О pеализации Указа Пpезидента Республики Казахстан от 16 маpта 1992 г. N 674 "О меpах по социальной защите военнослужащих и лиц, уволенных с военной службы, на теppитоpии Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 2 сентябpя 1992 года N 726 (Извлечение). Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 декабря 1996 г. N 1620 ~P961620
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 1992 г. N 674 "О мерах по социальной защите военнослужащих и лиц, уволенных с военной службы, на территории Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Сохранить для военнослужащих выплату денежного вознаграждения за особые условия службы до 30 процентов, классную квалификацию (квалификационную категорию) - в размере до 10 процентов штатно-должностного оклада в зависимости от категории военнослужащих и присвоенной классности (квалификационной категории).
2. Разрешить Министерству обороны Республики Казахстан повысить с 1 мая 1992 г. тарифные ставки и должностные оклады рабочих и служащих воинских частей, предприятий, организаций и учреждений, военно-учебных заведений в среднем на 100 процентов. Увеличение заработной платы произвести к размерам ставок и окладов, действовавшим на 1 января 1992 г.
Предоставить Министру обороны Республики Казахстан право по согласованию с Министерством труда и Министерством финансов Республики Казахстан устанавливать должностные оклады по нетиповым должностям, специфическим для Министерства обороны республики.
3. Главам администраций на местах:
предоставить льготы отдельным категориям военнослужащих (пункт 3 Указа) по оплате за занимаемую ими и проживающими с ними членами семьи жилую площадь в домах государственного и ведомственного жилого фонда и коммунальные услуги в размере 50 процентов. Указанную часть расходов отнести за счет средств местного бюджета;
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан уточнить перечень закрытых (обособленных) военных городков, где воспрещается приватизация жилья, и представить в Кабинет Министров Республики Казахстан на утверждение.
4. Министерству финансов Республики Казахстан изыскать дополнительные источники средств для:
выплаты добавочных видов денежного довольствия за особые условия службы и классную квалификацию;
оказания безвозмездной финансовой помощи по строительству индивидуальных жилых домов.

Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының территориясында әскери қызметшiлердi және әскери қызметтен босаған адамдарды әлеуметтiк қорғау жөнiндегi шаралар туралы" 1992 жылғы 16 наурыздағы N 674 жарлығын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1992 жылғы 2 қыркүйек N 726. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.12.25. N 1620 қаулысымен. ~P961620
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының территориясында әскери қызметшiлердi және әскери қызметтен босаған адамдарды әлеуметтiк қорғау жөнiндегi шаралар туралы" 1992 жылғы 16 наурыздағы N 674 Жарлығын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Әскери қызметшiлерге төленетiн ақшалай сыйақы қызметiнiң айрықша жағдайы үшiн штаттағы лауазымдық жалақысының - 30 процентiне дейiнгi, класты бiлiктiлiгi (бiлiктiлiк санаты) үшiн әскери қызметшiлер санатына және берiлген кластылығына (бiлiктiлiк санатына) қарай - 10 процентiне дейiнгi мөлшерде белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне әскери бөлiмдердiң, кәсiпорындардың, ұйымдар мен мекемелердiң, әскери оқу орындарының жұмысшылары мен қызметшiлерiнiң тарифтiк айлықтары мен лауазымды жалақыларын 1992 жылдың 1 мамырынан бастап орта есеппен 100 процентке өсiруiне рұқсат берiлсiн. Жалақыны өсiру 1992 жылдың 1 қаңтарында қолданылған айлық пен жалақының мөлшерi негiзге алынып жүргiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрiне Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен келiсе отырып, республиканың Қорғаныс министрлiгiне ғана тән дағдылы емес лауазымдар бойынша лауазымдық жалақы белгiлеу хұқығы берiлсiн.
3. Жергiлiктi әкiмдер:
әскери қызметшiлердiң жекелеген санаттарына (Жарлықтың 3 тармағы) өздерi және өздерiмен бiрге тұратын отбасы мүшелерi тұрып жатқан мемлекеттiк және ведомстволық тұрғын үй қорының үйлерiндегi тұрғын алаңы мен коммуналдық қызмет үшiн 50 процент мөлшерiнде ақы төлеуге жеңiлдiк берсiн. Шығындардың бұл бөлiгi жергiлiктi бюджеттiң есебiне жатқызылсын;
осы Жарлықтың 3 тармағының әскери қызметшiлердi тұрғын үймен қамтамасыз ету жөнiндегi бөлегiнiң орындау барысы туралы Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне 1992 жылғы 20 қазанға дейiн баяндайтын болсын.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен бiрге тұрғын үйлерiн жекешелендiруге тиым салынған жабық (оқшау) әскери қалашықтардың тiзбесiн анықтап, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне бекiтуге табыс етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
қызметтiң айрықша жағдайлары мен класты бiлiктiлiгi үшiн төленетiн ақшалай үлестiң қосымша түрлерiн төлеуге;
жеке тұрғын үй салуға өтеусiз қаржыдай көмек көрсетуге қосымша қаржы көздерiн iздестiрсiн.

5. Министерству обороны Республики Казахстан:
определить перечень должностей с особыми условиями службы, а также должностей, по которым может присваиваться классная квалификация (классность) для выплаты добавочных видов денежного довольствия;
разработать Инструкцию о порядке оказания безвозмездной финансовой помощи военнослужащим на приобретение жилья и контроле за целевым использованием выделенных на эти цели средств, согласовать ее с Министерством финансов, Национальным государственным банком и Госэкономкомитетом Республики Казахстан и внести на утверждение в Кабинет Министров Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан

5. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне:
ақшалай үлестiң қосымша түрлерiн төлеу үшiн қызмет жағдайы айрықша лауазымдардың және класты бiлiктiлiк (кластылығы) берiлетiн лауазымдардың тiзбесiн анықтасын;
әскери қызметшiлерге тұрғын үй сатып алуға өтеусiз қаржыдай көмек көрсетудiң және осы мақсатқа бөлiнген қаржының нысаналы жұмсалуын бақылау тәртiбiн әзiрлеп, оны Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен, Ұлттық мемлекеттiк банкiсiмен және Мемэкономкомымен келiсе отырып, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне бекiтуге енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi