О Порядке распределения ресурсов продовольствия и товаров народного потребления, производимых в республике и закупаемых централизованно
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 мая 1993 года N 435. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что:
а) Кабинет Министров Республики Казахстан утверждает:
- рыночные фонды на муку, крупы, макаронные изделия по областям, городам Алматы и Ленинску для всех потребителей, включая военторги, почтоящики, объединение "Желдорресторан", по представлению Министерства торговли Республики Казахстан, согласованному с концерном "Казхлебопродукт" и Казпотребсоюзом;
- распределение ресурсов мяса и мясопродуктов, молока и молокопродуктов, яиц по направлениям (поставка по межправительственным соглашениям, государственный резерв, военные и специальные потребители, военторги, дотации городам и промышленным центрам) по представлению Министерства экономики, согласованному с Министерством торговли и Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан;
б) Министерство экономики Республики Казахстан утверждает распределение по направлениям (военные и специальные потребители, промпереработка, государственный резерв, поставка для рынка и т.д.) ресурсов хлебопродуктов, сахара, масла растительного, маргарина рыботоваров и другой пищевой продукции, поставляемой для государственных нужд;
в) Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан утверждает объемы поставок картофеля и овощей для военных и специальных потребителей, военторгов, а также дотации этой продукции городам и промышленным центрам.
2. Возложить на Министерство торговли Республики Казахстан и Казпотребсоюз совместное распределение между торговыми организациями и предприятиями, обслуживающими население городов и сельской местности, ресурсов продовольствия и товаров народного потребления, предназначенных для продажи населению, формирование которых осуществляется за счет производства и поставок для государственных нужд, завоза по межправительственным соглашениям и других централизованных поступлений.
Распределение указанных товаров по областям, городам Алматы и Ленинску с централизованным выделением в том числе для военторгов, почтоящиков, объединения "Желдорресторан" производится соответственно Министерством торговли Республики Казахстан и Казпотребсоюзом.
Установить, что перечень товаров, распределяемых в порядке, в соответствии с настоящим пунктом постановления, ежегодно определяется Министерством торговли Республики Казахстан по согласованию с Министерством экономики Республики Казахстан.

Республикада өндiрiлетiн және орталықтандырылған түрде сатып алынатын азық-түлiк ресурстары мен халық тұтынатын тауарлар бөлу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 26 мамыр 1993 ж. N 435. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мыналарды:
а) - облыстар, Алматы және Ленинск қалалары бойынша, әскери сауданы, почта жәшiктерiн, "Темiржолресторанды" қосқанда, барлық тұтынушылар үшiн ұнға, жармаға, макарон өнiмдерiне нарықтық қорларды Қазақстан Республикасы Сауда министрлiгiнiң "Қазастықөнiм" концернiмен және Қазтұтынуодағымен келiсiлген ұсынысы бойынша;
- ет пен ет өнiмдерi, сүт пен сүт өнiмдерi, жұмыртқа ресурстарының бағыттар бойынша (үкiметаралық келiсiмдер бойынша жөнелту, мемлекеттiк резерв, әскери және арнайы тұтынушылар, әскери сауда, қалалар мен өнеркәсiп орталықтарына демеу) бөлiнуiн, Экономика министрлiгiнiң Қазақстан Республикасының Сауда министрлiгiмен және Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен келiсiмi бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi;
б) астық өнiмдерi, қант, өсiмдiк майы, маргарин, балық өнiмдерi және мемлекеттiк қажеттiлiк үшiн әкелiнетiн басқа да тамақ өнiмдерi ресурстарының бағыттар бойынша (әскери және арнайы тұтынушылар, өнеркәсiптiк ұқсату, мемлекеттiк резерв, нарық үшiн берiп тұру және т. б.) бөлiнуiн Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi;
в) әскери және арнайы тұтынушылар, әскери сауда орындары үшiн картоп пен көкөнiс берiп тұрудың көлемiн, сондай-ақ осы өнiмнiң қалалар мен өнеркәсiптiк орталықтарға демеуiн Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi бекiтетiн болып белгiленсiн.
2. Халыққа сату үшiн арналған, оларды қалыптастыру өндiру мен мемлекеттiк қажеттiлiк үшiн берiп тұру, үкiметаралық келiсiмдер бойынша және басқа да орталықтандырылған түсiрiлiмдердiң әкелiнуi есебiнен жүзеге асырылатын азық-түлiк ресурстары мен халық тұтынатын тауарларды қалалар мен селолық жерлер халқын қамтитын сауда ұйымдары мен кәсiпорындары арасында бiрлесе бөлу Қазақстан Республикасының Сауда министрлiгi мен Қазтұтынуодағына жүктелсiн.
Аталған тауарларды орталықтандырыла үлестiрумен облыстар, Алматы және Ленинск қалалары бойынша, соның iшiнде әскери сауда орындары, почта жәшiктерi, "Темiржолресторан" бiрлестiгi үшiн бөлудi тиiсiнше Қазақстан Республикасының Сауда министрлiгi мен Қазтұтынуодағы жүргiзедi.
Қаулының осы тармағында белгiленген тәртiпке сәйкес бөлiнетiн тауарлар тiзбесiн жыл сайын Қазақстан Республикасының Сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен келiсiм бойынша айқындайтын болып белгiленсiн.

3. Разрешить Министерству торговли Республики Казахстан и Казпотребсоюзу оставлять резерв отдельных товаров в размере до 2 процентов от общих объемов сформировавшихся ресурсов для оказания помощи отдельным регионам в связи с возникающими трудностями в снабжении населения.
4. Установить, что формирование ресурсов других видов продовольствия и товаров народного потребления для продажи населению через розничную торговую сеть, кроме перечисленных в пунктах 1 и 2 настоящего постановления, осуществляется на основе договоров, заключаемых в установленном порядке между хозяйствующими субъектами.
5. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Казахской ССР от 7 января 1991 г. N 21 "О порядке распределения рыночных фондов (квот) на товары народного потребления".
Премьер-министр
Республики Казахстан

3. Қазақстан Республикасының сауда министрлiгi мен Қазтұтынуодағына халықты жабдықтауда туындаған қиыншылықтарға байланысты жекелеген аймақтарға көмек көрсету үшiн қалыптасқан ресурстардың жалпы көлемiнен 20 процентке дейiнгi мөлшерiнде жеке тауарлардың резервiн қалдыруға рұқсат етiлсiн.
4. Осы қаулының 1 және 2-тармақтарында көрсетiлген басқа азық-түлiк пен халық тұтынатын тауарларының басқа да түрлерiнiң ресурстарын бөлшек сауда жүйесi арқылы халыққа сату үшiн қалыптастыру шаруашылық жүргiзушi субъектiлер арасында белгiленген тәртiппен жасалатын шарттар негiзiнде жүзеге асырылатын болып белгiленсiн.
5. Қазақ КСР Министрлер Кабинетiнiң "Халық тұтынатын тауарларға нарықтық қорларды (квоталарды) бөлудiң тәртiбi туралы" 1991 жылғы 7 қаңтардағы N 21 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi