О служебных командиpовках pаботников госудаpственных объединений, пpедпpиятий и оpганизаций Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 22 октябpя 1992 года N 892 (Извлечение). Утратило силу - постановлением Правительства РК от 22 сентября 2000 г. N 1428 ~P001428
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Командированному работнику возмещаются расходы:
по найму жилого помещения и проезду на основании предъявленных документов;
в возмещаемые расходы включаются стоимость за бронирование проездных билетов и места в гостинице, а также за пользование постельными принадлежностями в поездах при наличии оправдательных документов;
при непредставлении документов расходы по найму жилого помещения возмещаются в размере 50 процентов от нормы суточных по служебным командировкам, а также для выполнения монтажных, наладочных и строительных работ, кроме случаев, когда работники в установленном порядке пользовались бесплатным жилым помещением;
при отсутствии проездных документов к месту командировки и обратно к месту постоянной работы расходы возмещаются по минимальной стоимости воздушного, железнодорожного, водного и автомобильного транспорта общего пользования (кроме такси); <*>
запретить руководителям объединений, предприятий, учреждений и организаций возмещать работникам, кроме первых руководителей и их заместителей, направленным в служебные командировки, расходы по найму дорогостоящего жилого помещения ( номера высшей категории гостиницы разряда - "Высший А", номера - "Люкс")";
возмещение расходов по найму дорогостоящего жилого помещения допускается в исключительных случаях с письменного разрешения первого руководителя. <*>
Сноска. Размер суточных установлен постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 ноября 1993 г. N 1175;
Пункт 1 дополнен абзацами - постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 августа 1994 г. N 906.
2. Командирование работников государственных объединений, предприятий, учреждений и организаций. При этом командирование в вышестоящие в порядке подчиненности организации осуществляется по вызову руководителя этой организации или по согласованию с ним.
3. Срок командировки работников определяется руководителями объединений, предприятий, учреждений и организаций, однако он не может превышать 40 дней, не считая времени нахождения в пути.

Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бiрлестiктерi, кәсiпорындары мен ұйымдары қызметкерлерiнiң қызмет бабындағы iссапарлары туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1992 жылғы 22 қазан N 892. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000.09.22. N 1428 қаулысымен. ~P001428
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Iссапарға шыққан қызметкердiң:
тұрғын жайды жалдағаны және жол жүргенi үшiн шығыстары тапсырған құжаттарының негiзiнде өтеледi;
жол жүру билеттерi мен мейманханадағы орындарды брондау, сондай-ақ поездарда төсек орынды пайдалану құнын растайтын құжаттары болған жағдайда өтелетiн шығыстарға кiргiзiледi;
қызметкерлер белгiленген тәртiппен тегiн тұрғын жаймен пайдаланған кездерден басқа жағдайларда тұрғын жайды жалдау жөнiндегi шығысы құжаттары берiлмеген реттерде қызмет бабындағы сапарға, "сондай-ақ монтаждау, реттеу және құрылыс жұмыстарын орындауға барғанда берiлетiн тәулiктiк нормасының 50 процентi мөлшерiнде өтем жасалады;
iссапар орнына дейiн және қайтадан тұрақты жұмыс орнына дейiн жол жүру құжаттары болмаған жағдайда шығысы әуе, темiр жол, су және жалпы пайдаланымдағы автомобиль көлiгiнiң (таксиден басқаларының) ең төменгi құны бойынша өтеледi; <*>
Бiрлестiктердiң, кәсiпорындардың, мекемелер мен ұйымдардың басшыларына қызмет бабындағы iссапарларға жiберiлген бiрiншi басшылар мен олардың орынбасарларынан басқа қызметкерлерге қымбат тұрғын жайды ("Жоғарғы-А" разрядты мейманханалардың жоғарғы санаттағы номерлерiн, "Люкс"номерлерiн) жалдауына байланысты шығыстарды өтеуге тыйым салынсын;
қымбат тұрғын жайды жалдау шығыстарын ерекше жағдайларда бiрiншi басшының жазбаша рұқсатымен өтеуге болады. <*>
Ескерту. 1-тармақ жаңа абзацтармен толықтырылды. Қ.Р.М.К. қаулысы
1994 ж. 15 тамыз, N 906.
<*> (4-абзацта Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 11 қаңтардағы N 27 қаулысы бойынша түзету енгiзiлдi).
<*> (осы қаулының 6-абзацының күшi жойылған деп танылсын. (Қазақстан Республикасының 1993 ж., 23 қарашадағы N 1175 қаулысына сәйкес).
2. Мемлекеттiк бiрлестiктердiң, кәсiпорындардың, мекемелер мен ұйымдардың қызметкерлерi iссапарға бiрлестiктер, кәсiпорындар, мекемелер мен ұйымдар басшыларының рұқсатымен жiберiледi. Бұл ретте бағыныстылық тәртiбi бойынша жоғары тұрған ұйымға iссапарға жiберу осы ұйымның басшысының шақыруы бойынша немесе онымен арадағы келiсiм бойынша жүзеге асырылады.
3. Қызметкерлердiң iссапарының мерзiмiн бiрлестiктердiң, кәсiпорындардың, мекемелер мен ұйымдардың басшылары белгiлейдi, бiрақ оның мерзiмi жол жүрген уақытын санамағанда 40 күннен аспауға тиiс.

Срок командировки работников в министерства и ведомства Республики Казахстан или в другие органы государственного и хозяйственного управления, а также в столицы государств СНГ не должен превышать 5 дней, не считая времени нахождения в пути. Продление срока командировки допускается в исключительных случаях не более чем на 5 дней с письменного разрешения руководителя этого органа управления. Продолжительность командировок для проведения ревизий и проверок определяется в соответствии с абзацем 1 настоящего пункта.
Срок командировки работников ремонтных предприятий не может превышать 3 месяцев. <*>
Сноска. Пункт 3 дополнен абзацем - постановлением от 25 августа 1993 г. N 728.
4. Повысить ответственность руководителей министерств и ведомств, объединений, предприятий, учреждений и организаций за правильное и экономное расходование средств на служебные командировки, привлекать к дисциплинарной и материальной ответственности должностных лиц, виновных в незаконном или расточительном расходовании средств на эти цели.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Қызметкерлердiң Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволарын немесе басқа да мемлекеттiк және шаруашылық басқару органдарына, сондай-ақ ТМД мемлекеттерiнiң астаналарына iссапарларының мерзiмi жол жүрген уақытын санамағанда 5 күннен аспауға тиiс. Iссапар мерзiмiн айрықша жағдайларда осы басқару органы басшысының жазбаша рұқсатымен 5 күннен аспайтын уақытқа ұзартуға жол берiледi. Тексерулер мен тексерiстер жүргiзуге арналған iссапарларының ұзақтығы осы тармақтың 1 парасына сәйкес анықталады.
Жөндеу кәсiпорындары қызметкерлерiнiң iссапарларының мерзiмi 3 айдан аспауы керек. <*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ толықтырылды - ҚРМК-нiң 1993.08.25. N 728
қаулысымен.
4. Министрлiктер мен ведомстволар, бiрлестiктер, кәсiпорындар, мекемелер мен ұйымдар басшыларының қызмет бабындағы iссапарларына арналған қаржылардың дұрыс әрi үнемдi жұмсалуы үшiн жауапкершiлiгi арттырылсын, осы мақсаттарға арналған қаржыны заңсыз немесе ысырапқорлықпен жұмсағаны үшiн кiнәлi лауазымды адамдар тәртiптiк және материалдық жауапкершiлiкке тартылсын.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қаржы министрлiгiнiң қатысуымен екi ай мерзiмде қолданылып жүрген нормативтiк актiлерге осы қаулыдан туындайтын өзгерiстердi енгiзу туралы ұсыныстар әзiрлеп Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне тапсырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi