О неотложных меpах по pазвитию в pеспублике пpоизводства медицинских инстpументов, пpибоpов и обоpудования
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 3 июля 1992 года N 577 (Извлечение). Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях создания в республике медико-инструментальной промышленности, обеспечивающей отрасль здравоохранения и население современными инструментами, приборами и оборудованием, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить республиканские комплексные программы по развитию производства медицинских инструментов, оборудования и приборов, разработанные Государственным комитетом по экономике, Министерством здравоохранения и Министерством промышленности Республики Казахстан.
Принять к сведению, что ассоциация "Мединструмент" (г. Казань) и Научно-исследовательский институт медицинского оборудования и приборостроения (г. Москва) согласны выступить головными исполнителями программ по производству медицинских инструментов, оборудования и приборов и ими будут приняты согласованные с Министерством здравоохранения Республики Казахстан меры по оказанию помощи предприятиям в части поставок технологического оборудования, материально-технических ресурсов и организации медицинских научно-технических центров.
2. Государственному комитету по экономике, Министерству промышленности Республики Казахстан координировать производство медицинской техники на предприятиях, в объединениях, организациях и других хозяйствующих субъектах республики на основании определяемой Министерством здравоохранения Республики Казахстан потребности в них лечебно-профилактических учреждений и населения республики.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по экономике при формировании заказа государства на 1993 и последующие годы учесть производство медицинских инструментов, оборудования и приборов в объемах и номенклатуре согласно приложению.
4. Министерству финансов Республики Казахстан предусматривать ежегодно целевое выделение ассигнований для реализации республиканских программ по производству медицинских инструментов, оборудования и приборов.
5. Министерству материальных ресурсов Республики Казахстан обеспечить заводы и другие предприятия, выпускающие медицинские инструменты, оборудование и приборы, материально-техническими ресурсами по устанавливаемой Кабинетом Министров Республики Казахстан номенклатуре продукции.
6. Министерству внешнеэкономических связей, Государственному комитету Республики Казахстан по экономике совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан предусматривать ежегодную целевую закупку импортных материалов, комплектующих изделий и технологического оборудования.

Республикада медициналық аспаптар, құралдар мен жабдықтар шығаруды дамыту жөнiндегi шұғыл шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 3 шiлде 1992 ж. N 577. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Республикада денсаулық сақтау саласы мен халықты осы заманғы аспаптармен, құралдармен және жабдықтармен қамтамасыз ететiн медициналық аспаптар өнеркәсiбiн құру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экономика жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Денсаулық сақтау министрлiгi мен Өнеркәсiп министрлiгi әзiрлеген медициналық аспаптар, жабдықтар және құралдар өндiрiсiн дамыту жөнiндегi республикалық кешендi бағдарламалар мақұлдансын.
"Медқұрал" ассоциациясының (Қазан қаласы), "Меджабдық" ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiгiнiң (Мәскеу қаласы) және Медицина жабдықтары мен құралдарын жасау ғылыми-зерттеу институтының медициналық аспаптар, жабдықтар мен құралдар өндiру жөнiндегi бағдарламалардың бас атқарушылары болуға келiскенi және олардың технологиялық жабдықтар, материалдық-техникалық ресурстар берiлiмi және медициналық ғылыми-техникалық орталықтар ұйымдастыру жөнiнен Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен келiсiп, кәсiпорындарға көмек көрсету шараларын қолданатыны ескерiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экономика жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Өнеркәсiп министрлiгi республиканың емдеу-профилактика мекемелерi мен халқының Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi анықтаған сұранысының негiзiнде республиканың кәсiпорындарында, бiрлестiктерiнде, ұйымдары мен басқа да шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiнде медицина техникасын өндiрудi үйлестiретiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1993 жылда және одан кейiнгi жылдарға мемлекеттiк тапсырысты қалыптастырған кезде қосымшаға сәйкес көлемде және номенклатурада медициналық аспаптар, жабдықтар мен құралдар өндiрудi ескерсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi медициналық аспаптар, жабдықтар мен құралдар өндiру жөнiндегi республикалық бағдарламаларды жүзеге асыру үшiн жыл сайын нысаналы қаржы бөлiнуiн көздесiн.
5. Қазақстан Республикасының Материалдық ресурстар министрлiгi медициналық аспаптар, жабдықтар мен құралдар шығаратын заводтар мен басқа кәсiпорындарды Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi белгiлеген өнiмдер номенклатурасы бойынша материалдық-техникалық ресурстармен қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi, Экономика жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен бiрлесiп, жыл сайын нысаналы түрде импорттық материалдар, құраушы бұйымдар мен технологиялық жабдықтар сатып алуды көздесiн.

7. Министерству промышленности Республики Казахстан, Казахской государственной корпорации автомобильного, тракторного, сельскохозяйственного машиностроения и сервисного обслуживания, Казахской государственной корпорации электротехнических и машиностроительных предприятий оборонного комплекса, Казахской государственной корпорации предприятий атомной энергетики и промышленности совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан пересмотреть номенклатуру медицинских инструментов, оборудования и приборов для последующего их выпуска на подведомственных предприятиях.
8. Министерству промышленности Республики Казахстан совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан определить единый порядок проведения технических испытаний медицинских инструментов, оборудования и приборов, выпускаемых промышленными предприятиями, ассоциациями, малыми и совместными предприятиями, кооперативными и другими организациями, расположенными на территории Республики Казахстан.
Принять предложения Уральского приборостроительного завода "Омега", производственного объединения "Актюбрентген" о создании на их базах научно-производственных центров по разработке и испытанию новых изделий медицинской техники.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 3 июля 1992 г. N 577

7. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi, Автомобиль, трактор, ауыл шаруашылығы машиналарын жасау және сервистiк қызмет көрсету Қазақ мемлекеттiк корпорациясы, Қорғаныс кешенiнiң электротехникалық және машина жасау кәсiпорындары Қазақ мемлекеттiк корпорациясы, Қорғаныс кешенiнiң электротехникалық және машина жасау кәсiпорындары Қазақ мемлекеттiк корпорациясы, Атом энергетикасы мен өнеркәсiбi кәсiпорындары Қазақ мемлекеттiк корпорациясы Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен бiрлесiп, алдағы уақытта өздерiнiң қарамағындағы кәсiпорындарда шығару үшiн медициналық аспаптар, жабдықтар мен құралдардың номенклатурасын қайта қарасын.
8. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының территориясында орналасқан өнеркәсiп орындары, ассоциациялар, шағын және бiрлескен кәсiпорындар, кооперативтер мен басқа да ұйымдар шығаратын медициналық аспаптарды, жабдықтар мен құралдарды техникалық сынақтан өткiзудiң бiрыңғай тәртiбiн белгiлесiн.
Оралдағы "Омега" құралдар жасау заводының, "Ақтөберентген" өндiрiстiк бiрлестiгiнiң өздерiнiң базасында медицина техникасының жаңа бұйымдарын әзiрлеу мен сынау жөнiндегi ғылыми-өндiрiстiк орталықтар құру жөнiндегi ұсыныстары қабылдансын.
9. Қазақстан Республикасының Экономика жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгiмен, Денсаулық сақтау министрлiгiмен, Мемлекеттiк бас салық инспекциясымен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiне енгiзу үшiн медицина техникасын өндiрумен шұғылданатын кәсiпорындарды, бiрлестiктер мен шаруашылық жүргiзушi субъектiлердi қосылған құнға салынатын салықтан босату және жеңiлдiк беретiн  салық белгiлеу жөнiнде ұсыныстар әзiрлесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1992 жылғы 3 шiлдедегi
N 577 қаулысына
Қосымша
Медицина аспаптарын, жабдықтары мен приборларын
шығаратын кәсiпорындар үшiн 1993 жылға арналған
Тапсырма
(Кесте)