О постановлениях Пленума Верховного Суда СССР
Постановление Пленума Верховного Суда Республики Казахстан от 21 февраля 1992 г. N 1. Утратило силу постановлением пленарного заседания Верховного Суда Республики Казахстан от 11 апреля 2002 г. N 8 ~P02008s
Обсудив поступающие из нижестоящих судов запросы о возможности
руководствоваться при разбирательстве дел разъяснениями Пленума
Верховного Суда СССР, Пленум
постановляет:
Разъяснить, что суды вправе руководствоваться в судебной
практике разъяснениями, содержащимися в постановлениях Пленума
Верховного Суда СССР, если они не противоречат Конституции и Законам
Республики Казахстан, а также постановлениям Пленума Верховного Суда
Республики Казахстан.
(специалист Р.Жантасова
17.11.98 г.)

КСРО Жоғарғы Соты Пленумының қаулылары туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Пленумы 1992 жылғы 21 ақпан N 1 Күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының 2002.04.11. N 8 қаулысымен. ~P02008s.
Төменде тұрған соттардан түскен істерді қарағанда КСРО Жоғарғы Соты Пленумының түсіндірулерін басшылыққа алудың мүмкіншілігі туралы сұрауларды талқылап, Пленум қаулы етеді:
Егерде Конституцияға, Қазақстан Республикасының Заңдарына және Қазақ Республикасы Жоғарғы Соты Пленумының қаулыларына қайшы келмесе соттардың КСРО Жоғарғы Соты Пленумының қаулыларында берілген түсіндірулерді сот практикасында қолдануларына праволы екендігі түсіндірілсін.
Оқыған:
(Қасымбеков Б.А.)