Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 1146
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 11) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан “О государственных закупках” Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан.
2. Уполномоченным в соответствии с международными договорами государственным органам обеспечить контроль за оптимальным и эффективным расходованием денежных средств, выделенных для закупок товаров, работ и услуг.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования, но не ранее 1 января 2025 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. БЕКТЕНОВ
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
31 декабря 2024 года № 1146
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан
1. Товары, работы и услуги, приобретаемые в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании на космодроме “Байконур” космического ракетного комплекса “Байтерек” (далее - КРК “Байтерек”), совершенным 22 декабря 2004 года, ратифицированным Законом Республики Казахстан “О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании на космодроме “Байконур” космического ракетного комплекса “Байтерек” (далее - Соглашение), акционерным обществом “Совместное Казахстанско-Российское предприятие “Байтерек”, основным предметом деятельности которого является создание нового экологически безопасного КРК “Байтерек” на базе объектов космической инфраструктуры космодрома “Байконур”:
1) проведение ревизии оборудования технического и стартового комплексов, предполагаемых к использованию в составе КРК “Байтерек”, определение состава демонтируемого оборудования, определение объемов ремонтно-восстановительных работ;
2) обследование строительных конструкций и инженерно-технических систем технического и стартового комплексов, предполагаемых к использованию в составе КРК “Байтерек”;
3) разработка технического проекта на КРК “Байтерек”, выдача технических заданий на опытно-конструкторские работы по созданию новых агрегатов, систем стартового и технического комплексов, доработке существующих, выдаче исходных данных для обоснования инвестиций;

Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 1146 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 11) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі бекітілсін.
2. Халықаралық шарттарға сәйкес уәкілеттік берілген мемлекеттік органдар тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін кызметтерді сатып алу үшін бөлінген ақша қаражатының оңтайлы және тиімді жұмсалуын бақылауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін, бірақ ерте дегенде 2025 жылғы 1 қаңтарда қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1146 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің
ТІЗБЕСІ
1. Қызметінің негізгі нысанасы "Байқоңыр" ғарыш айлағының ғарыштық инфрақұрылым объектілерінің базасында экологиялық қауіпсіз жаңа "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін (бұдан әрі – "Бәйтерек" Ғ3К) құру болып табылатын "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамы "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған, 2004 жылғы 22 желтоқсанда жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" Ғ3К құру туралы келісімге сәйкес сатып алатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер:
1) "Бәйтерек" ҒЗК құрамында пайдалану болжанатын техникалық және старттық кешендердің жабдығына ревизия жүргізу, бөлшектелетін жабдықтың құрамын анықтау, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарының көлемін анықтау;
2) "Бәйтерек" ҒЗК құрамында пайдалану болжанатын техникалық және старттық кешендердің құрылыс конструкциялары мен инженерлік-техникалық жүйелерін қарап тексеру;
3) "Бәйтерек" ҒЗК-ға техникалық жобаны әзірлеу, агрегаттардың, старттық және техникалық кешендер жүйелерін жаңаларын жасау және жұмыс істеп тұрғандарын жетілдіру жөніндегі тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға техникалық тапсырмалар беру, инвестицияларды негіздеу үшін бастапқы деректерді беру;

4) выпуск эскизных проектов и конструкторской документации на вновь создаваемые и дорабатываемые технологические агрегаты и системы стартового и технического комплексов, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры и средств транспортировки;
5) разработка технических заданий, программ и методик, проведение работ по продлению назначенных показателей оборудования стартового и технического комплексов, предполагаемых к использованию в составе КРК “Байтерек”, проведение ремонтно-восстановительных работ, выдача заключений;
6) демонтаж оборудования, не задействованного в работах КРК “Байтерек”;
7) выдача исходных данных на строительную часть комплекса, разработка обоснования инвестиций на реконструкцию стартового и технического комплексов;
8) проведение изыскательских работ под рабочую документацию проекта;
9) разработка рабочего проекта на строительно-монтажные работы по реконструкции стартового и технического комплексов;
10) изготовление и поставка оборудования дорабатываемых и вновь вводимых технологических агрегатов и систем, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры и средств транспортировки;
11) выпуск эксплуатационной документации на технологические агрегаты и системы, комплекты наземного оборудования, поверочную аппаратуру и средств транспортировки, выпуск комплексной документации;
12) изготовление и поставка технологического оборудования;
13) проведение строительных работ, монтаж специальных технических систем на стартовом и техническом комплексах;
14) монтаж технологического оборудования, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры;
15) проведение пуско-наладочных работ, автономных и комплексных испытаний систем и агрегатов стартового и технического комплексов;
16) дооснащение существующей на комплексе “Байконур” системы связи и телекоммуникационного обеспечения для КРК “Байтерек”;
17) создание комплекса средств измерения, сбора и обработки информации КРК “Байтерек”;
18) реконструкция железнодорожных путей;
19) реконструкция кислородно-азотного завода и комплекса хранения компонентов ракетного топлива;
20) реконструкция заправочно-нейтрализационных станций 11Г141и11Г12;
21) разработка программно-методической и комплексной эксплуатационной документации;
22) работы по обеспечению экологической безопасности КРК “Байтерек”, трасс полета и районов падения отделяющихся частей ракеты-носителя при создании КРК “Байтерек” и его эксплуатации;
23) проведение регламентных работ, работ по содержанию и текущей эксплуатации оборудования технического и стартового комплексов, комплекса средств измерения, сбора и обработки информации, наземного комплекса управления разгонным блоком и других объектов инфраструктуры КРК “Байтерек”;

4) старттық және техникалық кешендердің, жердегі жабдық жинақтарының, тексеру аппаратурасы мен тасымалдау құралдарының жаңадан жасалатын және жетілдірілетін технологиялық агрегаттары мен жүйелеріне эскиздік жобалар мен конструкторлық құжаттама шығару;
5) техникалық тапсырмаларды, бағдарламалар мен әдістемелерді әзірлеу, "Бәйтерек" ҒЗК құрамында пайдалану болжанатын старттық және техникалық кешендер жабдығының белгіленген көрсеткіштерін ұзарту жөнінде жұмыс жүргізу, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу, қорытындылар беру;
6) "Бәйтерек" ҒЗК жұмыстарында пайдаланылмайтын жабдықты бөлшектеу;
7) кешеннің құрылыс бөлігіне бастапқы деректерді беру, старттық және техникалық кешендерді реконструкциялауға арналған инвестициялардың негіздемесін әзірлеу;
8) жобаның жұмыс құжаттамасының негізінде іздестіру жұмыстарын жүргізу;
9) старттық және техникалық кешендерді реконструкциялау жөніндегі құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған жұмыс жобасын әзірлеу;
10) жетілдірілетін және жаңадан енгізілетін технологиялық агрегаттар мен жүйелердің, жердегі жабдық жинақтарының, тексеру аппаратурасының және тасымалдау құралдарының жабдығын жасау әрі жеткізу;
11) технологиялық агрегаттар мен жүйелерге, жердегі жабдық жинақтарына, тексеру аппаратурасы мен тасымалдау құралдарына арналған пайдалану құжаттамасын және кешенді құжаттаманы шығару;
12) технологиялық жабдықты жасау және жеткізу;
13) құрылыс жұмыстарын жүргізу, старттық және техникалық кешендерде арнайы техникалық жүйелерді монтаждау;
14) технологиялық жабдықты, жердегі жабдық жинақтарының тексеру аппаратурасын монтаждау;
15) іске қосу-жөндеу жұмыстарын, старттық және техникалық кешендердің жүйелері мен агрегаттарын дербес және кешенді сынауды жүргізу;
16) "Бәйтерек" ҒЗК үшін қазіргі "Байқоңыр" кешеніндегі байланыс және телекоммуникациялық қамтамасыз ету жүйесін жете жарақтандыру;
17) "Бәйтерек" ҒЗК өлшеу, ақпарат жинау және өңдеу құралдарының кешенін құру;
18) темір жолдарды реконструкциялау;
19) оттегі-азот зауытын және зымыран отынының компоненттерін сақтау кешенін реконструкциялау;
20) 11Г141 және 11Г12 май құю-бейтараптандыру станцияларын реконструкциялау;
21) бағдарламалық-әдістемелік және кешенді пайдалану құжаттамасын әзірлеу;
22) "Бәйтерек" ҒЗК-ны құру мен пайдалану кезінде "Бәйтерек" ҒЗК-ның ұшу трассалары мен зымыран тасымалдағыштан бөлінетін бөліктердің құлайтын аудандардың экологиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстар;
23) регламенттік жұмыстарды, техникалық және старттық кешендер жабдығын, өлшеу, ақпарат жинау және өңдеу құралдарының кешенін, екпіндеткіш блокты жерден басқару кешенін және "Бәйтерек" ҒЗК инфрақұрылымының басқа да объектілерін ұстау және ағымдағы пайдалану жөніндегі жұмыстарды жүргізу;

24) подготовка технологического оборудования к работам с ракетой космического назначения;
25) обеспечение работ по сборке и испытаниям ракеты космического назначения на техническом и стартовом комплексе;
26) приобретение и транспортировка компонентов ракетного топлива;
27) послепусковые ремонтно-восстановительные работы;
28) проведение работ по продлению назначенных показателей и ресурса строительных сооружений, технического и технологического оборудования КРК “Байтерек”.
2. Товары, работы и услуги, приобретаемые в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в газовой отрасли от 28 ноября 2001 года (далее - Соглашение) совместным предприятием - товариществом с ограниченной ответственностью “КазРосГаз”, основными предметами деятельности которого являются закупка, маркетинг, транспортировка и переработка природного газа в рамках Соглашения:
1) природный газ Карачаганакского месторождения;
2) работы и услуги по транспортировке и переработке природного газа Карачаганского месторождения на газоперерабатывающих заводах Российской Федерации, включая объемы газа, предназначенные для потребления в Республике Казахстан;
3) природный газ из других источников и услуги по его транспортировке с целью приоритетного обеспечения внутреннего рынка Республики Казахстан в рамках обменных операций.
3. Товары, работы и услуги, приобретаемые товариществом с ограниченной ответственностью “Казахстанско-Китайский Трубопровод”, товариществом с ограниченной ответственностью “Северо-Западная трубопроводная компания “МунайТас”, акционерным обществом “КазТрансОйл” по основному предмету деятельности в соответствии с Протоколом о внесении изменений в Рамочное соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о развитии всестороннего сотрудничества в области нефти и газа от 17 мая 2004 года, совершенным 18 августа 2007 года, (далее - Протокол к Рамочному соглашению) для реконструкции и строительства системы магистральных нефтепроводов по маршруту Атырау - Кенкияк - Кумколь - Атасу - Алашанькоу и его объектов, осуществляемых в целях ввода в эксплуатацию второго этапа нефтепровода Казахстан - Китай (далее - нефтепровод Атырау - Алашанькоу):
1) разработка проектно-сметной документации в соответствии с нормативно-технической документацией, включая проектно-изыскательские работы, авторский надзор, экспертизы проектных работ;
2) товары, работы и услуги, необходимые для строительства и реконструкции системы магистральных трубопроводов по маршруту Атырау - Кенкияк - Кумколь - Атасу – Алашанькоу, в объемах и количестве, предусмотренных проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном законодательством порядке соответствующие государственные экспертизы:
трубная продукция;
запорная арматура;
насосное оборудование и агрегаты;
термоусадочные манжеты и изолировочные материалы;
сварочные материалы и оборудование;
камеры пуска и приема очистных устройств;
железобетонные изделия;
металлопрокат и металлоконструкции;
электрические провода;
передвижные и стационарные дизельные электростанции;
станции катодной защиты;
оборудование системы контроля, управления и сбора данных;
блок-боксы для технологического оборудования;
волоконно-оптический кабель;
оборудование связи;
оборудование системы периметральной охраны;
оборудование системы противопожарной сигнализации и пожаротушения;
силовые и контрольные кабели;
узлы коммерческого учета количества и качества нефти;
автоматические пробоотборники;
электрооборудование для высоковольтных закрытых и открытых распределительных устройств;
электрические трансформаторы;
регуляторы давления;
технологические фильтры;
специальная защитная одежда и обувь;
горюче-смазочные материалы;
спецмашины, автотранспортная техника для АВП;
строительство объектов магистрального нефтепровода, высоковольтных линий, дорог, нефтеперекачивающих станций, внешнего электроснабжения и водоснабжения, системы технологической связи, системы контроля, управления и сбора данных нефтепровода;

24) ғарыштық мақсаттағы зымыранмен жұмыстарға технологиялық жабдық дайындау;
25) техникалық және старттық кешендегі ғарыштық мақсаттағы зымыранды құрастыру және сынау жөніндегі жұмыстарды қамтамасыз ету;
26) зымыран отынының компоненттерін сатып алу және тасымалдау;
27) іске қосқаннан кейінгі жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары;
28) "Бәйтерек" ҒЗК-ның құрылыс ғимараттарының, техникалық және технологиялық жабдықтарының белгіленген көрсеткіштері мен ресурсын ұзарту жұмыстарын жүргізу.
2. Қызметінің негізгі нысанасы 2001 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Газ саласындағы ынтымақтастық туралы келісім (бұдан әрі - Келісім) шеңберінде табиғи газды сатып алу оның маркетингі, тасымалдау және кайта өңдеу болып табылатын бірлескен кәсіпорын "ҚазРесейГаз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі Келісімге сәйкес сатып алатын тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер:
1) Қарашығанақ кен орнының табиғи газы;
2) Қазақстан Республикасында тұтынуға арналған газ көлемін қоса алғанда, Ресей Федерациясының газ өңдеу зауыттарында Қарашығанақ кен орнының табиғи газын тасымалдау және өңдеу жөніндегі жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер;
3) Қазақстан Республикасының ішкі нарығын айырбастау операцияларының шеңберінде басым қамтамасыз ету мақсатында басқа көздерден алынатын табиғи газ және оны тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтер.
3. Қазақстан-Қытай мұнай құбырының екінші кезеңін пайдалануға беру мақсатында жүзеге асырылатын Атырау - Кеңқияқ - Құмкөл - Атасу - Алашанькоу бағыты бойынша магистральдық мұнай құбырлары жүйесі (бұдан әрі – Атырау - Алашанькоу мұнай құбыры) мен олардың объектілерін реконструкциялау және салу үшін "Қазақстан-Қытай Құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "МұнайТас" Солтүстік-Батыс құбыр компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамы 2007 жылғы 18 тамызда жасалған 2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Мұнай және газ саласындағы жан-жақты ынтымақтастықты дамыту туралы негіздемелік келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға сәйкес қызметтің негізгі нысанасы бойынша сатып алатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер:
1) жобалық-зерттеу жұмыстарын, авторлық қадағалауды, жобалық жұмыстардың сараптамасын қоса алғанда, нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкес жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті мемлекеттік сараптамалардан өткен жобалық-сметалық құжаттамада көзделген көлемде және мөлшерде Атырау - Кеңқияқ - Құмкөл – Атасу - Алашанькоу бағыты бойынша магистральдық мұнай құбырлары жүйесін салу және реконструкциялау үшін қажетті тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер:
құбыр өнімі;
тиекті арматура;
сорғы жабдығы мен агрегаттары;
ыстықтан кішірейетін манжеттер және оқшауландырғыш материалдар;
дәнекерлеу материалдары мен жабдығы;
тазалау қондырғыларын іске қосу және қабылдау камералары;
темір-бетон бұйымдары;
металл илегі және металл конструкциялары;
электр сымдары;
жылжымалы және тұрақты дизельді электр станциялары;
катодтық қорғау станциялары;
бақылау, басқару және деректер жинау жүйесінің жабдығы;
технологиялық жабдыққа арналған блок-бокстар;
талшықты-оптикалық кабель;
байланыс жабдығы;
периметральды қорғау жүйесінің жабдығы;
өртке қарсы сигнализация және өрт сөндіру жүйесінің жабдығы;
күш және бақылау кабельдері;
мұнайдың мөлшері мен сапасын коммерциялық есепке алу тораптары;
автоматтандырылған сынама алғыштар;
жоғары вольтты жабық және ашық таратушы қондырғыларға арналған электр жабдығы;
электр трансформаторлары;
қысым реттегіштер;
технологиялық фильтрлер;
арнайы қорғаныш киім мен аяқ киім;
жанар-жағармай материалдары;
АҚП-ға арналған арнайы машиналар, автокөлік техникасы;
магистральдық мұнай құбыры объектілерін, жоғары вольтты желілерді, жолдарды, мұнай айдау станцияларын, сыртқы электрмен жабдықтауды және сумен жабдықтауды, технологиялық байланыс жүйесін, мұнай құбырын бақылау, басқару және деректер жинау жүйесін салу;

3) управление и надзор за проектированием, поставками товаров (материалов и оборудования) и строительством объектов нефтепровода;
4) консультационные услуги, в том числе юридические и финансовые, связанные с проектированием, строительством и вводом в эксплуатацию системы магистральных нефтепроводов по маршруту Атырау - Кенкияк - Кумколь - Атасу - Алашанькоу.
4. Работы и услуги, приобретаемые в целях реализации Соглашения между Республикой Казахстан и Туркменистаном о демаркации казахстанско-туркменской государственной границы от 18 апреля 2017 года, Договора между Республикой Казахстан и Республикой Узбекистан о демаркации казахстанско-узбекской государственной границы от 22 декабря 2022 года, Договора между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой о демаркации казахстанско-кыргызской государственной границы от 25 декабря 2017 года, Протокола между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о демаркации линии казахстанско-китайской государственной границы от 10 мая 2002 года и Договора между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о казахстанско-российской государственной границе от 18 января 2005 года, республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения “Национальный центр геодезии и пространственной информации” Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, основными предметами деятельности которого являются производство топографо-геодезических и картографических работ, а также ведение Национального фонда пространственных данных Республики Казахстан, необходимых для проведения демаркации и совместной проверки (редемаркации) линии Государственной границы Республики Казахстан:
1) рекогносцировка мест установки пограничных знаков (столбов);
2) спутниковые определения координат пограничных знаков (столбов);
3) обследование пунктов триангуляции;
4) полевое дешифрирование и создание демаркационных карт, нанесение пограничных знаков (столбов) и линии прохождения Государственной границы;
5) гидрографические работы;
6) подготовка и издание документов по результатам демаркации и совместной проверки обозначения и (или) редемаркации линии Государственной границы (проекты описания прохождения линии Государственной границы Республики Казахстан, карты Государственной границы Республики Казахстан, каталоги координат и высот пограничных знаков (столбов), протокола пограничных знаков (столбов), схемы взаимного расположения пограничных знаков (столбов), таблицы принадлежности островов и исчезнувших островов).

3) жобалауды, тауарларды (материалдар мен жабдықтарды) жеткізуді және мұнай құбыры объектілерін салуды басқару және қадағалау;
4) Атырау - Кеңқияқ - Құмкөл - Атасу – Алашанькоу бағыты бойынша магистральдық мұнай құбырлары жүйесін салуға және пайдалануға беруге байланысты консультациялық, оның ішінде заңгерлік және қаржылық көрсетілетін қызметтер.
4. Қызметінің нысанасы топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекараны шегендеу мен бірлесіп тексеруді (қайта шегендеуді) жүргізу үшін қажетті Қазақстан Республикасының Ұлттық кеңістіктік деректер қорын жүргізу болып табылатын Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен 2017 жылғы 18 сәуірдегі Қазақстан Республикасы мен Түрікменстан арасындағы Қазақстан-Түрікменстан мемлекеттік шекарасын шегендеу туралы келісімді, 2022 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы арасындағы Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасын шегендеу туралы шартты, 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы Қазақстан-Қырғыз мемлекеттік шекарасын шегендеу туралы шартты, 2002 жылғы 10 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-Қытай мемлекетішілік шекара сызығын демаркациялау туралы хаттаманы және 2005 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Қазақстан-Ресей мемлекеттік шекарасы туралы шартты іске асыру мақсатында сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер:
1) шекара белгілері (бағаналар) орнатылатын жерлерді шолып байқау;
2) шекара белгілерінің (бағаналардың) координаталарын спутник арқылы анықтау;
3) триангуляция пункттерін қарап тексеру;
4) далалық дешифрлеу және шегендеу карталар жасау, шекара белгілерінің (бағаналарды) және Мемлекеттік шекара сызығын салу;
5) гидрографиялық жұмыстар;
6) Мемлекеттік шекара сызығын шегендеу және белгіленуін және (немесе) кайта шегенделуін бірлесіп тексеру бойынша құжаттарды (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекара сызығының өтуін сипаттау жобалары, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасының карталары, шекара белгілерінің (бағаналардың) координаталары мен биіктіктерінің каталогтары, шекаралық белгілері (бағаналары) хаттамалары, шекара белгілерін (бағаналарды) өзара орналастыру схемалары, аралдардың тиесілік және жоғалған аралдардың кестелері) дайындау және басып шығару.

5. Товары, работы и услуги военного назначения, приобретаемые в соответствии с Договором между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о военно-техническом сотрудничестве, совершенным 24 декабря 2013 года, республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения “Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)” Комитета государственного оборонного заказа Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан, одним из основных видов деятельности которого является импорт оружия, военной техники, боеприпасов, запасных частей и комплектующих изделий к ним, продукции, оборудования и соответствующих технологий двойного применения для нужд Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан:
1) вооружение и военная техника сухопутных войск, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
2) вооружение и военная техника военно-воздушных сил, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
3) вооружение и военная техника военно-морских сил, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
4) боеприпасы, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности.
6. Продукция военного назначения, приобретаемая в соответствии с Соглашением об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года, совершенного 20 июня 2000 года, ратифицированного Законом Республики Казахстан “О ратификации Соглашения об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года”, республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения “Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)” Комитета государственного оборонного заказа Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан, одним из основных видов деятельности которого является импорт оружия, военной техники, боеприпасов, запасных частей и комплектующих изделий к ним, продукции, оборудования и соответствующих технологий двойного применения для нужд Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан:

5. 2013 жылғы 24 желтоқсанда жасалған Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы әскери-техникалық ынтымақтастық туралы шартқа сәйкес қызметінің негізгі түрлерінің бірі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының мұқтажы үшін қаруды, әскери техниканы, оқ-дәріні, оларға қосалқы бөлшектер мен жиынтықтаушы бұйымдарды, өнімдерді, жабдықты және қосарлы мақсаттағы тиісті технологияларды импорттау болып табылатын Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс комитетінің "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны сатып алатын әскери мақсаттағы тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер:
1) құрлық әскерлерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
2) әскери-әуе күштерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
3) әскери-теңіз күштерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
4) оқ-дәрі, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері.
6. "1992 жылғы 15 мамырдағы ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі принциптері туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған, 2000 жылғы 20 маусымда жасалған 1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі принциптері туралы келісімге сәйкес кызметінің негізгі түрлерінің бірі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының мұқтажы үшін қаруды, әскери техниканы, оқ-дәріні, оларға қосалқы бөлшектер мен жиынтықтаушы бұйымдарды, өнімдерді, жабдықты және қосарлы мақсаттағы тиісті технологияларды импорттау болып табылатын Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс комитетінің "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны сатып алатын әскери мақсаттағы өнім:

1) вооружение и военная техника сухопутных войск, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
2) вооружение и военная техника военно-воздушных сил, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
3) вооружение и военная техника военно-морских сил, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности;
4) боеприпасы, запасные и комплектующие изделия к ним, работы, услуги, в том числе техническое обслуживание и ремонт, результаты интеллектуальной деятельности.
7. Товары, работы и услуги, приобретаемые товариществом с ограниченной ответственностью “Центрально-Азиатский региональный гляциологический центр (категории 2) под эгидой ЮНЕСКО” (далее - центр), акционерным обществом “Институт географии и водной безопасности” Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан (далее - акционерное общество) по основному предмету деятельности в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Организацией Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры (ЮНЕСКО) о создании в Республике Казахстан Центрально-Азиатского регионального гляциологического центра (категории 2) под эгидой ЮНЕСКО, совершенным в Астане 29 мая 2012 года, ратифицированным Законом Республики Казахстан “О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Организацией Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры (ЮНЕСКО) о создании в Республике Казахстан Центрально-Азиатского регионального гляциологического центра (категории 2) под эгидой ЮНЕСКО”:
1) товары, работы, услуги, необходимые для функционирования акционерного общества и центра: спецодежда, расходные материалы, горюче-смазочные материалы, дрова и уголь для обеспечения стационаров, экспедиционные и специальные снаряжения для работы в труднодоступной высокогорной местности;
2) оргтехника, компьютеры, измерительные приборы, метеорологическое оборудование и приборы, лабораторное оборудование, беспилотные летательные аппараты (дрон), спецмашины и автотранспортная техника высокой проходимости для обслуживания экспедиционных исследований;
3) настольные и серверные программы ArcGIS (ESRI) с технической поддержкой;
4) серверы для развертывания серверного программного обеспечения;

1) құрлық әскерлерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
2) әскери-әуе күштерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
3) әскери-теңіз күштерінің қару-жарағы мен әскери техникасы, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері;
4) оқ-дәрі, оларға қосалқы және жиынтықтаушы бұйымдар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер, оның ішінде техникалық қызмет көрсету мен жөндеу, зияткерлік қызмет нәтижелері.
7. "ЮНЕСКО аясындағы Орталық Азия өңірлік гляциологиялық орталығы (2-санат)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі - орталық), Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің "География және су қауіпсіздігі институты" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - акционерлік қоғам) 2012 жылғы 29 мамырда Астанада жасалған, "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Білім, ғылым және мәдениет мәселелері жөніндегі Біріккен Ұлттар Ұйымы (ЮНЕСКО) арасындағы Қазақстан Республикасында ЮНЕСКО аясында Орталық Азия өңірлік гляциологиялық орталығын (2-санат) құру туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Білім, ғылым және мәдениет мәселелері жөніндегі Біріккен Ұлттар Ұйымы (ЮНЕСКО) арасындағы Қазақстан Республикасында Орталық Азия өңірлік гляциологиялық орталығын құру (2-санат) туралы келісімге сәйкес қызметінің негізгі нысанасы бойынша сатып алатын тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер:
1) акционерлік қоғам мен орталықтың жұмыс істеуі үшін қажетті тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер: арнайы киім, шығыс материалдары, жанар-жағармай материалдары, стационарларды қамтамасыз етуге арналған отын мен көмір, жету қиын биік таулы жерлерде жұмыс істеуге арналған экспедициялық және арнайы керек-жарақтар;
2) ұйымдастыру техникасы, компьютерлер, өлшеу аспаптары, метеорологиялық жабдық пен аспаптар, зертханалық жабдық, пилотсыз ұшу аппараттары (дрон), экспедициялық зерттеулерге қызмет көрсетуге арналған арнайы машиналар мен жүріп өту мүмкіндігі жоғары автокөлік техникасы;
3) техникалық қолдауымен ArcGIS (ESRI) үстелдік және серверлік бағдарламалары;
4) серверлік бағдарламалық қамтылымды өрістетуге арналған серверлер;

5) услуги и работы по установке волоконно-оптического кабеля, оборудования связи, монтажу структурированной кабельной сети для административного здания и научных стационаров;
6) аренда помещений, оборудования, техники, автотранспортных средств в целях обеспечения исследовательских программ центра в высокогорных районах Центрально-Азиатского региона;
7) оснащение служебных помещений административного здания и научных стационаров офисной мебелью, оборудованием, приборами и расходными материалами, эксплуатационные расходы на ремонт помещений, измерительных приборов/оборудования и автотранспортной техники;
8) научно-организационное сопровождение: публикация научных статей, издание сборников, монографий, атласов, периодических журналов, патентование и приобретение аналитических материалов;
9) научно-прикладные работы, связанные с угрозами стихийных природных опасностей: селей, лавин, оползней, наводнений и других экстремальных гидрометеорологических явлений, водной и экологической безопасности на территории Республики Казахстан;
10) товары, работы и услуги, необходимые для строительства административного здания центра и научных стационаров.
8. Товары, работы и услуги, приобретаемые в соответствии с Соглашением между Республикой Казахстан и Соединенными Штатами Америки относительно уничтожения шахтных пусковых установок межконтинентальных баллистических ракет, ликвидации последствий аварийных ситуаций и предотвращения распространения оружия массового уничтожения, (далее - Соглашение) совершенным 13 декабря 1993 года, республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения “Национальный ядерный центр Республики Казахстан” Министерства энергетики Республики Казахстан, одними из основных видов деятельности которого являются ликвидация (уничтожение, утилизация, захоронение) и переработка высвобождаемых военно-технических средств, в том числе и боеприпасов, содержащих радиоактивные компоненты:
1) для проектирования, строительства, реконструкции, модернизации элементов и систем объектов в объемах и количестве, предусмотренных проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном законодательством порядке соответствующие государственные экспертизы, в рамках работ по конверсии исследовательских ядерных реакторов:
систем автоматического управления и защиты реакторов, включая модернизацию исполнительных, измерительных и логических подсистем;
систем охлаждения реакторов, охлаждения экспериментальных устройств, систем технологического контроля параметров;
систем радиационной безопасности и дозиметрического контроля реакторных комплексов;
транспортно-технологических систем и грузоподъемного оборудования реакторных комплексов;
сооружений хранилища радиоактивных отходов, радиационно-защитной камеры, промежуточных хранилищ реакторных комплексов;

5) талшықты-оптикалық кәбілді, байланыс жабдығын орнату, әкімшілік ғимарат пен ғылыми стационарлар үшін құрылымдалған кәбілдік желіні монтаждау жөніндегі көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар;
6) Орталық Азия өңірінің биік таулы аудандарында Орталықтың зерттеу бағдарламаларын қамтамасыз ету мақсатында үй-жайларды, жабдықтарды, техниканы, автокөлік құралдарын жалға алу;
7) әкімшілік ғимараттың және ғылыми стационарлардың қызметтік үй-жайларын офистік жиһазбен, жабдықпен, аспаптармен және шығыс материалдарымен жарақтандыру, үй-жайларды, өлшеу аспаптарын/жабдықтарды және автокөлік техникасын жөндеуге жұмсалатын пайдалану шығыстары;
8) ғылыми-ұйымдастырушылық сүйемелдеу: ғылыми мақалаларды жариялау, жинақтарды, монографияларды, атластарды, мерзімді журналдарды басып шығару, патенттеу және талдамалық материалдарды сатып алу;
9) дүлей табиғи қауіпке: Қазақстан Республикасының аумағындағы сел, көшкін, су тасқыны және басқа да төтенше гидрометеорологиялық құбылыстар қаупіне, су және экологиялық қауіпсіздігіне байланысты ғылыми-қолданбалы жұмыстар;
10) орталықтың әкімшілік ғимаратын және ғылыми стационарларды салу үшін қажетті тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер.
8. Қызметінің негізгі түрлерінің бірі босатылатын әскери-техникалық құралдарды, оның ішінде құрамында радио- активті компоненттер бар оқ-дәріні жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және кайта өңдеу болып табылатын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны 1993 жылғы 13 желтоқсанда жасалған Қазақстан Республикасы мен Америка Құрама Штаттарының арасындағы континентаралық баллистикалық ракеталардың шахталық ұшыру қондырғыларын, апатты жағдайлардың салдарын жоюға және жаппай қырып-жоятын қарудың таралуына жол бермеуге қатысты келісімге (бұдан әрі - Келісім) сәйкес:
1) ядролық зерттеу реакторларын конверсиялау жөніндегі жұмыстар шеңберінде заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті мемлекеттік сараптамалардан өткен жобалау-сметалық құжаттамада көзделген көлемде және мөлшерде объектілердің элементтері мен жүйелерін:
атқарушы, өлшейтін және логикалық кіші жүйелерді жаңғыртуды қоса алғанда, реакторларды автоматты басқару және қорғау жүйелерін;
реакторларды салқындату, эксперименттік құрылғыларды салқындату жүйелерін, параметрлерді технологиялық бақылау жүйелерін;
реакторлық кешендердің радиациялық қауіпсіздік және дозиметрлік бақылау жүйелерін;
реакторлық кешендердің көлік-технологиялық жүйелерін және жүк көтергіш жабдығын;
реакторлық кешендердің қалдықтар қоймасының, радиациялық-қорғау камерасының, аралық сақтау қоймаларының құрылысын жобалау, салу, реконструкциялау, жаңғырту үшін;

2) для реализации задач возврата в страну происхождения, переработки и утилизации высокообогащенного ядерного топлива исследовательских ядерных реакторов.
9. К работам и услугам, приобретаемым в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве по осуществлению пусков с космодрома “Байконур” ракет-носителей типа “Союз-2” для запусков космических аппаратов в северном направлении на приполярные орбиты от 20 июня 2019 года, относятся:
1) оповещение местных исполнительных органов и руководителей хозяйств о предстоящем пуске ракеты-носителя;
2) рекогносцировка района падения перед пуском ракеты- носителя и временное закрытие района падения в период проведения пуска ракеты-носителя;
3) эвакуация населения (в случае его наличия) из района падения и его возвращение после осуществления пуска ракеты-носителя;
4) поиск фрагментов отделяющихся частей ракеты-носителя;
5) возврат организации, производящей пуски, обнаруженных жидкостных ракетных двигателей (или их фрагментов) и содержащих драгоценные металлы изделий (или их фрагментов) с отделяющихся частей ракеты-носителя;
6) соблюдение требований и нормативов пожарной безопасности с целью снижения воздействия на животный мир и растительный покров;
7) максимально быстрая ликвидация степных пожаров в случае их возникновения при приземлении отделяющихся частей ракеты-носителя;
8) своевременная очистка района падения от фрагментов отделяющихся частей ракеты-носителя (при падении отделяющихся частей в солончаки допускается их эвакуация из района падения в зимний период);
9) детоксикация загрязненных участков (при необходимости) и техническая рекультивация (выравнивание) нарушенного почвенного покрова на местах падения отделяющихся частей ракеты-носителя;
10) оценка воздействия подготовки и пуска ракеты-носителя на состояние окружающей среды позиционного района космодрома “Байконур”;
11) оценка воздействия падения отделяющихся частей ракеты-носителя на состояние окружающей среды в районе падения и населенных пунктах, расположенных на сопредельной территории;
12) ежегодный мониторинг состояния флоры и фауны в районе падения и на сопредельной территории;
13) комплексная оценка воздействия пусков ракет-носителей на состояние окружающей среды в районе падения и на сопредельной территории один раз в пять лет или по завершении эксплуатации района падения.

2) ядролық зерттеу реакторларының жоғары байытылған ядролық отынын шығарылған еліне қайтару, кайта өңдеу және кәдеге жарату міндеттерін іске асыру үшін сатып алатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер.
9. 2019 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы поляр маңындағы орбиталарға солтүстік бағытта ғарыш аппараттарын ұшыру үшін "Байқоңыр" ғарыш айлағынан "Союз-2" типіндегі тасымалдағыш зымырандарды ұшыруды жүзеге асыру жөніндегі ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге мыналар жатады:
1) жергілікті атқарушы органдар мен шаруашылық ілетін басшыларын тасымалдағыш зымыранның алдағы ұшырылуы туралы құлақтандыру;
2) тасымалдағыш зымыранды ұшыру алдында құлау ауданын шолып байқау және тасымалдағыш зымыранды ұшыру жүргізілетін кезеңде құлау ауданын уақытша жабу;
3) тасымалдағыш зымыранды ұшыру жүзеге асырылған соң тұрғындарды (бар болса) құлау ауданынан эвакуациялау және оларды қайтару;
4) тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктерінің фрагменттерін іздеу;
5) табылған сұйықтықты зымыран қозғалтқыштарын (немесе олардың фрагменттерін) және тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктерінен құрамында бағалы металдары бар бұйымдарды (немесе олардың фрагменттерін) ұшыруды жүргізетін ұйымға қайтару;
6) жануарлар дүниесіне және өсімдік жабынына әсерді төмендету мақсатында өрт қауіпсіздігі талаптары мен нормативтерін сақтау;
7) тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктері жерге түскен кезде өрт туындаған жағдайда даладағы өртті барынша тез жою;
8) тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктерінің фрагменттерінен құлау ауданын уақтылы тазалау (бөлінетін бөліктер сорға құлаған кезде оларды құлау ауданынан қыс мезгілінде эвакуациялауға жол беріледі);
9) тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктері құлаған жерлерде ластанған учаскелерді детоксикациялау (қажет болған кезде) және бүлінген топырақ жабынын техникалық рекультивациялау (тегістеу);
10) "Байқоңыр" ғарыш айлағының позициялық ауданының қоршаған ортасының жай-күйіне тасымалдағыш зымырандарды дайындау мен ұшырудың әсерін бағалау;
11) құлау ауданында және шектес аумақта орналасқан елді мекендердің қоршаған ортасының жай-күйіне тасымалдағыш зымыранның бөлінетін бөліктерінің құлауының әсерін бағалау;
12) құлау ауданында және шектес аумақта флора мен фаунаның жай-күйін жыл сайын мониторингтеу;
13) бес жылда бір рет немесе құлау ауданын пайдалану мерзімі аяқталған соң құлау ауданы мен шектес аумақтың қоршаған ортасының жай-күйіне тасымалдағыш зымырандарды ұшырудың әсерін кешенді бағалау.

10. К услугам, приобретаемым в соответствии с Протоколом о присоединении Республики Казахстан к Марракешскому соглашению об учреждении Всемирной торговой организации от 15 апреля 1994 года по взаимодействию с Секретариатом Всемирной торговой организации и членами Всемирной торговой организации по вопросам, связанным с обязательствами Республики Казахстан во Всемирной торговой организации, относятся услуги по обеспечению функционирования деятельности информационного центра по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам и представлению информации по техническим регламентам, стандартам и процедурам подтверждения соответствия продукции.
11. К услуге, приобретаемой в соответствии с Соглашением о принятии единообразных технических предписаний для колесных транспортных средств, предметов оборудования и частей, которые могут быть установлены и (или) использованы на колесных транспортных средствах, и об условиях взаимного признания официальных утверждений, выдаваемых на основе этих предписаний, заключенным в городе Женеве 20 марта 1958 года, и пунктом 43 технического регламента Таможенного союза “О безопасности колесных транспортных средств” (ТР ТС 018/2011), утвержденного решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 года № 877, относится услуга по проверке правильности и обоснованности оформления одобрений типа транспортного средства, одобрений типа шасси.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2024 года № 1146
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165 “Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан”.
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 738 “О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165 “Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан”.
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2018 года № 387 “О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165 “Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан”.
4. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2019 года № 791 “О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан”.

10. Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымындағы міндеттемелеріне байланысты мәселелер бойынша Дүниежүзілік сауда ұйымының хатшылығымен және Дүниежүзілік сауда ұйымының мүшелерімен өзара іс-қимыл жасасу жөніндегі 1994 жылғы 15 сәуірдегі Дүниежүзілік сауда ұйымын құру туралы Марракеш келісіміне Қазақстан Республикасының қосылуы туралы хаттамаға сәйкес сатып алынатын көрсетілетін қызметтерге саудадағы техникалық кедергілер, санитариялық және фитосанитариялық шаралар жөніндегі ақпарат орталығы қызметінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және техникалық регламенттер, стандарттар мен өнімнің сәйкестігін растау рәсімдері бойынша ақпарат беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер жатады.
11. 1958 жылғы 20 наурызда Женевада жасалған Доңғалақты көлік құралдарына, доңғалақты көлік құралдарында орнатылуы және (немесе) пайдаланылуы мүмкін жабдықтау заттары мен бөлшектерге арналған біркелкі техникалық нұсқамаларды қабылдау туралы және осы нұсқамалар негізінде берілетін ресми бекітулерді өзара тану шарттары туралы келісімге және Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімімен бекітілген "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) 43-тармағына сәйкес сатып алынатын көрсетілетін қызметке көлік құралының типін мақұлдауды, шасси типін мақұлдауды ресімдеудің дұрыстығы мен негізділігін тексеру жөніндегі көрсетілетін қызмет жатады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1146 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің ТІЗБЕСІ
1. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 қарашадағы № 738 қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 387 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 23 қазандағы № 791 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.

5. Пункт 1 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2020 года № 64 “О некоторых вопросах республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения “Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)” Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан”.
6. Подпункт 1) пункта 4 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 559 “О реорганизации некоторых республиканских государственных предприятий, находящихся в ведении Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан”.
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2021 года № 76 “О внесении изменения и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан”.
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2021 года № 566 “О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165 “Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан”.
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2023 года № 77 “О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165 “Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан”.
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2023 года № 788 “О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165 “Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан”.

5. "Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 17 ақпандағы № 64 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Геодезия және картография комитетінің қарамағындағы кейбір республикалық мемлекеттік кәсіпорындарды қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 559 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 4-тармағының 1) тармақшасы.
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 18 ақпандағы № 76 қаулысы.
8. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 18 тамыздағы № 566 қаулысы.
9. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 7 ақпандағы №77 қаулысы.
10. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 13 қыркүйектегі № 788 қаулысы.