О подписании Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о совместном использовании нумерации 7-й зоны всемирной нумерации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2024 года № 891
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1 Одобрить прилагаемый проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о совместном использовании нумерации 7-й зоны всемирной нумерации.
2. Уполномочить Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан Мадиева Жаслана Хасеновича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о совместном использовании нумерации 7-й зоны всемирной нумерации, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 октября 2024 года № 891
Проект
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о совместном использовании нумерации 7-й зоны всемирной нумерации
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, именуемые в дальнейшем "Стороны", в целях совершенствования вопросов совместного использования нумерации 7-й зоны всемирной нумерации, согласились о нижеследующем:
Статья 1
Стороны закрепляют за собой коды зон нумерации 7-й зоны всемирной нумерации согласно таблице закрепления кодов зон нумерации 7-й зоны всемирной нумерации за Республикой Казахстан и Российской Федерацией, содержащейся в приложении, являющемся неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Ресурс нумерации из общего резерва закрепляется за каждой из Сторон посредством заключения Сторонами отдельного соглашения.
Стороны производят назначение кодов зон нумерации 7-й зоны всемирной нумерации, закрепленных за ними согласно таблице закрепления кодов зон нумерации 7-й зоны всемирной нумерации за Республикой Казахстан и Российской Федерацией, в соответствии с законодательством своих государств.
Статья 2
Уполномоченными органами по реализации настоящего Соглашения являются:
от казахстанской Стороны – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
от российской Стороны – Министерство цифрового развития, связи и массовых коммуникаций Российской Федерации.
Об изменении наименования или функций уполномоченных органов Стороны незамедлительно уведомляют друг друга по дипломатическим каналам.

Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының нөмірлеуін бірлесіп пайдалану туралы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 26 қазандағы № 891 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының нөмірлеуін бірлесіп пайдалану туралы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі Жаслан Хасенұлы Мәдиевке Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының нөмірлеуін бірлесіп пайдалану туралы келісімге қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 26 қазандағы
№ 891 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының нөмірлеуін бірлесіп пайдалану туралы
келісім
Бұдан әрі "Тараптар" деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының ресурстарын бірлесіп пайдалану мәселелерін жетілдіру мақсатында төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Тараптар осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын Қосымшада қамтылған Дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының нөмірлеу аймақтарының кодтарын Қазақстан Республикасына және Ресей Федерациясына бекітіп беру кестесіне сәйкес дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының нөмірлеу кодтарын өздеріне белгілейді.
Ортақ резервтегі нөмірлеу ресурсы Тараптардың әрқайсысына Тараптардың жеке келісім жасасуы арқылы бекітіледі.
Тараптар Дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының нөмірлеу аймақтарының кодтарын Қазақстан Республикасына және Ресей Федерациясына бекітіп беру кестесіне сәйкес өздеріне бекітіп берілген дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының нөмірлеу кодтарын белгілеуді өз мемлекеттерінің заңнамасына сәйкес жүргізеді.
2-бап
Осы Келісімді іске асыру жөніндегі уәкілетті органдар:
Қазақстан Тарапынан – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
Ресей Тарапынан – Ресей Федерациясының Цифрлық даму, байланыс және бұқаралық коммуникациялар министрлігі болып табылады.
Уәкілетті органдардың атауының немесе функцияларының өзгергені туралы Тараптар бірін-бірі дипломатиялық арналар арқылы дереу хабардар етеді.

Статья 3
Внесение изменений и дополнений в национальные системы и планы нумерации 7-й зоны всемирной нумерации осуществляется Сторонами в соответствии с законодательством своих государств, руководствуясь настоящим Соглашением.
Статья 4
Уполномоченные органы Сторон обеспечивают своевременный обмен информацией об исполнении и сроках реализации положений настоящего Соглашения.
Споры и разногласия относительно применения и (или) толкования положений настоящего Соглашения разрешаются Сторонами путем консультаций и переговоров.
Статья 5
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут быть внесены изменения и дополнения, которые являются его неотъемлемыми частями и оформляются отдельными протоколами.
Статья 6
Настоящее Соглашение заключается на неопределенный срок и вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.

3-бап
Дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағы нөмірлеуінің ұлттық жүйелеріне және жоспарларына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді Тараптар осы Келісімді басшылыққа ала отырып, өз мемлекеттерінің заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
4-бап
Тараптардың уәкілетті органдары осы Келісімнің ережелерін орындау және іске асыру мерзімдері туралы уақтылы ақпарат алмасуды қамтамасыз етеді.
Осы Келісімнің ережелерін қолдануға және (немесе) түсіндіруге қатысты даулар мен келіспеушіліктерді Тараптар консультациялар мен келіссөздер жолымен шешеді.
5-бап
Тараптардың өзара келісуі бойынша осы Келісімге оның ажырамас бөліктері болып табылатын өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін, олар жеке хаттамалармен ресімделеді.
6-бап
Осы Келісім белгіленбеген мерзімге жасалады және оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдердің орындалғаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күннен бастап күшіне енеді.

Со дня вступления в силу настоящего Соглашения прекращает свое действие Соглашение между Агентством Республики Казахстан по информатизации и связи и Министерством информационных технологий и связи Российской Федерации об использовании нумерации 7-й зоны всемирной нумерации от 17 июня 2006 года.
В случае, если одна из Сторон намерена прекратить действие настоящего Соглашения и выйти из 7-й зоны всемирной нумерации, она должна направить другой Стороне соответствующее письменное уведомление не менее чем за 24 месяца до предполагаемой даты прекращения действия Соглашения и своего выхода. Стороны немедленно уведомляют об этом Бюро стандартизации электросвязи Международного союза электросвязи (МСЭ). Выходящая сторона обращается за получением своего кода страны международной телефонной нумерации в Бюро стандартизации электросвязи (БСЭ) в соответствии с действующими правилами БСЭ и рекомендациями сектора стандартизации электросвязи МСЭ. При рассмотрении данного вопроса в МСЭ Стороны координируют свои позиции в духе добрососедства и взаимопонимания.

Осы Келісім күшіне енген күннен бастап 2006 жылғы 17 маусымдағы Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі мен Ресей Федерациясының Ақпараттық технологиялар және байланыс министрлігінің арасындағы әлемдік нөмірлеудің 7-аймағының нөмiрлеуiн пайдалану туралы Келісім өз күшін жояды.
Тараптардың бірі осы Келісімнің қолданысын тоқтатуға және дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағынан шығуға ниет білдірген жағдайда ол екінші Тарапқа Келісімнің қолданысын тоқтату және өзінің шығуы болжанған күнге дейін кемінде 24 ай бұрын тиісті жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Тараптар бұл туралы Халықаралық электр байланысы одағының (ХЭБО) Электр байланысын стандарттау бюросын дереу хабардар етеді. Шығатын тарап Электр байланысын стандарттау бюросының (ЭБСБ) қолданыстағы қағидаларына және ХЭБО Электр байланысын стандарттау секторының ұсынымдарына сәйкес халықаралық телефон нөмірлеуінің өз елінің кодын алу үшін ЭБСБ-ға жүгінеді. Осы мәселені ХЭБО-да қарастырған кезінде Тараптар өз ұстанымдарын тату көршілік пен өзара түсіністік рухында үйлестіреді.

В случаях прекращения действия настоящего Соглашения и выхода из 7-й зоны всемирной нумерации одной из Сторон право на использование ранее закрепленных за ней кодов 7-й зоны всемирной нумерации закрепляется за второй Стороной.
Совершено в _____________ ____ _____________ 20___ года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу. В случае возникновения расхождений между текстами настоящего Соглашения текст на русском языке имеет преимущественную силу.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Российской Федерации
Приложение к Соглашению
между Правительством
Республики Казахстан и
Правительством Российской
Федерации о совместном
использовании нумерации
7-й зоны всемирной нумерации
Таблица
закрепления кодов зон нумерации 7-й зоны всемирной нумерации
за Республикой Казахстан и Российской Федерацией
Диапазоны кодов в исключительном использовании Российской Федерации
Диапазоны кодов в исключительном использовании Республики Казахстан
Диапазоны кодов в совместном использовании Республики Казахстан и Российской Федерации *

Тараптардың бірі осы Келісімнің қолданысын тоқтатқан және дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағынан шыққан жағдайда бұған дейін оған бекітіп берілген дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының кодтарын пайдалану құқығы екінші Тарапқа бекітіледі.
20__ жылғы _____ ____ _________ әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі екі мәтіннің күші бірдей. Осы Келісімнің мәтіндері арасында алшақтықтар болған жағдайда орыс тіліндегі мәтінің басым күші болады.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Ресей ФедерациясыныңҮкіметі үшін
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Ресей
Федерациясының Үкіметі
арасындағы дүниежүзілік
нөмірлеудің 7-ші аймағының
нөмірлеуін бірлесіп пайдалану
туралы келісімге
қосымша
Дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының нөмірлеу аймақтарының кодтарын Қазақстан Республикасына және Ресей Федерациясына бекітіп беру кестесі
Ресей Федерациясының айрықша пайдалануындағы кодтар диапазоны
Қазақстан Республикасының айрықша пайдалануындағы кодтар диапазоны
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының бірлесіп пайдалануындағы кодтар диапазоны *

2) используют нумерацию в указанных диапазонах кодов нумерации исключительно в сетях телефонной связи своих государств.
** - Нераспределенный ресурс кодов (26 кодов - 819, 822 - 829, 830, 832, 837 - 839, 849, 852 - 854, 858 - 859, 864, 868, 870, 874 - 876) закрепляется в общем резерве. Выведение из резерва и последующее распределение нераспределенного ресурса кодов осуществляются по взаимному согласию Сторон, оформляются отдельными протоколами к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о совместном использовании нумерации 7-й зоны всемирной нумерации, которые являются неотъемлемыми частями данного Соглашения.
________________________________

2) нөмірлеу кодтарының көрсетілген диапазонындағы нөмірлеуді өз мемлекеттерінің телефон желілерінде ғана пайдаланады.
** - Үлестірілмеген кодтар ресурсы (26 код - 819, 822 - 829, 830, 832, 837 - 839, 849, 852 - 854, 858 - 859, 864, 868, 870, 864) ортақ резервке бекітіледі. Үлестірілмеген кодтар ресурсын резервтен шығару және одан кейінгі үлестіру Тараптардың өзара келісімі бойынша жүзеге асырылады, Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы дүниежүзілік нөмірлеудің 7-ші аймағының нөмірлеуін бірлесіп пайдалану туралы келісімге жеке хаттамалармен ресімделеді, олар осы Келісімнің ажырамас бөліктері болып табылады.