Қазақстан Республикасы өнiмдерiнiң экспортына 1993 жылғы квоталар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 26 қаңтар 1993 ж. N 66
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы өнiмдерiнiң экспортына 1993 жылғы квоталар қосымшаға сәйкес (ТМД елдерiне, Грузия мен Азербайжанға берiп тұруды есептемегенде) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi өнiмдер экспортының аталған көлемдерiн министрлiктерге, ведомстволарға, облыстардың, Алматы, Ленинск қалаларының әкiмдерiне, кәсiпорындар мен ұйымдарға 2 апта мерзiм iшiнде жеткiзiлуiн қамтамасыз етсiн.
3. Министрлiктер, ведомстволар, облыстардың, Алматы, Ленинск қалаларының әкiмдерi, экспорттаушы кәсiпорындар өнiмдердi экспортқа белгiленген квоталар шегiнде берiп тұру жөнiндегi тапсырмалардың орындалуын қамтамасыз ететiн болсын.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi сыртқы нарықта оңай өткiзiлетiн өнiмдер өндiрмейтiн өндiрiстiк бiрлестiктердiң, кәсiпорындар мен ұйымдардың өндiрiстi жетiлдiру мен жаңа технологияларды енгiзу үшiн қажеттi валюта қаржысына дiлгерлiгiн қамтамасыз ету мақсатында қалыптасқан нарық сұранымын ескерiп, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне аталған мақсат үшiн мемлекеттiк маңызы бар өнiмдерге экспорт квоталарды көбейту жөнiнде ұсыныс жасайтын болсын.
Аталған бiрлестiктердiң, кәсiпорындар мен ұйымдардың сатып
алған өнiмдерi, соның iшiнде биржалардан да, Сыртқы экономикалық
байланыстар министрлiгi айқындаған сыртқы сауда ұйымдары арқылы
оларға берiлген лицензиялар бойынша ғана экспортқа шығарыла
алатын болып белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасының Көлiк министрлiгi экспортқа
шығарылатын өнiмдердi тиеуге көлiк құралдарын уақытында бөлудi
қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 26 қаңтардағы
N 66 қаулысына
қосымша
1993 жылғы өнiмдер экспортына квоталар
(Кесте)
(Кестенiң қазақша аудармасы жоқ, орысша текстен қараңыз)
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 26 января 1993 года N 66
Сноска. В приложение внесены изменения постановлением от 15 июля
1993 г. N 612.
КВОТЫ НА ЭКСПОРТ ПРОДУКЦИИ В 1993 ГОДУ
---------------------------------------------------------------------
! Единица    ! Величина квот
! измерения  ! на 1993 год
---------------------------------------------------------------------
Нефть                              тыс.тонн      5500
Уголь                                -"-         2750
Дизельное топливо                    -"-          280
Мазут топочный                       -"-          600
Цинк                                 -"-           90
Свинец                               -"-           70
Железорудные окатыши                 -"-         1000
Хромовая руда                        -"-          900
Ферросплавы                          -"-          510
Медь                                 -"-          120
Прокат черных металлов               -"-          680
Жесть белая                          -"-           80
Желтый фосфор                        -"-           50
Минеральные удобрения, включая
аммофос                              -"-          478
Триполифосфат натрия                 -"-           50
Каракуль                           тыс.штук        450
Кожсырье крупное                     -"-           275
Кожсырье мелкое                      -"-           650
Кожсырье свиное                      -"-           330
Панты                                кг           3640

О квотах на экспорт продукции Республики Казахстан в 1993 году
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 января 1993 года N 66
Кабинет министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить квоты на экспорт продукции Республики Казахстан в 1993 году согласно приложению (без учета поставок в страны СНГ, Грузию и Азербайджан).
2. Министерству экономики Республики Казахстан обеспечить доведение в 2-недельный срок до министерств, ведомств, глав областных, Алма-Атинской, Ленинской городских администраций, предприятий и организаций указанных объемов экспорта продукции.
3. Министерствам, ведомствам, главам областных, Алма-Атинской, Ленинской городских администраций, предприятиям-экспортерам обеспечить выполнение заданий по поставкам продукции на экспорт в пределах установленных квот.
4. Министерству экономики Республики Казахстан в целях обеспечения потребности производственных объединений, предприятий и организаций, не производящих продукцию, легко реализуемую на внешнем рынке, в валютных средствах, необходимых для совершенствования производства и внедрения новых технологий, вносить в Кабинет Министров Республики Казахстан, с учетом складывающейся конъюнктуры рынка, предложения по увеличению экспортных квот на продукцию государственного значения для указанных целей.
Установить, что закупаемая указанными объединениями, предприятиями и организациями продукция, в том числе на биржах, может поставляться на экспорт по выданным им лицензиям только через внешнеторговые организации, определяемые Министерством внешнеэкономических связей.
5. Министерству транспорта Республики Казахстан обеспечить своевременное выделение транспортных средств под отгрузку продукции на экспорт.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 26 января 1993 года N 66
Сноска. В приложение внесены изменения постановлением от 15 июля
1993 г. N 612.
КВОТЫ НА ЭКСПОРТ ПРОДУКЦИИ В 1993 ГОДУ
---------------------------------------------------------------------
! Единица    ! Величина квот
! измерения  ! на 1993 год
---------------------------------------------------------------------
Нефть                              тыс.тонн      5500
Уголь                                -"-         2750
Дизельное топливо                    -"-          280
Мазут топочный                       -"-          600
Цинк                                 -"-           90
Свинец                               -"-           70
Железорудные окатыши                 -"-         1000
Хромовая руда                        -"-          900
Ферросплавы                          -"-          510
Медь                                 -"-          120
Прокат черных металлов               -"-          680
Жесть белая                          -"-           80
Желтый фосфор                        -"-           50
Минеральные удобрения, включая
аммофос                              -"-          478
Триполифосфат натрия                 -"-           50
Каракуль                           тыс.штук        450
Кожсырье крупное                     -"-           275
Кожсырье мелкое                      -"-           650
Кожсырье свиное                      -"-           330
Панты                                кг           3640