Об установлении отpаслевых коэффициентов и надбавок к должностным окладам и таpифным ставкам pаботников Национального ядеpного центpа Республики Казахстан <*> Сноска. Распространено на работников Регионального лечебно-диагностического центра - постановлением от 19 июля 1993 г. N 619.
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 14 апpеля 1993 г. N 301. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1098
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1098 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Учитывая особые условия труда и в целях обеспечения Национального ядерного центра Республики Казахстан (в дальнейшем - Центр) высококвалифицированными специалистами различного профиля, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить для руководства и основных специалистов генеральной
дирекции Центра (приложение N 1) должностные оклады на 15 процентов
выше должностных окладов соответствующих категорий работников научных
учреждений, входящих в состав Центра.
2. Для работников, занятых в основной деятельности Центра
(приложение N2), установить отраслевой коэффициент:
для геофизической обсерватории "Боровое" и
геофизической партии N 35                             - 1,3
для Института ядерной физики                          - 1,7
для объектов Центра в г. Курчатове                    - 2,4
для удаленных объектов промышленных зон               - 2,9
3. Для работников, занятых в сфере обслуживания Центра (приложение
N 3), установить отраслевой коэффициент:
для геофизической обсерватории "Боровое" и
геофизической партии N 35                             - 1,15
для Института ядерной физики                          - 1,4
для объектов Центра в г. Курчатове                    - 2,1
для удаленных объектов промышленных зон               - 2,6
4. Для инженерно-технических работников и рабочих Центра установить единые тарифные ставки и должностные оклады, исходя из тарифных ставок и должностных окладов соответствующих категорий работников, действующих в Объединенной экспедиции НПО "Луч" на 1 января 1993 г.
5. (Пункт 5 утратил силу - постановлением Правительства РК от 29 апреля 1997 г. N 686 P970686_ )
6. Сохранить на предприятиях, вошедших в состав Центра, систему надбавок, доплат и других льгот компенсационного характера за вредные, особо вредные и специальные условия труда.
7. Отменить надбавки и доплаты стимулирующего характера, действующие на предприятиях и в организациях до их вхождения в Центр, не предусмотренные настоящим постановлением и другими законодательными актами Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение N 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 14 апреля 1993 г. N 301
ПЕРЕЧЕНЬ
руководящих должностей и должностей основных
специалистов генеральной дирекции Национального
ядерного центра Республики Казахстан
Генеральный директор
Заместитель генерального директора
Главный инженер
Заместитель главного инженера
Ученый секретарь
Юрист
Референт генерального директора
Начальник планово-экономического отдела
Главный бухгалтер
Начальник отдела кадров
Начальник отдела материально-технического снабжения
Начальник канцелярии
Начальник патентно-информационно-просветительного отдела
Начальник отдела международных связей
Приложение N 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 14 апреля 1993 г. N 301
ПЕРЕЧЕНЬ
профессий и должностей работников, занятых
в основной деятельности Национального ядерного
центра Республики Казахстан
Генеральный директор центра, заместитель генерального директора,
главный инженер, ученый секретарь, научный консультант
директора института, научно-производственного объединения,
заместитель директора института по научной работе, директор
филиала института, ученый секретарь
Начальник научно-исследовательских отделов, лабораторий, начальники
лабораторий, входящих в состав научно-исследовательского отдела
Главный, ведущий, старший, научный, младший научные сотрудники
Главные инженеры, заместитель директора по общим вопросам, главный
инженер комплекса исследовательских реакторов, главный инженер
ускорительного комплекса
Начальники технологических служб комплекса исследовательских
реакторов, ускорительного комплекса, начальник, главный инженер
производства
Начальники самостоятельных отделов: конструкторского,
технологического, вычислительного центра и др.
Главные: механики, энергетик, метролог и др. главные специалисты;
начальники отделов: энергомеханического, технического контроля,
начальник цеха, АТХ
Начальники бюро (групп), входящих в состав конструкторского,
исследовательского, расчетного, экспериментального и др.
самостоятельных отделов, научно-исследовательской лаборатории,
начальники смен, начальники вспомогательных служб комплекса
исследовательских реакторов
Начальник участка (цеха), начальник гаража, начальник колонны
Ведущие инженеры: конструктор, технолог, программист, электроник,
инженеры основных реакторных служб, лабораторий, входящих в состав
научно-исследовательских отделов
Ведущие инженеры и инженеры вспомогательных служб комплекса
исследовательских реакторов
Начальники бюро (групп) в остальных подразделениях
Техники: конструктор-технолог различных категорий и специальностей,
чертежник-конструктор, старший лаборант, лаборант
Рабочие предприятий и организаций автомобильного транспорта
Рабочие-повременщики в производственных цехах и подразделениях,
непосредственно занятые ремонтом и наладкой основного
технологического, электро- и энергетического, экспериментального и
научного оборудования, машин, механизмов, электронно-вычислительной
техники, контрольно-измерительных приборов и автоматики
Рабочие-повременщики, занятые на станочных работах по обработке
металла и др. материалов, резанием на металлообрабатывающих
станках, работах по холодной штамповке металлов и др. материалов,
изготовлению и ремонту инструмента и технологической оснастки
Рабочие-повременщики, занятые на ремонтно-строительных,
погрузочно-разгрузочных работах, по текущему ремонту и обслуживанию
зданий и сооружений в обеспечивающих подразделениях, а также
подразделениях бытового обслуживания, оказывающих услуги
производственного характера
Начальник отдельной команды пожарной охраны, начальник караула
пожарной охраны
Пожарный I и II классов
Приложение N 3
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 14 апреля 1993 г. N 301
ПЕРЕЧЕНЬ
профессий и должностей работников, занятых
в сфере обслуживания Национального ядерного центра
Республики Казахстан
Главный бухгалтер, начальник планово-экономического отдела
Экономист, бухгалтер, переводчик, юрисконсульт
Операторы электронно-вычислительных машин всех категорий, оператор
копировальных и множительных машин, переплетчик документов
Директор библиотеки, заведующий сектором библиотеки, ведущий
библиотекарь, библиотекари всех категорий
Начальник отдельной команды ВВО, командир отделения
Начальник отдельной команды ВВО, командир отделения
Старшие: товаровед, инспектор, шифровальщик, заведующие:
спецхранилищем, центральным складом, канцелярией, начальники
военно-учетного и паспортного стола
Товаровед, инспектор, шифровальщик, заведующие: машинописным
бюро, делопроизводством, архивом, складом, хозяйством, диспетчер,
агент по снабжению, секретарь дирекции самостоятельного предприятия
Старшие: кассир, счетовод, архивариус, таксировщик, машинистки
I и II категорий, комендант здания, кассир, счетовод, старший
табельщик, делопроизводитель, секретарь-машинистка, архивариус,
таксировщик, табельщик
Начальник ЖКХ, начальник базы отдыха, педагог-организатор,
заведующий общежитием, комендант, воспитатель, медицинская сестра,
делопроизводитель, табельщик, паспортист, дежурный по общежитию
Дворник, кастелянша, старший кладовщик, кладовщик, кладовщик на
складах кислот и химикатов, машинист по стирке и ремонту спецодежды
Стрелок ВВО и I и II классов
Рабочий по благоустройству населенных пунктов, подсобный рабочий,
рабочий по благоустройству (на работах по удалению нечистот
вручную), рабочий по обслуживанию и текущему ремонту зданий,
сооружений и оборудования
Уборщик служебных помещений, производственных помещений, уборщик
по уборке общежития, уборщик лестничных клеток

Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық орталығы қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақылары мен тарифтiк ставкаларына салалық коэффициент пен үстемеақы белгiлеу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 14 сәуiр 1993 ж. N 301. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1098 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.12.2015 № 1098 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ерекше еңбек жағдайларын еске ала отырып және Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық орталығын (бұдан былай - Орталық) әртүрлi саладағы жоғары бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Орталық Бас дирекцияның басшылары мен негiзгi мамандарына
(N 1 қосымша) лауазымдық жалақы мөлшерi Орталық құрамына кiретiн
ғылыми мекемелер қызметкерлерi тиiстi санатының лауазымдық
жалақысынан 15 процент жоғары болып белгiленсiн.
2. Орталықтың негiзгi жұмысында iстейтiн қызметкерлерге
(N 2 қосымша) мынадай салалық коэффициент белгiленсiн:
"Бурабай" геофизикалық обсерваториясы мен
N 35 геофизикалық тобына                                - 1,3
Ядролық физика институтына                              - 1,7
Курчатов қаласындағы Орталық объектiлерiне              - 2,4
Өнеркәсiп аймақтарының шалғайдағы объектiлерiне         - 2,9
3. Орталықтың қызмет көрсету саласында iстейтiн қызметкерлерiне
(N 3 қосымша) мынадай салалық коэффициент белгiленсiн:
"Бурабай" геофизикалық обсерваториясы мен
N 35 гоефизикалық тобына                                 - 1,15
Ядролық физика институтына                               - 1,4
Курчатов қаласындағы Орталық объектiлерiне               - 2,1
Өнеркәсiп аймақтарының шалғайдағы объектiлерiне          - 2,6
4. Орталықтың инженер-техникалық қызметкерлерi мен жұмысшыларына қызметкерлердiң тиiстi санаттарына 1993 жылғы 1 қаңтарға дейiн "Луч" ҒӨБ Бiрiккен экспедициясында қолданылып келген тарифтiк ставкалар мен лауазымдық жалақыға қарай бiрыңғай тарифтiк ставкалар мен лауазымдық жалақылар белгiленсiн.
5.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1997.04.29. N 686
қаулысымен.
P970686_
6. Орталық құрамына енген кәсiпорындарға үстемеақы, қосымша ақы
жүйесi және зиянды, аса зиянды, арнаулы еңбек жағдайы үшiн өтем жасау
сипатындағы басқа да жеңiлдiктер сақталсын.
7. Орталыққа енгенге дейiн кәсiпорындар мен ұйымдарда қолданылып
келген, осы қаулыда және Қазақстан Республикасының басқа заңдық
актiлерiнде көзделмеген ынталандыру сипатындағы үстемеақы мен
қосымша ақы төлеу жойылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi                   Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 14 сәуiрдегi
N 301 қаулысына
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық орталығы
бас дирекциясының басшы лауазымдары мен негiзгi
мамандары лауазымдарының
ТIЗБЕСI
Бас директор
Бас директордың орынбасары
Бас инженер
Бас инженердiң орынбасары
Ғалым хатшы
Заңгер
Бас директордың референтi
Жоспарлау-экономика бөлiмiнiң бастығы
Бас бухгалтер
Кадрлар бөлiмiнiң бастығы
Материалдық-техникалық жабдықтау бөлiмiнiң бастығы
Кеңсе бастығы
Патенттiк-ақпараттық-ағартушылық бөлiмiнiң бастығы
Халықаралық байланыс бөлiмiнiң бастығы
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 14 сәуiрдегi
N 301 қаулысына
N 2 қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық
орталығының негiзгi жұмысында iстейтiн
қызметкерлерiнiң кәсiптерi мен лауазымдарының
ТIЗБЕСI
Орталықтың бас директоры, бас директордың орынбасары, бас инженер, ғалым хатшы, ғылыми консультант Институттың, ғылыми-өндiрiс бiрлестiгiнiң директорлары, институт директорының ғылыми жұмыс жөнiндегi орынбасары, институт филиалының директоры, ғалым хатшы Ғылыми зерттеу бөлiмдерiнiң, лабораториялардың, ғылыми зерттеу бөлiмiнiң құрамына кiретiн лабораториялардың бастықтары Бас, жетекшi, аға, кiшi ғылыми қызметкерлер Бас инженер, директордың жалпы мәселелер жөнiндегi орынбасары, зерттеу реакторлары кешенiнiң бас инженерi, үдеткiш кешенiнiң бас инженерi. Зерттеу реакторлары кешенiнiң, үдеткiш кешенiнiң технологиялық қызметтер бастықтары, өндiрiс бастығы мен бас инженерi Дербес бөлiмдер бастықтары: конструкторлық, технологиялық, есептеу орталығы т. б. Бас: механиктер, энергетик, метролог т. б. бас мамандар; бөлiмдер бастықтары: энерго-механикалық, техникалық бақылау, цех бастығы, АКГ Конструкторлық, зерттеу, есептеу, тәжiрибелiк және басқа дербес бөлiмдер құрамына кiретiн бюролар (топтар), ғылыми-зерттеу лабораториялар бастықтары, ауысым бастықтары, зерттеу реакторлары кешенiнiң көмекшi қызметтерiнiң бастықтары Бөлiмше (цех)бастығы, гараж бастығы, колонна бастығы Жетекшi инженерлер: конструктор, технолог, бағдарламашы, электроншы, реактордың негiзгi қызметтерiнiң, ғылыми-техникалық бөлiм құрамына кiретiн лабораториялардың жетекшi инженерлерi Инженерлер: конструктор, технолог, бағдарламашы, электроншы, реактордың негiзгi қызметтерiнiң, ғылыми-зерттеу бөлiм құрамына кiретiн лабораториялардың инженерлерi Зерттеу реакторлар кешенiнiң көмекшi қызметтерiнiң жетекшi инженерлерi мен инженерлерi Басқа қалған бөлiмшелердегi бюролар (топтар), бастықтары Техниктер: әртүрлi санаттағы және мамандықтағы конструктор-технолог, сызушы-конструктор, аға лаборант, лаборант Автомобиль көлiгi кәсiпорындары мен ұйымдарының жұмысшылары Өндiрiс цехтары мен бөлiмшелерiнде тiкелей негiзгi технологиялық, электрлiк және энергетикалық, тәжiрибелiк және ғылыми жабдықтарды, машиналарды, механизмдердi, электрондық есептеу техникасын, бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматикасын жөндеу және баптау жұмысында iстейтiн мерзiмдi жұмысшылар Металл және басқа материалдарды станокта өңдеу, металл өңдеу станоктарында кесу, металдар мен басқа материалдарды суық қалыптау, аспаптар мен технологиялық жабдықтарды жасау мен жөндеу жұмысында iстейтiн мерзiмдi жұмысшылар Құрылыс-жөндеу, тиеу-түсiру, қамтамасыз ету бөлiмшелерiнде ғимараттар мен үйлерге ағымдағы жөндеу мен күтiм жасау және өндiрiстiк сипаттағы қызмет көрсетушi тұрмыс қажетiн өтеу бөлiмшелерiнде жұмыс iстейтiн мерзiмдi жұмысшылар Өрттен қорғау жеке командасының бастығы, өрттен қорғау қарауылының бастығы I және II класты өрт сөндiрушiлер
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 14 сәуiрдегi
N 301 қаулысына
N 3 қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық
орталығының қызмет көрсету саласында iстейтiн
қызметкерлерiнiң кәсiптерi мен лауазымдарының
ТIЗБЕСI
Бас бухгалтер, жоспарлау-экономика бөлiмiнiң бастығы Экономист, бухгалтер, аудармашы, заңгер-консультант Барлық санаттағы электронды есептеу мәшинелерiнiң операторлары, көшiргiш және көбейткiш мәшинелердiң операторы, құжаттар түптеушiсi Кiтапхана директоры, кiтапхана секторының меңгерушiсi, жетекшi кiтапханашы, барлық санаттағы кiтапханашылар ӘӘҚ жеке командасының бастығы, бөлiмше командирi Аға тауаршы, инспектор, шифрлаушы, арнаулы қойманың, орталық қойманың, кеңсенiң меңгерушiлерi, әскери есепке алу және төлқұжат столының бастықтары Тауаршы, инспектор, шифрлаушы, мәшинеге басу бюросының, iс жүргiзу, архив, қойма, шаруашылық меңгерушiлерi, диспетчер, жабдықтау агентi, дербес кәсiпорын дирекциясының хатшысы Аға кассашы, есепшi архивариус, бағалаушы, I және II санаттағы мәшинешiлер, үйлер коменданты, кассашы, есепшi, аға табелшi, iс жүргiзушi, хатшы-мәшинешi, архивариус, бағалаушы, табелшi ТКШ бастығы, демалыс базасының бастығы, ұйымдастырушы педагог, жатақхана меңгерушiсi, комендант, тәрбиешi, медбикеш, iс жүргiзушi, табелшi, төлқұжатшы, жатақхана кезекшiсi Аула сыпырушы, кастелянша, аға қоймашы, қоймашы, қышқылдар мен химикаттар қоймасының қоймашысы, кiр жуу және арнаулы киiмдердi жөндеушi мәшинешi I және II класты ӘӘҚ-ның атқышы Елдi мекендердi көркейтушi, жұмысшы, көмекшi жұмысшы, жұмыс орнында ласты қолмен тазалайтын жұмысшы, үйлерге, ғимараттар мен жабдықтарға техникалық күтiм жасайтын және ағымдағы жөндеу жүргiзетiн жұмысшы Қызмет үйiн, өндiрiстiк үй-жайларды, жатақханаларды, сатылар алаңын жинап-тазалаушы.