О пенсиях на льготных условиях по возрасту
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 января 1993 года N 26. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 августа 2005 года N 809 (P050809)
Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что при назначении гражданам пенсий на льготных условиях в соответствии с Законом Казахской ССР Z912100_ "О пенсионном обеспечении граждан в Казахской ССР" на территории Республики Казахстан до введения новых Списков применяются Списки N 1 и 2 производств, работ, профессий, должностей и показателей, дающих право на льготное пенсионное обеспечение, утвержденные постановлением Кабинета Министров СССР от 26 января 1991г. N 10 с последующими дополнениями и изменениями.
При решении отдельных вопросов в отношении конкретных лиц, предприятий, организаций и по другим проблемам льготного пенсионного обеспечения по условиям труда следует руководствоваться разъяснениями, изданными ранее Госкомтрудом СССР.
2. Предоставить право Министерству труда и Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан давать разъяснения о порядке применения Списков производств, работ, профессий, должностей и показателей, дающих право на льготное пенсионное обеспечение, а также вносить дополнения и изменения в эти Списки по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Жасына қарай жеңiлдiк шарттарымен тағайындалатын зейнетақылар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 11 қаңтар 1993 ж. N 26. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.08.03. N 809 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазақ КСР-iнде азаматтарды зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақ КСР-iнiң Заңына сәйкес азаматтарға жеңiлдiк шарттарымен зейнетақылар тағайындағанда Қазақстан Республикасының аумағында жаңа Тiзiмдер енгiзiлгенге дейiн жеңiлдiк шарттары бойынша зейнетақымен қамсыздандыруға хұқық беретiн өндiрiстердiң, жұмыстардың, мамандықтардың, лауазымдардың және көрсеткiштердiң КСРО Министрлер Кабинетiнiң 1991 жылғы 26 қаңтардағы N 10 қаулысымен бекiтiлген, бұдан кейiнгi толықтыруларымен, өзгерiстерiмен N 1 және N 2 Тiзiмдерi қолданылатын болып белгiленсiн.
Нақты адамдарға, кәсiпорындарға, өндiрiстерге қатысты жекелеген мәселелердi шешкен кезде және еңбек жағдайларына қарай жеңiлдiк беретiн зейнетақымен қамсыздандырудың басқа да проблемалары бойынша КСРО Мемлекеттiк еңбек комитетi бұрынырақта жариялаған түсiнiктемелердi басшылыққа алу қажет.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi мен Халықты әлеуметтiк жағынан қорғау министрлiгiне жеңiлдiк шарттары бойынша зейнетақымен қамсыздандыруға хұқық беретiн өндiрiстердiң, жұмыстардың, мамандықтардың лауазымдардың және көрсеткiштердiң Тiзiмдерiн қолданудың тәртiбi туралы түсiнiктер беруге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiп, бұл Тiзiмдерге толықтырулар мен өзгерiстер енгiзуге хұқық берiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi