Об утверждении Положения о Государственной премии Республики Казахстан в области науки, техники и образования и Положения о Комитете по Государственным премиям Республики Казахстан в области науки, техники и образования при Кабинете Министров Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 октября 1992 года N 834. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 мая 1998 г. N 477 ~P980477
Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Положение о Государственной премии Республики Казахстан в области науки, техники и образования и Положение о Комитете по Государственным премиям Республики Казахстан в области науки, техники и образования при Кабинете Министров Республики Казахстан и ввести их в действие с 1 января 1993 года.
3. Рассмотрение работ, выдвинутых на соискание Государственных премий Республики Казахстан в области науки, техники и образования за 1992 год, провести в соответствии с действующими постановлениями и положениями о Государственных премиях в области науки и техники и о Комитете по Государственным премиям в области науки и техники при Совете Министров Казахской ССР.
4. Признать утратившим силу решения Правительства Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
Премьер-министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 7 октября 1992 года N 834
П О Л О Ж Е Н И Е
о Государственной премии Республики Казахстан
в области науки, техники и образования
1. Государственная премия Республики Казахстан в области науки, техники и образования (в дальнейшем "Государственная премия") присуждается гражданам Республики Казахстан:
за выдающиеся результаты фундаментальных и прикладных исследований, приводящие к значительному ускорению экономического и социального развития республики, выходу казахстанской науки и техники на уровень передовых достижений в мире;
за крупные достижения в реализации государственных научно-технических программ;
за разработку и организацию производства новых видов техники, материалов и технологий на уровне и выше лучших мировых аналогов;
за крупный вклад в подготовку для республики высококвалифицированных специалистов и научных кадров, лучшие учебники и учебные пособия для всех ступеней системы образования республики, получившие широкое общественное признание и прошедшие апробацию в течение не менее трех лет.
Сноска. Абзац пятый дополнен словами - постановлением Правительства РК от 31 октября 1995 г. N 1412.

Қазақстан Республикасының Ғылым, техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлығы туралы Ереже мен Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының Ғылым, техника және бiлiм саласындағы мемлекеттiк сыйлықтары жөнiндегi комитет туралы Ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1992 жылғы 7 қазан N 834. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998.05.25. N 477 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Осыған қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Ғылым, техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлығы туралы Ереже мен Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi Жанындағы Қазақстан Республикасының Ғылым, техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлықтары жөнiндегi комитет туралы Ереже бекiтiлсiн және олар 1993 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енгiзiлсiн.
(2-баптың күшi жойылды деп есептелсiн. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылдың 21 қаңтардағы N 54 қаулысы бойынша)
3. Қазақстан Республикасының 1992 жылғы Ғылым, техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлықтарын алу үшiн ұсынылған жұмыстарды қарау Ғылым мен техника саласындағы Мемлекеттiк сыйлықтар туралы және Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Ғылым мен техника саласындағы Мемлекеттiк сыйлықтар жөнiндегi комитет туралы қолданылып жүрген қаулылар мен ережелерге сәйкес жүргiзiлсiн.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметi шешiмдерiнiң осыған қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1992 жылғы 7 қазандағы
N 834 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ғылым, техника және
бiлiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлығы туралы
Ереже
1. Қазақстан Республикасының Ғылым, техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлығы (бұдан былай "Мемлекеттiк сыйлық" делiнедi) Қазақстан Республикасының азаматтарына:
республиканың экономикалық және әлеуметтiк дамуын айтарлықтай жеделдетуге және қазақстандық ғылым мен техниканы әлемдегi озық жетiстiктер деңгейiне жеткiзген iргелi және қолданбалы зерттеулердiң аса үздiк нәтижелерi үшiн;
мемлекеттiк ғылыми-техникалық бағдарламаларды жүзеге асырудағы аса жетiстiктерi үшiн;
техниканың, материалдар мен технологиялардың жаңа түрлерiн таңдаулы әлемдiк теңдестерi деңгейiнде және одан да жоғары деңгейде жасап, шығарылуын ұйымдастырғаны үшiн;
республика үшiн жоғары бiлiктi мамандар мен ғылыми кадрлар даярлауға қосқан зор үлесi үшiн, жұртшылыққа кеңiнен танылған және кемiнде үш жыл бойы байқаудан өткен республиканың бiлiм жүйесiнiң барлық сатыларына арналған таңдаулы оқулықтар мен оқу құралдары үшiн берiледi.
Ескерту. 1-тармақтың бесiншi абзацы толықтырылды - ҚРМК-нiң
1995.10.31. N 1412 қаулысымен.

2. Государственные премии присуждаются один раз в два года ко Дню Республики в количестве до пяти премий. Размер денежной части Государственной премии устанавливается Кабинетом Министров Республики Казахстан в год их присуждения.
3. Научные труды, выдвигаемые на соискание Государственной премии, должны быть опубликованы, учебники и учебные пособия - широко апробированы в системе образования республики, а новые виды техники, материалов и технологии - освоены в производстве.
4. Выдвижение работ на соискание Государственной премии производится президиумами академий наук, коллегиями министерств и ведомств Республики Казахстан, научными, научно-техническими, учеными советами и другими коллегиальными органами научных и учебных организаций, концернов, объединений, предприятий и общественных организаций республики. Решение о выдвижении работ на соискание Государственной премии принимается открытым голосованием простым большинством голосов.
Отбор кандидатов в коллектив соискателей проводится с учетом оценки их личного вклада тайным голосованием на заседании коллегиального органа предприятия, учебного заведения или организации, где выполнена выдвигаемая работа. Одна и та же кандидатура не может представляться на Государственную премию по двум и более работам.
Не допускается включение в коллектив соискателей лиц только по должностному признаку.
При наличии новых крупных достижений лауреата Государственной премии Республики Казахстан эта премия может быть присуждена ему повторно не раньше чем через пять лет после предыдущего присуждения указанной премии.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения, дополнен новыми абзацами - постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 1995 г. N 1412.
5. Коллектив соискателей, выдвигаемый на Государственную премию, не должен превышать 8 человек.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 31 октября 1995 г. N 1412.
6. Работы, выдвинутые на соискание Государственных премий, принимаются Комитетом по Государственным премиям Республики Казахстан в области науки, образования и техники при Кабинете Министров Республики Казахстан (в дальнейшем "Комитет") до 1 февраля года, когда присуждаются премии.
Порядок оформления документов на выдвигаемые работы определяется инструкцией, утверждаемой президиумом Комитета.
Объявление о приеме работ на соискание Государственных премий осуществляется Комитетом через средства массовой информации.
Сноска. В абзаце первом заменены слова - постановлением Правительства РК от 31 октября 1995 г. N 1412.

2. Мемлекеттiк сыйлықтар Республика күнiне орай екi жылда бiр рет бес сыйлыққа дейiн берiледi. Мемлекеттiк сыйлықтың ақша мөлшерiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi сыйлықтар берiлетiн жылы белгiлейдi.
3. Мемлекеттiк сыйлық алу үшiн ұсынылған ғылыми еңбектер жариялануы тиiс, оқулықтар мен оқу құралдары республиканың бiлiм жүйесiнде кеңiнен сыннан өтiп, ал техниканың, материалдар мен технологиялардың жаңа түрлерi өндiрiсте игерiлуi қажет.
4. Мемлекеттiк сыйлық алу үшiн жұмыстар ұсынуды Қазақстан Республикасы ғылым академияларының төралқалары, министрлiктер мен ведомстволардың алқалары, республиканың ғылыми және оқу орындарының, концерндер мен бiрлестiктердiң, кәсiпорындар мен қоғамдық ұйымдарының ғылымдық, ғылыми-техникалық, ғылыми кеңестерi мен басқа да алқалық органдары жүргiзедi. Жұмыстарды Мемлекеттiк сыйлыққа ұсыну туралы шешiм ашық дауыспен жай көпшiлiк дауыс пен қабылданады.
Үмiткерлер ұжымына кандидаттарды iрiктеу-ұсынылған жұмыс орындалған кәсiпорын, оқу орны немесе ұйымның алқалық органының мәжiлiсiнде олардың қосқан үлесiне берiлген баға ескерiлiп, жасырын дауысқа салу арқылы жүргiзiледi. Мемлекеттiк сыйлыққа екi немесе одан да көп жұмыс бойынша бiр кандидатура ұсынылмайды.
Үмiткерлер ұжымына адамдарды тек лауазымына қарай қосуға жол берiлмейдi.
Қазақстан республикасы мемлекеттiк сыйлығының иесi жаңа iрi жетiстiктерге қол жеткiзген жағдайда сыйлық оған бұл аталған сыйлық берiлгеннен кейiн кемiнде бес жыл өткен соң ғана тапсырылуы мүмкiн.
Ескерту. 4-тармақтың 1 абзацына өзгерiс енгiзiлдi және жаңа
абзацтармен толықтырылды - ҚРМК-нiң 1995.10.31.
N 1412 қаулысымен.
5. Мемлекеттiк сыйлыққа ұсынылған ұжым 8 адамнан аспауы тиiс.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1995.10.31.
N 1412 қаулысымен.
6. Мемлекеттiк сыйлықтар алу үшiн ұсынылған жұмыстарды Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының Ғылыми, техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлықтары жөнiндегi комитет (бұдан былай "Комитет" делiнедi) сыйлық берiлетiн жылғы 1 ақпанына дейiн қабылдайды.
Сыйлыққа ұсынылған жұмыстарға құжаттарды ресiмдеу тәртiбi Комитет төралқасы бекiткен нұсқамамен белгiленедi.
Мемлекеттiк сыйлықтарға ұсынылған жұмыстарды қабылдау туралы Комитет бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабарлайды.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1995.10.31.
N 1412 қаулысымен.

7. Работы, выдвинутые на соискание Государственных премий, рассматриваются Комитетом в два этапа.
На первом этапе предварительный отбор работ осуществляется президиумом Комитета. Список работ, прошедших предварительный отбор, публикуется для широкого обсуждения в республиканских газетах с указанием авторов и организаций, выдвинувших эти работы, не менее, чем за один месяц до второго этапа рассмотрения.
На втором этапе рассмотрения Комитетом принимаются решения о присуждении Государственных премий.
8. Решения Комитета о присуждении Государственных премий принимаются в представляются в Кабинет Министров Республики Казахстан до 15 сентября года, когда присуждаются премии.
Сноска. В пункте 8 заменены слова - постановлением Правительства РК от 31 октября 1995 г. N 1412.
9. Решения Комитета о присуждении Государственных премий вступают в силу после утверждения их Кабинетом Министров Республики Казахстан и публикуются в печати ко Дню Республики.
10. Лицам, удостоенным Государственных премий Республики Казахстан, присваивается звание "Лауреат Государственной премии Республики Казахстан", вручаются диплом, почетный знак и удостоверение.
Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Правительства РК от 31 октября 1995 г. N 1412.
11. При присуждении Государственной премии коллективу авторов денежная часть премии делится поровну между ними.
12. Диплом и почетный знак умершего лауреата Государственной премии или награжденного посмертно оставляются или передаются его семье. Денежная часть Государственной премии наследуется в порядке, предусмотренном гражданским законодательством республики.
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 7 октября 1992 года N 834
П О Л О Ж Е Н И Е
о Комитете по Государственным премиям
Республики Казахстан в области науки,
техники и образования при Кабинете
Министров Республики Казахстан
1. Комитет по Государственным премиям Республики Казахстан в области науки, техники и образования при Кабинете Министров Республики Казахстан (в дальнейшем "Комитет") является государственно-общественной организацией, формируется из числа видных ученых, педагогов, крупных специалистов по рекомендациям академий наук, министерств, ведомств, научных организаций, учебных заведений и предприятий республики.
Персональный состав Комитета и его президиума утверждается Кабинетом Министров сроком на 4 года с последующим обновлением не менее половины списочного состава.
Состав Комитета и информация об изменениях в нем публикуются в печати.
2. Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 31 октября 1995 г. N 1412.

7. Мемлекеттiк сыйлықтар алуға ұсынылған жұмыстарды Комитет екi кезеңде қарайды.
Бiрiншi кезеңде жұмыстарды алдын-ала iрiктеп алуды Комитеттiң төралқасы жүзеге асырады. Алдын-ала iрiктеуден өткен жұмыстар тiзiмiн қараудың екiншi кезеңiне дейiн кемiнде бiр ай бұрын авторлар мен осы жұмыстарды ұсынған ұйымдарды көрсете отырып кеңiнен талқылау үшiн Комитет республикалық газеттерде жариялайды.
Қараудың екiншi кезеңiнде Комитет Мемлекеттiк сыйлықтар беру туралы шешiмдер қабылдайды.
8. Мемлекеттiк сыйлықтар беру туралы Комитеттiң шешiмдерi сыйлықтар берiлетiн жылғы 15-қыркүйегiне дейiн қабылданып, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсынылады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1995.10.31.
N 1412 қаулысымен.
9. Комитеттiң Мемлекеттiк сыйлықтар беру туралы шешiмдерi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiткеннен кейiн күшiне енiп, Республика күнiне орай баспасөзде жарияланады.
10. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлықтарына ие болған адамдарға "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлығының иесi" атағы берiлiп, диплом, құрмет белгiсi және куәлiк тапсырылсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚРМК-нiң 1995.10.31.
N 1412 қаулысымен.
11. Авторлар ұжымына Мемлекеттiк сыйлықтар берiлген кезде сыйлықтың ақшалай бөлегi олардың арасында тең бөлiнедi.
12. Қайтыс болған немесе өлгеннен кейiн наградталған Мемлекеттiк сыйлық лауреатының дипломы мен құрметтi белгiсi оның отбасына қалдырылады немесе берiледi. Мемлекеттiк сыйлықтың ақшалай бөлегi республиканың азаматтық заңдарында көзделген тәртiппен мұрагерлерiне берiледi.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1992 жылғы 7 қазандағы
N 834 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi
жанындағы Қазақстан Республикасының Ғылым,
техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк
сыйлықтары жөнiндегi комитетi туралы
Ереже
1. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Қазақстан Республикасының Ғылым, техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлықтары жөнiндегi комитет (бұдан былай "Комитет" делiнедi) мемлекеттiк-қоғамдық ұйым болып табылады ол республика ғылым академияларының, министрлiктерiнiң, ведомстволарының, ғылыми ұйымдарының, оқу орындары мен кәсiпорындарының ұсыныстары бойынша көрнектi ғалымдардан, педагогтардан, iрi мамандардан құралады.
Комитет пен оның төралқасының дербес құрамын Министрлер Кабинетi 4 жылдық мерзiмге одан әрi тiзiмдiк құрамының кемiнде жартысын жаңартуды көздеп бекiтедi.
2.
Ескерту. 2-тармақ күшiн жойған - ҚРМК-нiң 1995.10.31.
N 1412 қаулысымен.

3. Комитет в соответствии с возложенными на него функциями:
производит прием и рассмотрение работ, выдвинутых на соискание Государственных премий;
осуществляет предварительный отбор работ, выдвинутых на соискание Государственных премий, и публикует в республиканских газетах список этих работ для широкого общественного обсуждения;
проводит анализ поступивших предложений, замечаний и отзывов на работы, выдвинутые на соискание Государственных премий;
принимает решения о присуждении Государственных премий и вносит их на утверждение в Кабинет Министров Республики Казахстан;
оформляет дипломы, удостоверения и почетные знаки лауреатов Государственных премий, производит выплату лауреатам денежной части Государственных премий;
содействует распространению творческого опыта и достижений лауреатов Государственных премий средствами массовой информации.
4. Комитету предоставляется право:
образовывать секции, постоянные или временные экспертные комиссии для предварительного рассмотрения работ, выдвинутых на соискание Государственных премий. Порядок работы секций и экспертных комиссий определяется положениями, утверждаемыми президиумом Комитета;
направлять на экспертное рассмотрение работы, выдвинутые на соискание Государственных премий, в научные и другие организации соответствующего профиля;
привлекать к рецензированию работ, выдвинутых на соискание Государственных премий, видных ученых и крупных специалистов народного хозяйства;
осуществлять контроль за соблюдением установленного порядка выдвижения и экспертного рассмотрения работ, представляемых на соискание Государственных премий;
направлять членов Комитета, экспертов для ознакомления на месте с результатами рассматриваемых работ;
оплачивать в установленном порядке работу, связанную с проведением экспертизы и рецензированием выдвинутых на соискание Государственных премий работ, а также командировочные расходы членам Комитета и привлекаемым экспертам.
Сноска. В абзацы второй и шестой внесены изменения - постановлением Правительства РК ОТ 31 октября 1995 г. N 1412.
5. Пункт 5 утратил силу - постановлением Правительства РК от 31 октября 1995 г. N 1412.
6. Работой Комитета руководит президиум во главе с председателем.
Решения о предварительном отборе работ принимаются президиумом Комитета открытым голосованием простым большинством голосов.
Заседания Комитета и его президиума считаются правомочными при наличии не менее 2/3 их списочного состава.
В списочный состав Комитета не включаются члены, находящиеся в загранкомандировках, а также те, состояние здоровья которых или другие исключительные обстоятельства делают невозможным участие их в заседании и голосовании.
Решения о присуждении Государственных премий принимаются Комитетом тайным голосованием, по работам с грифом "секретно" - президиумом Комитета тайным голосованием.

3. Комитет өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес:
Мемлекеттiк сыйлықтарды алу үшiн ұсынылған жұмыстарды қабылдайды және қарайды;
Мемлекеттiк сыйлықтарды алу үшiн ұсынылған жұмыстарды алдын-ала iрiктеудi жүзеге асырады және бұл жұмыстарды кең көлемде жұртшылық талқысына салу үшiн тiзiмiн республикалық газеттерде жариялайды;
Мемлекеттiк сыйлықтарға ұсынылған жұмыстарға түскен ұсыныстарға, ескертпелер мен пiкiрлерге талдау жасайды;
Мемлекеттiк сыйлықтар беру туралы шешiмдер қабылдап, оларды Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне бекiтуге ұсынады;
Мемлекеттiк сыйлықтар лауреаттарының дипломдарын, куәлiктерiн және құрметтi белгiлерiн ресiмдейдi, Мемлекеттiк сыйлықтардың ақша жағын лауреаттарға төлейдi;
Мемлекеттiк сыйлықтар лауреаттарының шығармашылық тәжiрибесi мен жетiстiктерiн бұқаралық ақпарат құралдарының таратуына жәрдемдеседi.
4. Комитетке:
Мемлекеттiк сыйлықтар алуға ұсынылған жұмыстарды алдын-ала қарау үшiн секциялар, тұрақты немесе уақытша сарапшылар комиссияларын құру. Секциялар мен сарапшылар комиссияларының жұмыс тәртiбi Комитет төралқасы бекiткен ережелермен белгiленедi;
Мемлекеттiк сыйлықтар алуға ұсынылған жұмыстарды сарапшылық жолымен қарау үшiн тиiстi саланың ғылыми және басқа да ұйымдарына жiберуге;
Мемлекеттiк сыйлықтар алуға ұсынылған жұмыстарды рецензиялау үшiн көрнектi ғалымдар мен халық шаруашылығының iрi мамандарын тартуға;
Мемлекеттiк сыйлықтар алуға түскен жұмыстарды ұсыну мен сарапшылық қараудың белгiленген тәртiбiн сақтауға бақылау жасауға;
қаралып жатқан жұмыстардың нәтижелерiмен және жергiлiктi жерде танысу үшiн Комитет мүшелерiн, сарапшыларды жiберуге;
Мемлекеттiк сыйлықтар алуға ұсынылған жұмыстарға сараптау жүргiзу мен рецензиялауға байланысты жұмысқа ақы, сондай-ақ Комитет мүшелерi мен осыған тартылған сарапшыларға iссапар шығындарын төлеуге хұқық берiледi.
Ескерту. 4-тармақтың 2,6 абзацтарына өзгерiс енгiзiлдi -
ҚРМК-нiң 1995.10.31. N 1412 қаулысымен.
5.
Ескерту. 5-тармақ күшiн жойды - ҚРМК-нiң 1995.10.31. N 1412
қаулысымен.
6. Комитет жұмысына төраға басқарған төралқа басшылық етедi.
Жұмыстарды алдын-ала iрiктеу туралы шешiмдердi Комитет төралқасы ашық дауыс беру арқылы кәдiмгi көпшiлiк дауыспен қабылдайды.
Олардың тiзiмдiк құрамының кемiнде 2/3-i қатысса, комитеттiң және оның төралқасының мәжiлiстерi құқықты болып саналады.
Шетелдiк iссапарда жүрген, сондай-ақ денсаулығының жай-күйiне және басқа айрықша жағдайлар олардың мәжiлiске қатысуына және дауыс беруiне мүмкiндiк бермейтiн мүшелерi комитеттiң тiзiмдiк құрамына енгiзiлмейдi.
Мемлекеттiк сыйлықтарды беру туралы шешiмдi Комитет жасырын дауыспен, "құпия" белгiлi жұмыстар бойынша - Комитет төралқасы жасырын дауыспен қабылдайды.

В бюллетень для тайного голосования включаются все отобранные работы и проводится голосование. Для присуждения Государственной премии работа должна набрать не менее 3/4 голосов от числа присутствующих на заседании. Повторное голосование не допускается.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 31 октября 1995 г. N 1412.
7. В случае выдвижения на соискание Государственной премии работ членов Комитета последние не принимают участия в работе Комитета.
Сноска. В пункте 7 заменены слова - постановлением Правительства РК от 31 октября 1995 г. N 1412.
8. Комитет осуществляет свою деятельность с помощью аппарата, руководимого ответственным секретарем Комитета, в пределах средств, выделяемых на эти цели из республиканского бюджета на науку.
Штатная численность работников аппарата Комитета утверждается Кабинетом Министров Республики Казахстан.
9. Комитет имеет печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и обозначением своего наименования на казахском и русском языках.
УТВЕРЖДЕНА
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 7 октября 1992 года N 834
С Х Е М А
должностных окладов сотрудников аппарата
Комитета по Государственным премиям
Республики Казахстан в области науки, техники
и образования при Кабинете Министров
Республики Казахстан
________________________________________________________________
Наименование должностей      ! Месячные должностные оклады
!       ( в рублях )
________________________________________________________________
Ответственный секретарь                 4000
Старший эксперт                         3700
Эксперт                                 2900
Инспектор                               2000
----------------------------------------------------------------

Жасырын дауыс беруге арналған бюллетеньге барлық iрiктелген жұмыстар қосылып, дауысқа салу жүргiзiледi. Мемлекеттiк сыйлық берiлмек жұмыс мәжiлiске қатысқандардың дауыс санының кемiнде 3/4 жинауы тиiс. Қайта дауысқа салуға жол берiлмейдi.
Ескерту. 6-тармақ жаңа абзацтармен толықтырылды - ҚРМК-нiң
1995.10.31. N 1412 қаулысымен.
7. Комитет мүшелерiнiң жұмыстары Мемлекеттiк сыйлықтар алуға ұсынылған жағдайда соңғылары Комитеттiң жұмысына қатыспайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1995.10.31.
N 1412 қаулысымен.
8. Комитет өз қызметiн Комитеттiң жауапты хатшысы басқаратын аппараттың көмегiмен, республикалық бюджеттен ғылымға осы мақсат үшiн бөлiнген қаржы шегiнде жүзеге асырады.
Комитет аппараты қызметкерлерiнiң штаттық санын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiтедi.
9. Комитеттiң Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және өз атауы қазақ және орыс тiлдерiнде жазылған мөрi болады.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1992 жылғы 7 қазандағы
N 834 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi
жанындағы Қазақстан Республикасының Ғылым,
техника және бiлiм саласындағы Мемлекеттiк
сыйлықтары жөнiндегi Комитет аппараты
қызметкерлерiнiң лауазымдық окладтарының
Схемасы
-------------------------------!--------------------------------
Лауазымдар атауы          !  Айлық лауазымдық окладтары
!        (сом есебiмен)
----------------------------------------------------------------
Жауапты хатшы                        4000
Аға сарапшы                          3700
Сарапшы                              2900
Инспектор                            2000
----------------------------------------------------------------