представления
Лицо,
ответственное за качественную разработку и своевременное внесение законопроектов
Минюст
Правительство
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам интеллектуальной собственности
МЮ
январь
февраль
апрель
Жакселекова Б.Ш.
2
О фондах целевого капитала (эндаумент-фондах)
МНВО
январь
февраль
апрель
Ешенкулов Т.И.
3
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности фондов целевого капитала (эндаумент-фондов)
МНВО
январь
февраль
апрель
Ешенкулов Т.И.
4
О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2025 – 2027 годы
МНЭ
июль
август
август
Амрин А.К.
5
О республиканском бюджете
на 2025 – 2027 годы
МФ
август
август
август
Бейсенбекулы А.
6
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
АФМ
июнь
июль
сентябрь
Раисов У.Е.
7
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования системы государственной поддержки отрасли инновационной деятельности
МЦРИАП
июнь
июль
сентябрь
Тулеушин К.А.
8
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования нормотворчества
МЮ
июнь
июль
сентябрь
Муканова А.К.
9
Исключен постановлением Правительства РК от 24.09.2024 № 775.
10
Исключен постановлением Правительства РК от 24.09.2024 № 775.
11
Исключен постановлением Правительства РК от 24.09.2024 № 775.
12
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архивного дела
МКИ
июль
август
октябрь
Аликулов Е.Ш.
13
Исключен постановлением Правительства РК от 28.10.2024 № 892.
14
Исключен постановлением Правительства РК от 24.09.2024 № 775.
15
Исключен постановлением Правительства РК от 10.10.2024 № 836.
16
О тестировании на профессиональную добропорядочность
АПК
сентябрь
октябрь
декабрь
Саркулов У.С.
17
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам тестирования на профессиональную добропорядочность
АПК
сентябрь
октябрь
декабрь
Саркулов У.С.
18
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования в целях улучшения инвестиционного климата
МПС
сентябрь
октябрь
декабрь
Шархан И.Ш.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
АПК – Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
______________________________________________

Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.08.2024 № 667; 24.09.2024 № 775; 10.10.2024 № 836; 28.10.2024 № 892 қаулыларымен.
Р/с
Заң жобасының атауы
Әзірлеуші мемлекеттік орган
Ұсыну мерзімі
Заң жобаларын сапалы әзірлеуге және уақтылы енгізуге жауапты тұлға
Әділетмині
Үкімет
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зияткерлік меншік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
қаңтар
ақпан
сәуір
Б.Ш. Жақселекова
2.
Нысаналы капитал қорлары (эндаумент-қорлар) туралы
ҒЖБМ
қаңтар
ақпан
сәуір
Т.И. Ешенқұлов
3.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне нысаналы капитал қорларының қызметі (эндаумент-қорлар) мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҒЖБМ
қаңтар
ақпан
сәуір
Т.И. Ешенқұлов
4.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2025 – 2027 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
ҰЭМ
шілде
тамыз
тамыз
А.К. Әмрин
5.
2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
тамыз
тамыз
тамыз
А. Бейсенбекұлы
6.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚМА
маусым
шілде
қыркүйек
Ұ.Е. Раисов
7.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне инновациялық қызмет саласын мемлекеттік қолдау жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЦДИАӨМ
маусым
шілде
қыркүйек
Қ.А. Төлеушин
8.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне нормашығармашылықты жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
маусым
шілде
қыркүйек
А.Қ. Мұқанова
9.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.09.2024 № 775 қаулысымен.
10.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.09.2024 № 775 қаулысымен.
11.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.09.2024 № 775 қаулысымен.
12.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне архив ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МАМ
шілде
тамыз
қазан
Е.Ш. Әліқұлов
13.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.10.2024 № 892 қаулысымен.
14.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.09.2024 № 775 қаулысымен.
15.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 10.10.2024 № 836 қаулысымен.
16.
Кәсіптік парасаттылыққа тестілеу туралы
CҚА
қыркүйек
қазан
желтоқсан
Ұ.С. Сарқұлов
17.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәсіптік парасаттылыққа тестілеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
CҚА
қыркүйек
қазан
желтоқсан
Ұ.С. Сарқұлов
18.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне инвестициялық ахуалды жақсарту мақсатында жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ӨҚМ
қыркүйек
қазан
желтоқсан
И.Ш. Шархан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚМА – Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
СҚА – Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі