О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2025 года № 222
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
дополнить подпунктами 32-3), 32-4), 32-5), 32-6), 32-7), 32-8), 32-9) и 32-10) следующего содержания:
"32-3) разрабатывает и (или) актуализирует отраслевые рамки квалификаций в сфере охранной деятельности;
32-4) разрабатывает и актуализирует профессиональный стандарт в сфере охранной деятельности;
32-5) утверждает профессиональный стандарт в сфере охранной деятельности по согласованию с уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
32-6) разрабатывает предложения по разработке и (или) актуализации профессиональных стандартов и направляет их в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций;
32-7) разрабатывает и утверждает положение об отраслевых советах по профессиональным квалификациям;
32-8) вносит предложения в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по внесению изменений и дополнений в реестр профессий;
32-9) формирует потребности рынка труда в признании профессиональных квалификаций с учетом актуальности профессий в текущем и будущем периодах по согласованию с местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы;
32-10) вносит предложения в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по условиям признания профессиональных квалификаций;";
дополнить подпунктами 56-1) и 56-2) следующего содержания:
"56-1) утверждает порядок, этапы и сроки проведения внеплановой аттестации сотрудника органов внутренних дел;
56-2) утверждает правила и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 78-1) следующего содержания:
"78-1) согласовывает перечень должностей и организаций, которым предоставлено право отпускать гражданам лекарственные препараты, содержащие наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, определяемый государственным органом в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий;";
подпункт 82) исключить;
подпункт 100) изложить в следующей редакции:
"100) утверждает номенклатуру должностей, квалификационные требования к категориям должностей в органах внутренних дел;";

"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 10 сәуірдегі № 222 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
15-тармақта:
мынадай мазмұндағы 32-3), 32-4), 32-5), 32-6), 32-7), 32-8), 32-9) және 32-10) тармақшалармен толықтырылсын:
"32-3) күзет қызметі саласындағы салалық біліктілік шеңберлерін әзірлейді және (немесе) жаңартады;
32-4) күзет қызметі саласындағы кәсіптік стандартты әзірлейді және жаңартады;
32-5) кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша күзет қызметі саласындағы кәсіптік стандартты бекітеді;
32-6) кәсіптік стандарттарды әзірлеу және (немесе) жаңарту жөнінде ұсыныстар әзірлейді және оларды кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға жібереді;
32-7) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестер туралы ережені әзірлейді және бекітеді;
32-8) кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға кәсіптер тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар енгізеді;
32-9) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша ағымдағы және болашақ кезеңдерде кәсіптердің өзектілігін ескере отырып, еңбек нарығының кәсіптік біліктілікті тануға сұранысын қалыптастырады;
32-10) кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға кәсіптік біліктілікті тану шарттары бойынша ұсыныстар енгізеді;";
мынадай мазмұндағы 56-1) және 56-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"56-1) ішкі істер органдарының қызметкерін жоспардан тыс аттестаттаудан өткізу тәртібін, кезеңдерін және мерзімдерін бекітеді;
56-2) Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы қызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу қағидалары мен әдістерін бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 78-1) тармақшамен толықтырылсын:
"78-1) азаматтарға құрамында есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік препараттарды босату құқығы берілген лауазымдар мен ұйымдардың дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік орган айқындайтын тізбесін келіседі;";
82) тармақша алып тасталсын;
100) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"100) лауазымдар номенклатурасын, ішкі істер органдарындағы лауазымдар санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекітеді;";

дополнить подпунктом 114-1) следующего содержания:
"114-1) рассматривает петиции граждан Республики Казахстан в пределах своей компетенции в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 148-1) следующего содержания:
"148-1) разрабатывает и утверждает совместно с правоохранительными органами и руководителем уполномоченного органа в сфере гражданской защиты Республики Казахстан порядок и методы проведения психолого-социологического исследования;";
дополнить подпунктом 175-1) следующего содержания:
"175-1) устанавливает порядок направления сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Астане и Алматы;";
в пункте 19:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) назначает на должность начальника департамента полиции области, города республиканского значения, столицы в соответствии с законодательством Республики Казахстан о правоохранительной службе;";
подпункт 13) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

мынадай мазмұндағы 114-1) тармақшамен толықтырылсын:
"114-1) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасы азаматтарының петицияларын өз құзыреті шегінде қарайды;";
мынадай мазмұндағы 148-1) тармақшамен толықтырылсын:
"148-1) Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарымен және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның басшысымен бірлесіп психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеу жүргізудің тәртібі мен әдістерін әзірлейді және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 175-1) тармақшамен толықтырылсын:
"175-1) құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін ішкі істер органдарының Астана және Алматы қалаларында орналасқан медициналық ұйымдарына жіберу тәртібін белгілейді;";
19-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасының құқық қорғау қызметі туралы заңнамасына сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың полиция департаменті бастығын лауазымға тағайындайды;";
13) тармақша алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов