Об определении органа, уполномоченного на выдачу разрешений второй категории, и государственных органов, которые осуществляют согласование выдачи разрешений второй категории на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2024 года № 473.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы уполномоченным органом на выдачу разрешений второй категории на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов;
2) государственные органы, которые осуществляют согласование выдачи разрешений второй категории на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 9 октября 2024 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2024 года № 473
Государственные органы, которые осуществляют согласование выдачи разрешений второй категории на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов
№ п/п
Разрешение второй категории
Уполномоченный орган
Согласующий государственный орган
1.
Разрешение на деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов
местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы
территориальные подразделения Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
территориальные подразделения Комитета экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Комитет промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан
_____________________________

Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органды және екінші санаттағы рұқсаттардың берілуін келісуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 14 маусымдағы № 473 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 09.10.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті орган болып;
2) осы қаулыға қосымшаға сәйкес түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған екінші санаттағы рұқсаттардың берілуін келісуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдар айқындалсын.
2. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2024 жылғы 9 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 473 қаулысына
қосымша
Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған екінші санаттағы рұқсаттардың берілуін келісуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдар
Р/с №
Екінші санаттағы рұқсат
Уәкілетті орган
Келісуші мемлекеттік орган
1.
Түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметке рұқсат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті