О снабжении пpодовольственными пайками pаботников пустынных, высокогоpных и остpовных гидpометеоpологических станций Главного упpавления по гидpометеоpологии пpи Кабинете Министpов Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 3 августа 1992 года N 652. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 926
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.11.2015 № 926 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях установления порядка снабжения продовольственными пайками работников пустынных, высокогорных и островных гидрометеорологических станций и постов Главного управления по гидрометеорологии при Кабинете Министров Республики Казахстан Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить Главному управлению по гидрометеорологии при Кабинете Министров Республики Казахстан обеспечивать бесплатными питанием работников гидрометеорологических станций и постов, расположенных в пустынных, высокогорных районах в трудных климатических условиях.
2. Установить по нормам бесплатного питания 3 категории гидрометеорологических станций и постов в зависимости от географических и климатических условий.
Отнести к первой категории гидрометеорологические станции и посты, расположенные в безводных и необжитых районах пустыни и высокогорных районах на высоте 2000 метров над уровнем моря и выше.
Отнести ко второй категории гидрометеорологические станции и посты, расположенные в пустынных районах, оторванных от крупных населенных пунктов (далее 20 км), в горах на высоте от 1000 до 2000 м, на необжитых островах и полуостровах.
Отнести к третьей категории гидрометеорологические станции и посты, расположенные в отдаленных малообжитых районах Казахстана, не имеющих регулярной связи с ближайшими (от 20 км и более) крупными населенными пунктами.
3. Главному управлению по гидрометеорологии при Кабинете Министров Республики Казахстан согласовать с Министерством здравоохранения, Министерством труда, Министерством торговли Республики Казахстан ассортимент продуктов по пайковым категориям труднодоступных станций на одного человека.
Министерству финансов Республики Казахстан предусматривать оплату согласованного ассортимента продуктов питания по пайковым категориям труднодоступных станций Главного управления по гидрометеорологии при Кабинете Министров Республики Казахстан за счет бюджета с учетом изменения индекса цен.
Главам областных администраций обеспечить за счет ресурсов области поставку продуктов питания пайковым станциям и постам по спискам, утверждаемым Главным управлением по гидрометеорологии при Кабинете Министров Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi Бас басқарманың құла түздегi, биiк таулардағы және аралдардағы гидрометеорологиялық станциялардың қызметкерлерiн азық-түлiк сыбағасымен жабдықтау туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 3 тамыз 1992 ж. N 652. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 926 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.11.2015 № 926 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi Бас басқарманың құла түздегi, биiк таулардағы және аралдардағы гидрометеорологиялық станциялар мен постылардың қызметкерлерiн азық-түлiк сыбағасымен жабдықтау тәртiбiн белгiлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi Бас басқармасына климат жағдайы ауыр құла түзде, биiк таулы аудандарда орналасқан гидрометеорологиялық станциялар мен постылардың қызметкерлерiн тегiн тамақпен қамтамасыз етуге рұқсат етiлсiн.
2. Географиялық және климат жағдайларына қарай тегiн тамақ берудiң нормалары бойынша гидрометеорологиялық станциялар мен постылар үш санатқа бөлiнсiн.
Құла түздегi сусыз және елсiз аудандар мен теңiз деңгейiнен 2000 метр биiктiктегi биiк таулы аудандарда орналасқан гидрометеорологиялық станциялар мен постылар бiрiншi санатқа жатқызылсын.
Iрi елдi мекендерден (20 километрден аса) шалғай жатқан құла түздегi теңiз деңгейiнен 1000-нан - 2000 метрге дейiн биiктiктегi тауларда, елсiз аралдар мен түбектерде орналасқан гидрометеорологиялық станциялар мен постылар екiншi санатқа жатқызылсын.
Қазақстанның шалғайдағы ел аз қонған, таяу iрi мекендермен тұрақты байланысы жоқ (20 километр және одан шалғай) аудандарында орналасқан гидрометеорологиялық станциялар мен постылар үшiншi санатқа жатқызылсын.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi Бас басқарма қатынауы қиын станциялардың сыбаға санаттары бойынша бiр адамға берiлетiн азық-түлiктiң түр-түрiн Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен, Еңбек министрлiгiмен және Сауда министрлiгiмен келiсетiн болсын.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бағалар индексiнiң өзгеруiн ескерiп, бюджет есебiнен Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi Бас басқарманың қатынауы қиын станцияларының сыбаға санаттары бойынша тағам өнiмдерiнiң келiсiлген түр-түрiне төлем жасалуын көздесiн.
Облыстардың әкiмдерi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi Бас басқармасы бекiткен тiзiмдер бойынша облыстардың ресурстары есебiнен сыбаға белгiленген станциялар мен постыларға тамақ өнiмдерiн берiп тұруды қамтамасыз етсiн.

4. Установить, что списки пайковых станций и постов утверждаются при Кабинете Министров Республики Казахстан ежегодно.
Премьер-министр
Республики Казахстан

4. Сыбаға берiлетiн станциялар мен постылардың тiзiмдерiн жыл сайын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi Бас басқармасы бекiтетiн болып белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi