Об оpганизации pабот по составлению платежного баланса Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 18 июня 1993 г. N 510. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25 апреля 1997 г. N 659 ~P970659.
В целях обеспечения составления платежного баланса с учетом мировой практики и в соответствии с принятыми международными стандартами Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Возложить на государственный комитет Республики Казахстан по статистике и анализу составление платежного баланса Республики Казахстан и методологическое руководство по формированию его информационной базы.
В этой связи увеличить численность работников центрального аппарата Комитета на 5 единиц.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу по согласованию с Министерством экономики, Министерством финансов, Национальным банком Республики Казахстан и другими заинтересованными министерствами, ведомствами и организациями в месячный срок разработать и утвердить формы государственной статистической отчетности, необходимые для составления платежного баланса республики, и довести их до министерств, ведомств, корпораций, концернов, других организаций, учреждений и хозяйствующих субъектов, независимо от форм собственности, действующих на территории республики.
3. Министерствам, ведомствам, корпорациям, концернам, другим организациям, учреждениям и хозяйствующим субъектам, независимо от форм собственности, начиная с отчета за II квартал т.г., обеспечить представление органам государственной статистики данных для составления платежного баланса республики по формам, в сроки и порядке, установленные Государственным комитетом Республики Казахстан по статистике и анализу.
4. Министерству финансов, Министерству иностранных дел, Министерству обороны, Министерству промышленности, Министерству транспорта, Министерству связи, Министерству туризма, физической культуры и спорта Республики Казахстан, Казахской государственной корпорации электротехнических и машиностроительных предприятий оборонного комплекса, концерну "Казжилкомхоз", другим министерствам, ведомствам, корпорациям, концернам, организациям в соответствии с утвержденными Государственным комитетом Республики Казахстан по статистике и анализу формами государственной статистической отчетности, предусмотренными для формирования показателей платежного баланса республики, в недельный срок внести необходимые дополнения и изменения в первичный учет и ведомственную статистическую отчетность, утвердить их в установленном порядке и довести до подведомственных предприятий и организаций.
Рекомендовать Национальному банку и Совету Федерации профессиональных союзов Республики Казахстан по согласованию с Государственным комитетом Республики Казахстан по статистике и анализу провести аналогичную работу по обеспечению информационной базы для составления платежного баланса республики.

Қазақстан Республикасының төлем балансын жасау жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 18 маусым N 510. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997.04.26. N 659 қаулысымен. ~P970659
Әлемдiк тәжiрибенi ескере отырып және қолданылып жүрген халықаралық стандарттарға сәйкес төлем балансын жасау iсiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының төлем балансын жасау және оның ақпарат негiзiн қалыптастыру жөнiнде әдiстемелiк басшылық ету Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне жүктелсiн.
Осыған байланысты Комитеттiң орталық аппараты қызметкерлерiнiң саны 5 адамға ұлғайтылсын.
2. Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгiнiң, Ұлттық банкiсiнiң және басқа мүдделi министрлiктердiң, ведомстволар мен ұйымдардың келiсуi бойынша республиканың төлем балансын жасау үшiн қажеттi мемлекеттiк статистикалық есеп беру нысандарын жасап, бекiтсiн және оларды министрлiктерге, ведомстволарға, меншiк нысандарына қарамастан республика аумағында жұмыс iстейтiн корпорацияларға, концерндерге, басқа да ұйымдарға, мекемелер мен шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге жеткiзетiн болсын.
3. Министрлiктер, ведомстволар, меншiк нысандарына қарамастан корпорациялар, концерндер, басқа да ұйымдар, мекемелер мен шаруашылық жүргiзушi субъектiлер үстiмiздегi жылғы II тоқсанның есебiнен бастап республиканың төлем балансын жасау үшiн қажеттi деректер Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi белгiлеген нысандар, мерзiмдер мен тәртiп бойынша мемлекеттiк статистика органдарына табыс етiлуiн қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Сыртқы iстер министрлiгi, Қорғаныс министрлiгi, Өнеркәсiп министрлiгi, Көлiк министрлiгi, байланыс министрлiгi, Туризм, дене мәдениетi және спорт министрлiгi, Қорғаныс кешенiнiң электр-техникалық және мәшине жасау кәсiпорындарының Қазақ мемлекеттiк корпорациясы, "Қазтұрмыскомшар" концернi, басқа да министрлiктер, ведомстволар, корпорациялар, концерндер, ұйымдар Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi республиканың төлем балансының көрсеткiштерiн жасауға арнап бекiткен мемлекеттiк статистикалық есеп беру нысандарына сәйкес бiр апта мерзiм iшiнде бастапқы есепке алу мен ведомстволық статистикалық есеп беруге қажеттi толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiп, оларды белгiленген тәртiп бойынша бекiтiп, қарамағындағы кәсiпорындар мен ұйымдарға жеткiзсiн.
Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiсi мен Кәсiптiк одақтары Федерациясының Кеңесiне Қазақстан Республикасы Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң келiсуi бойынша республиканың төлем балансын жасау үшiн ақпараттық базаны қамтамасыз ету жөнiнде осындай жұмыс жүргiзу ұсынылсын.

5. Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу обеспечить своевременное представление в установленном порядке платежного баланса органам государственного и хозяйственного управления, а также соответствующим международным организациям.
Премьер-министр
Республики Казахстан

5. Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төлем балансының белгiленген тәртiп бойынша мемлекеттiк және шаруашылық басқару органдарына, сондай-ақ тиiстi халықаралық ұйымдарға уақтылы табыс етiлуiн қамтамсыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi