О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2024 года № 826 "О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2025 года № 157
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2024 года № 826 "О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в составе Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 30, изложить в следующей редакции:
"30. Председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию).";
строку, порядковый номер 32, изложить в следующей редакции:
"32. Президент высшей научной организации "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан (по согласованию).";
строку, порядковый номер 40, изложить в следующей редакции:
"40. Хикметов Аскар Кусупбекович – председатель правления – ректор товарищества с ограниченной ответственностью "Astana IT University", кандидат физико-математических наук (по согласованию).";
дополнить строкой, порядковый номер 49, следующего содержания:
"49. Ахмад Вакар – президент автономной организации образования "Назарбаев Университет" (по согласованию).".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

"Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 7 қазандағы № 826 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 19 наурыздағы № 157 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 7 қазандағы № 826 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамында:
реттік нөмірі 30-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"30. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).";
реттік нөмірі 32-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" жоғары ғылыми ұйымының президенті (келісу бойынша).";
реттік нөмірі 40-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Хикметов Асқар Құсыпбекұлы – "Astana IT University" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басқарма төрағасы – ректоры, физика-математика ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша).";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 49-жолмен толықтырылсын:
"49. Ахмад Вакар – "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының президенті (келісу бойынша).".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов