О фоpмиpовании Республиканского фонда охpаны недp и воспpоизводства минеpально-сыpьевой базы
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 20 мая 1993 г. N 407. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24 февраля 1998 г. N 135 ~P980135.
В целях финансового обеспечения геологоразведочных работ, необходимых для развития минерально-сырьевой базы республики, Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Сформировать Республиканский фонд охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы на 1993 год за счет ставок возмещения затрат на геологоразведочные работы.
Утвердить прилагаемые размеры ставок возмещения затрат на геологоразведочные работы по воспроизводству минерально-сырьевой базы.
2. Горнодобывающим предприятиям цветной и черной металлургии, нефтяной, газовой, угольной, химической промышленности, другим недропользователям, независимо от ведомственной подчиненности и форм собственности, обеспечить полное и своевременное отчисление средств в республиканский бюджет, исходя из установленных ставок, утвержденных настоящим постановлением.
Министерству финансов, Министерству промышленности, Министерству энергетики и топливных ресурсов, другим министерствам и ведомствам республики обеспечить действенный контроль за своевременным внесением подведомственными предприятиями и организациями указанных платежей в бюджет республики.
3. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 июля 1992 г. N 579 "О стабилизации финансирования геологоразведочных работ и охраны недр".
Премьер-министр Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 мая 1993 г. N 407
Размер
ставок возмещения затрат на геологоразведочные
работы по воспроизводству минерально-сырьевой базы
<*>
Сноска. В размеры вставок внесены изменения - постановлением
Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 мая 1994 г. N 570.
(вводятся с 1 апреля 1993)
__________________________________________________________________________
Наименование групп        !    Единица            !  Ставка в процентах
и видов полезных          !   измерения           !  от цены реализации
ископаемых                !                       !
___________________________________________________________________________
1                  !         2              !           3
----------------------------------------------------------------------------
Топливно-энергетическое
сырье
нефть                       1 т валовой добычи                 8
конденсат газовый                >>                            8
газ природный               1000 куб. м добычи                 8
уголь                       1 т погашенных балансовых          0,9
запасов
радиоактивное сырье         1 кг погашенных балансовых         5,22
(уран)                      запасов металла
Черные металлы
руда или
концентрат железный         1 т погашенных балансовых           0,81
запасов руды
концентрат марганцевый           >>                             0,81
руда или концентрат              >>                             0,81
хромовый
Цветные и редкие металлы
медь (в слитках, рафинированная, 1 т погашенных балансовых       1
анодная)                         запасов металла
медь в концентрате                >>                             2,63
медь в руде                       >>                             5,74
свинец (в слитках)                >>                             1
свинец в концентрате              >>                             2,63
свинец в руде                     >>                             5,74
цинк в руде
цинк в чушках                     >>                             1
цинк в концентрате                >>                             2,63
бокситы                           1 т погашенных балансовых      5
запасов боксита
олово в концентрате               1 т погашенных балансовых                             5
запасов металла
пятиокись тантала                 1 т погашенных балансовых      5
в концентрате                     запасов пятиокиси
вольфрамовый ангидрид в           1 т погашенных балансовых      4
в концентрате                     запасов ангидрида
никель в руде                     1 т погашенных балансовых      2,21
кобальт в руде                    запасов металла
молибден в концентрате            >>                             4
Благородные металлы
золото                            1 г погашенных балансовых      2,1*
запасов металла
серебро                           >>                             1,6*
_________________________________________________________________________
СНОСКА. * От цены единицы металла, сдаваемого в Гохран
Республики Казахстан.
Нерудное сырье для металлургии
доломиты                          1 т погашенных балансовых      0,86
запасов
флюсовые известняки               >>                             0,86
формовочные пески                 1 куб. м погашенных            0,86
балансовых запасов
Горно-химическое сырье
пятиокись фосфора в рудах         1 т погашенных                 0,58
фосфоритов                        балансовых запасов пятиокиси
борный ангидрид в борных          1 т погашенных балансовых      0,58
рудах                             запасов ангидрида
барит в концентрате и             >>                             0,58
рудах
Прочее нерудное сырье
хризотил-асбест                   1 т погашенных балансовых     3,18
запасов
глины огнеупорные                 >>                             3,18
сырье для керамической            1 т погашенных                 3,18
промышленности                    балансовых запасов
каолин                            >>                             3,18
известняки для строительства      1 куб. м погашенных            3,18
балансовых запасов
соль поваренная                   1 т погашенных балансовых      3,18
запасов
калийные соли                     >>                             3,18
цементное сырье                   >>                             3,18
глины бентонитовые                >>                             3,18
вермикулит                        >>                             3,18
Местные строительные материалы
киры для дорожного                1 т погашенных                 4,31
строительства                     балансовых запасов
известняки, мрамор для            1 куб. м погашенных            4,31
облицовки                         балансовых запасов
породы для облицовки              >>                             4,31
камни строительные                >>                             4,31
пески и песчано-гравийные         >>                             4,31
смеси
сырье для стекольной              >>                             4,31
промышленности
керамзитовое сырье                >>                             4,31
глины кирпичные                   >>                             4,31
гипс и гипсоангидритовые          1 т погашенных                 4,31
камни                             балансовых запасов
мел                               >>                             4,31
камнесамоцветное сырье            1 кг погашенных                9,86
балансовых запасов
Подземные воды                    1 куб. м                       10

Жер қойнауын қорғау және минерал-шикiзат базасын қалпына келтiру жөнiндегi республикалық қор құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1993 жылғы 20 мамыр N 407. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998.02.24. N 135 қаулысымен. ~P980135
Республиканың минерал-шикiзат базасын дамытуға қажеттi геологиялық барлау жұмыстарын қаржымен қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Жер қойнауын қорғау және минерал-шикiзат базасын қалпына келтiру жөнiндегi республикалық қор 1993 жылы геологиялық-барлау жұмыстарын жұмсалатын шығындардың орнын толтыруға төленетiн ақы есебiнен құрылсын.
Минерал-шикiзат базасын қалпына келтiру жөнiндегi геологиялық-барлау жұмыстарына жұмсалатын шығындардың орнын толтыруға төленетiн ақының қоса берiлiп отырған мөлшерi бекiтiлсiн.
2. Түстi және қара металдар, мұнай, газ, көмiр, химия өнеркәсiбiнiң кен өндiрушi кәсiпорындары және басқа да жер қойнауын пайдаланатын ұйымдар ведомстволық бағыныстылығына және меншiк нысанына қарамастан шығынды өтеудiң осы қаулымен бекiтiлген ақы мөлшерiне қарай республикалық бюджетке толық және уақтылы аударым жасалуын қамтамасыз етсiн.
Республиканың Қаржы министрлiгi, Өнеркәсiп министрлiгi, Энергетика және отын ресурстары министрлiгi, басқа да министрлiктерi мен ведомстволары қарамағындағы кәсiпорындар мен ұйымдардың аталған төлемдердi республикалық бюджетке уақтылы төлеп тұруын пәрмендi бақылауды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Геологиялық-барлау жұмыстарын жүргiзудi және жер қойнауын қорғауды қаржыландыруды тұрақтандыру туралы" 1992 жылғы 3 шiлдедегi N 579 қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 20 мамырдағы
N 407 қаулысымен бекiтiлген
Геологиялық-барлау жұмыстары мен жер қойнауын қорғауға арналған шығындардың орнын толтыруға төленетiн ақының мөлшерi (1993 жылғы 1 сәуiрден енгiзiледi) ___________________________________________________________________ Пайдалы қазбалардың | Өлшем атауы | Өткiзу бағасының топтары мен түрлерiнiң | |проценттiк мөлшерi атаулары | | ___________________________________________________________________ 1 | 2 | 3 ___________________________________________________________________ Отын-энергетикалық шикiзат мұнай өндiрiлген жалпы өнiм. нiң 1 тоннасы 8 газ конденсаты " 8 табиғи газ өндiрiлген өнiмнiң 1000 текше метрi 8 көмiр баланстық қордың пайдаланылған бөлiгiнiң 1 тоннасы 0,9 радиоактивтi шикiзат металдың баланстық қорының /уран/ өндiрiп алынған 1 килограмы 5,22 Қара металдар темiр кенi кеннiң баланстық қорының немесе өндiрiп алынған 1 тоннасы 0,81 марганец концентраты " 0,81 хром кенi немесе концентраты " 0,81 Түстi және сирек кездесетiн металдар мыс (кесек, тазартылған " анодтық) 1 концентраттағы мыс металдың баланстық қорының өндiрiп алынған 1 тоннасы 2,63 кендегi мыс " 5,74 қорғасын (кесек күйiнде) " 1 концентраттағы қорғасын " 2,63 қорғасын-мырыш кенi " 5,74 (кендегi қорғасын, кендегi мырыш) мырыш құйымы " 1 концентраттағы мырыш " 2,63 боксидтер " 5 концентраттағы қалайы " 5 танталдың бестотығы " 5 концентраттағы бестотықтың баланстық қорының өндiрiп алынған бiр тоннасы концентраттағы вольфрамды ангидридтiң баланстық 4 ангидрид қорының өндiрiп алынған бiр граммы кобальттi-никель кенi " 2,21 (кендегi никель мен кендегi кобальт) концентраттағы молибден " 4 Асыл металдар алтын пайдаланылған баланстық 2,1* қордың бiр грамы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сақтауға өткiзiлген металының бiр өлшемiнiң бағасынан күмiс " 1,6* Металлургияға арналған кен емес шикiзаттар доломиттер пайдаланылған баланстық 0,86 қордың 1 тоннасы флюстiк ақтастар " 0,86 қалыптау құмдары пайдаланылған баланстық 0,86 қордың 1 текше метрi Тау кен-химия шикiзаты фосфорит кенiндегi пайдаланылған баланстық 0,58 фосфордың бестотығы қордың 1 тоннасы бор кенiндегi бор ангидридi " 0,58 концентрат пен кендегi барит " 0,58 Басқа кен емес шикiзаттар хризолит-асбест " 3,18 отқа төзiмдi сазбалшық " 3,18 керамика өнеркәсiбiне " 3,18 арналған шикiзат каолин " 3,18 құрылысқа арналған ақтастар пайдаланылған баланстық 3,18 қордың 1 текше метрi ас тұзы баланстық қордың өндiрiп алынған 1 тоннасы 3,18 калий тұзы " 3,18 цементтiк шикiзат " 3,18 бентонит сазбалшығы пайдаланылған баланстық 3,18 қордың 1 тоннасы вермикулит " 3,18 Жергiлiктi құрылыс материалдары жол құрылысына арналған " 4,31 кирлер әрлеуге арналған мәрмәрлар, пайдаланылған баланстық 4,31 ақтастар қордың 1 текше метрi әрлеуге арналған тау " 4,31 жыныстары құрылыс тастары " 4,31 құмдар және құмқиыршық " 4,31 қоспасы шыны өндiрiсiне арналған пайдаланылған баланстық 4,31 шикізат қордың 1 текше метрi керамзиттiк шикiзат " 4,31 кiрпiш жасайтын сазбалшық " 4,31 гипс және гипсангидридтi пайдаланылған баланстық 4,31 тастар қордың 1 тоннасы бор " 4,31 Жарқылтас шикiзаты пайдаланылған баланстық 9,86 қордың 1 килограмы Жерасты сулары 1 текше метр 10
Ескерту. 1-2 бағанға өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1994.05.27. N 570 қаулысымен.