О социальной защите пенсионеров
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 декабря 1992 года N 1027. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 марта 2003 г. N 258
В дополнение к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1992 г. N 775 "О дополнительных мерах по государственной поддержке пенсионеров", в связи с ростом цен на товары и услуги и в целях социальной защиты пенсионеров Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить начиная с 1 декабря 1992 г. до установления нового размера минимальной пенсии по возрасту единовременные выплаты в размере 500 рублей в месяц всем категориям неработающих пенсионеров.
Указанная сумма выплачивается независимо от других единовременных выплат, установленных ранее принятыми решениями Правительства Республики Казахстан.
2. Установить с 1 декабря 1992 г. льготу по абонентской плате за пользование телефоном в размере 50 процентов от установленного тарифа одиноким, нуждающимся в посторонней помощи пенсионерам и другим категориям пенсионеров, получающих надбавки на уход за ними, являющимися абонентами телефонной сети.
Министерству финансов Республики Казахстан компенсировать Министерству связи Республики Казахстан расходы, связанные с установлением указанной льготы.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Зейнеткерлердi әлеуметтiк қорғау туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 7 желтоқсандағы N 1027 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 наурыздағы N 258 қаулысымен.
Тауарлар мен қызмет көрсетуге бағаның өсуiне байланысты және зейнеткерлердi әлеуметтiк қорғау мақсатында Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Зейнеткерлердi мемлекеттiк қолдау жөнiндегi қосымша шаралар туралы" 1992 жылғы 17 қыркүйектегi N 775 қаулысына қосымша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1992 жылғы 1 желтоқсаннан бастап жасы бойынша ең аз зейнетақының жаңа мөлшерi белгiленгенге дейiн жұмыс iстемейтiн зейнеткерлердiң барлық санаттарына ай сайын 500 сом мөлшерiнде бiр жолғы төлем жүзеге асырылсын.
Аталған сома Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған шешiмiмен белгiленген басқа бiр жолғы төлемдерге қарамастан төленедi.
2. 1992 жылғы 1 желтоқсаннан бастап өзгенiң көмегiн қажет ететiн зейнеткерлерге, оларға күтiм жасалуына орай үстеме алатын, телефон желiсiнiң абонентi болып табылатын және басқа санаттағы зейнеткерлерге жалғызiлiктiлерге белгiленген тарифтiң 50 процентi мөлшерiнде телефон пайдаланғаны үшiн абоненттiк төлем жөнiндегi жеңiлдiк белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi аталған жеңiлдiктердiң белгiленуiне байланысты Қазақстан Республикасы Байланыс министрлiгiнiң шығынын өтейтiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi