О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2013 года № 697 "Об утверждении перечня пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарных постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2024 года № 146
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2013 года № 697 "Об утверждении перечня пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарных постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан" следующие изменения:
в перечне пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарных постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "1. Пункты пропуска, открытые для международных авиаперевозок в аэропортах городов Республики Казахстан":
строку:
"
Астана
город Нур-Султан
"
изложить в следующей редакции:
"
Астана
город Астана
";
в разделе "3. Железнодорожные пункты пропуска через Государственную границу Республики Казахстан":
строку:
"
Ауыл
Восточно-Казахстанская область
"
изложить в следующей редакции:
"
Ауыл
область Абай
";
в подпункте 4):
строки:
"
Достык
Алматинская область
Алтынколь
Алматинская область
"
изложить в следующей редакции:
"
Достык
область Жетісу
Алтынколь
область Жетісу
";
в разделе "4. Автомобильные пункты пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарные посты транспортного контроля на территории Республики Казахстан":
заголовок изложить в следующей редакции:
"4. Автомобильные пункты пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающие с таможенной границей Евразийского экономического союза, а также иные места перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза и стационарные посты транспортного контроля на территории Республики Казахстан";
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) международные пункты пропуска через границу с Китайской Народной Республикой:
открытые для многостороннего сообщения:
Нур Жолы
область Жетісу
Достык
область Жетісу
Кольжат
Алматинская область
Бахты
область Абай
Майкапчагай
Восточно-Казахстанская область
2) международные пункты пропуска через границу с Российской Федерацией:
открытые для многостороннего сообщения:
Курмангазы
Атырауская область
Таскала
Западно-Казахстанская область
Сырым
Западно-Казахстанская область
Аксай
Западно-Казахстанская область
Алимбет
Актюбинская область
Жайсан
Актюбинская область
Кайрак
Костанайская область
Акбалшык
Костанайская область
Жана Жол
Северо-Казахстанская область
Каракога
Северо-Казахстанская область
Кызыл Жар
Северо-Казахстанская область
Урлютобе
Павлодарская область
Косак
Павлодарская область
Шарбакты
Павлодарская область
Ауыл
область Абай
Убе
Восточно-Казахстанская область
Жезкент
область Абай
открытые для двустороннего сообщения:
Жаныбек
Западно-Казахстанская область
Орда
Западно-Казахстанская область
Шаган
Западно-Казахстанская область
Карашатау
Актюбинская область
Кондыбай
Костанайская область
Желкуар
Костанайская область
Аят
Костанайская область
Убаган
Костанайская область
Бидаик
Северо-Казахстанская область
Амангельды
Павлодарская область
Найза
Павлодарская область
Байтанат
область Абай
Коянбай
область Абай";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) стационарные посты транспортного контроля на территории Республики Казахстан:
№ п/п
Наименование поста
Наименование области или города
Наименование автодороги
1
2
3
4
1.
Еркин
Жетісу
Алматы – Усть-Каменогорск, 270 км
2.
Карабутак
Актюбинская
Самара – Шымкент, 965 км
3.
Молодежный
Карагандинская
Кызылорда – Павлодар – Успенка – граница Российской Федерации, 1066 км
4.
Семей
Абай
Омск – Майкапчагай, 757 км
5.
Карабалык
Костанайская
Граница Российской Федерации (на Екатеринбург) – Алматы, 422 км
6.
Бейнеу
Мангистауская
Доссор – Кульсары – Бейнеу – Сай – Утес – Шетпе – Жетыбай – порт Актау, 844 км
7.
Мамлютка
Северо–Казахстанская
Челябинск – Новосибирск, 496 км
8.
Кызыл Жар
Астана
Екатеринбург – Алматы, 1281 км
".

"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткiзу пункттерінің және Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көлiктiк бақылау бекеттерінің тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 9 шілдедегі № 697 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 1 наурыздағы № 146 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің және Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көлiктiк бақылау бекеттерінің тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 9 шілдедегі № 697 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткiзу пункттерінің және Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көлiктiк бақылау бекеттерінің тiзбесiнде:
"1. Қазақстан Республикасы қалаларының әуежайларында халықаралық авиатасымалдар үшін ашық өткізу пункттері" деген бөлімде:
мына:
"
Астана
Нұр-Сұлтан қаласы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Астана
Астана қаласы
";
"3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы теміржол өткізу пункттері" деген бөлімде:
мына:
"
Ауыл
Шығыс Қазақстан облысы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ауыл
Абай облысы
";
4) тармақшада:
мына:
"
Достық
Алматы облысы
Алтынкөл
Алматы облысы
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Достық
Жетісу облысы
Алтынкөл
Жетісу облысы
";
"4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттері және Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көліктік бақылау бекеттері" деген бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттері, сондай-ақ тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізетін өзге де орындар және Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көліктік бақылау бекеттері";
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қытай Халық Республикасымен шекара арқылы халықаралық өткізу пункттері:
көпжақты қатынастар үшін ашық:
Нұр Жолы
Жетісу облысы
Достық
Жетісу облысы
Көлжат
Алматы облысы
Бақты
Абай облысы
Майқапшағай
Шығыс Қазақстан облысы
2) Ресей Федерациясымен шекара арқылы халықаралық өткізу пункттері:
көпжақты қатынастар үшін ашық:
Құрманғазы
Атырау облысы
Тасқала
Батыс Қазақстан облысы
Сырым
Батыс Қазақстан облысы
Ақсай
Батыс Қазақстан облысы
Әлімбет
Ақтөбе облысы
Жайсаң
Ақтөбе облысы
Қайрақ
Қостанай облысы
Ақбалшық
Қостанай облысы
Жаңа жол
Солтүстік Қазақстан облысы
Қарақоға
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызыл Жар
Солтүстік Қазақстан облысы
Үрлітөбе
Павлодар облысы
Қосақ
Павлодар облысы
Шарбақты
Павлодар облысы
Ауыл
Абай облысы
Үбе
Шығыс Қазақстан облысы
Жезкент
Абай облысы
екіжақты қатынастар үшін ашық:
Жәнібек
Батыс Қазақстан облысы
Орда
Батыс Қазақстан облысы
Шаған
Батыс Қазақстан облысы
Қарашатау
Ақтөбе облысы
Қондыбай
Қостанай облысы
Желқуар
Қостанай облысы
Аят
Қостанай облысы
Обаған
Қостанай облысы
Бидайық
Солтүстік Қазақстан облысы
Амангелді
Павлодар облысы
Найза
Павлодар облысы
Байтанат
Абай облысы
Қоянбай
Абай облысы";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көліктік бақылау бекеттері:
Р/с №
Бекеттің атауы
Облыстың немесе қаланың атауы
Автожолдың атауы
1
2
3
4
1.
Еркін
Жетісу
Алматы – Өскемен, 270 км
2.
Қарабұтақ
Ақтөбе
Самара – Шымкент, 965 км
3.
Молодежный
Қарағанды
Қызылорда – Павлодар – Успенка – Ресей Федерациясының шекарасы, 1066 км
4.
Семей
Абай
Омбы – Майқапшағай, 757 км
5.
Қарабалық
Қостанай
Ресей Федерациясының шекарасы (Екатеринбургке) – Алматы, 422 км
6.
Бейнеу
Маңғыстау
Доссор – Құлсары – Бейнеу – Сай – Өтес – Шетпе – Жетібай – Ақтау порты, 844 км
7.
Мамлютка
Солтүстік Қазақстан
Челябинск – Новосибирск, 496 км
8.
Қызыл Жар
Астана
Екатеринбург – Алматы, 1281 км
".

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов