О реорганизации республиканского государственного учреждения "Республиканский методический центр "Казагромелиоводхоз" Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2024 года № 541.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканское государственное учреждение "Республиканский методический центр "Казагромелиоводхоз" Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан путем преобразования в некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов" (далее – общество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности общества осуществление информационно-аналитической работы, информационное обеспечение в области использования и охраны водного фонда, а также разработку рекомендаций по улучшению ирригационных систем, рациональному использованию и охране водного фонда.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) утверждение устава общества;
2) избрание лица, уполномоченного на подписание от имени общества документов для государственной регистрации, осуществление финансово-хозяйственной деятельности и представление его интересов перед третьими лицами до образования органов управления;
3) государственную регистрацию общества в органах юстиции;
4) передачу Министерству водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан прав владения и пользования государственным пакетом акций общества;
5) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр Республики Казахстан О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2024 года
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях":
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің "Қазагромелиосушар" республикалық әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 шілдедегі № 541 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің "Қазагромелиосушар" республикалық әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам) етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қоғам қызметінің негізгі нысанасы су қорын пайдалану және қорғау саласындағы ақпараттық-талдамалық жұмысты жүзеге асыру, ақпараттық қамтамасыз ету, сондай-ақ ирригациялық жүйелерді жақсарту, су қорын ұтымды пайдалану мен қорғау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігімен бiрлесiп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) қоғамның жарғысын бекітуді;
2) мемлекеттік тіркеу үшін қоғамның атынан құжаттарға қол қоюға, қаржы-шаруашылық қызметті жүзеге асыруға және басқару органдары құрылғанға дейін үшінші тараптардың алдында оның мүдделерін білдіруге уәкілетті тұлғаны сайлауды;
3) қоғамды әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
4) Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігіне қоғам акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету және пайдалану құқығын беруді;
5) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 10 шілдедегі
№ 541 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:

раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-216, следующего содержания:
"21-216. Некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов.".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 408-3, следующего содержания:
"408-3. Некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов.".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерства и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
для служебного пользования.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 863 "Некоторые вопросы Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан":
пункт 2 исключить;
в Положении о Министерстве водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов.".

"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-216-жолмен толықтырылсын:
"21-216. "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
аталған қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 408-3-жолмен толықтырылсын:
"408-3. "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".
3. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
қызмет бабында пайдалану үшін.
4. "Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 863 қаулысында:
2-тармақ алып тасталсын;
аталған қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің құрамындағы ұйымдардың тізбесінде:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".