Об организации производства узлов и деталей силовых агрегатов автомобилей "КамАЗ" на предприятиях республики
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 июня 1993 года N 512
В связи с выходом из строя завода двигателей акционерного общества "КамАЗ" прекращены поставки в республику силовых агрегатов для автомобилей "КамАЗ" и большинства запасных частей к ним.
Создавшееся положение ставит под угрозу техническое содержание эксплуатируемого парка автомобилей "КамАЗ", что крайне негативно сказывается на удовлетворении транспортных потребностей всего народнохозяйственного комплекса.
В целях обеспечения стабильной работы автомобилей "КамАЗ" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложения Министерства промышленности Республики Казахстан, Казахского государственного концерна "Казавтотранс", авторемонтных предприятий и ряда машиностроительных заводов об организации производства узлов деталей силовых агрегатов автомобилей "КамАЗ" на базе поставок акционерным обществом "КазАЗ" заготовок и комплектующих изделий по прямым договорам с предприятиями.
2. Производственному объединению "Петропавловский завод тяжелого машиностроения", Семипалатинскому машиностроительному заводу в месячный срок подготовить производство и организовать изготовление деталей коробки передач автомобиля "КамАЗ" в номенклатуре и объемах согласно приложению N 1.
3. Жамбылскому, Павлодарскому авторемонтным заводам и акционерному обществу "Сайман" (Талдыкорганский АРЗ) на базе изготавливаемых на своих и машиностроительных заводах деталей обеспечить капитальный ремонт коробок передач автомобилей "КамАЗ" в объемах согласно приложению N 2.
4. Акционерному обществу "Искер" (АРО-1) путем расширения реставрации и изготовления деталей довести в текущем году объем капитального ремонта двигателей и механизмов сцепления автомобиля "КамАЗ" до имеющейся потребности согласно заявкам заказчиком, для чего заключить с акционерным обществом "КамАЗ" прямые договоры на поставку заготовок и комплектующих изделий.
5. Алматинскому заводу "Поршень" до конца текущего года подготовить производство для изготовления гильз, а Тогузакскому механическому заводу - поршней к двигателям "КамАЗ" на программу по 200 тыс.штук в год.
6. Казахскому государственному концерну "Казавтотранс" совместно с Министерством промышленности Республики Казахстан принять меры по обеспечению предприятий-изготовителей заготовками, комплектующими изделиями, специальным инструментом, технической документаицей через акционерное общество "КамАЗ" и оказать им содействие в финансировании работ по подготовке производства.

"КамАЗ" автомобильдерiнiң қуат агрегаттарының тораптары мен бөлшектерiн республиканың кәсiпорындарында жасауды ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 18 маусым 1993 ж. N 512
"КамАЗ" акционерлiк қоғамының қозғағыштар шығаратын зауытының iстен шығуына байланысты республикаға "КамАЗ" автомобильдерiнiң қуат агрегаттарын және оған көптеген қосалқы бөлшектердi жеткiзу тоқтатылады.
Бұл қалыптасқан жағдай пайдаланылып отырған "КамАЗ" автомобильдерi паркiн техникалық жабдықтауды барынша қиындатып, барлық халық шаруашылық кешенiнiң көлiкке деген қажетiн қанағаттандыруға керi әсерiн тигiзедi.
"КамАЗ" автомобильдерiнiң тұрақты қызмет атқаруын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп министрлiгiнiң Қазақ мемлекеттiк "Қазавтокөлiк" концернiнiң, автомобиль жөндеу кәсiпорындары мен бiрқатар мәшине жасау зауыттарының "КамАЗ" автомобильдерiнiң қуат агрегаттарының тораптары мен бөлшектерiн бұйымдарды дайындайтын және жинақтайтын "КамАЗ" акционерлiк қоғамының кәсiпорындарымен тiкелей шарт бойынша берiп тұру негiзiнде жасауды ұйымдастыру жөнiндегi ұсыныстары қабылдансын.
2. "Петропавл ауыр мәшине жасау зауыты" өндiрiстiк бiрлестiгi, Семей мәшине жасау зауыты бiр ай мерзiм iшiнде өндiрiстi дайындасын және N 1 қосымшаға сәйкес номенклатурада және көрсетiлген мөлшерде "КамАЗ" автомобилiнiң берiлiс қорабының бөлшектерiн жасауды ұйымдастырсын.
3. Жамбыл, Павлодар автомобиль жөндеу зауыттары мен "Сайман" акционерлiк қоғамы (Талдықорған АЖЗ) өздерiнде және басқа мәшине жасау зауыттарында шығарылатын бөлшектер негiзiнде "КамАЗ" автомобильдерiнiң берiлiс қораптарын N 2 қосымшаға сәйкес мөлшерде күрделi жөндеуден өткiзудi қамтамасыз етсiн.
4. "Iскер" акционерлiк қоғамы (N 1 АЖБ) қайта қалпына келтiру жұмыстарын кеңейту және бөлшектердi жасау жолымен биылғы жылы "КамАЗ" автомобилiнiң қозғағыштары мен тiркеу механизмдерiн күрделi жөндеу көлемiн тапсырыс берушiлер сұранымы мөлшерiне жеткiзсiн, ол үшiн бұйымдарды дайындап және жинақтап берiп тұратын "КамАЗ" акционерлiк қоғамымен тiкелей шарт жасассын.
5. Алматы "Поршень" зауыты үстiмiздегi жылдың аяғына дейiн өндiрiстi гильза (қауыз) шығаруға дайындасын, ал Тоғызақ механикалық зауыты - "КамАЗ" қозғағыштарына жылына 200 мың дана поршень жасау бағдарламасына әзiрленсiн.
6. Қазақ мемлекеттiк "Казавтокөлiк" концернi Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгiмен бiрлесiп, дайындаушы кәсiпорындарды "КамАЗ" акционерлiк қоғамы арқылы дайындамамен, жинақтама бұйымдармен, арнаулы құралдармен, техникалық құжаттармен қамтамасыз ету жөнiнде шаралар қолдансын және оларға өндiрiстi дайындау жұмыстарын қаржыландыруға көмек көрсетсiн.

7. Министерству экономики Республики Казахстан для финансирования работ по подготовке производства для изготовления узлов и деталей силовых агрегатов автомобилей "КамАЗ", оплаты заготовок и комплектующих изделий выделить в 1993 году из Фонда преобразования экономики средства согласно приложению N 3.
8. Министерству промышленности Республики Казахстан и концерну "Казавтотранс" до конца текущего года изучить возможность и проработать вопросы организации изготовления в республике полнокомплектных коробок передач, узлов и деталей к двигателям автомобилей "КамАЗ".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение N 1
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 июня 1993 г. N 512
О Б Ъ Е М Ы
производства деталей к автомобилю
"КамАЗ" в 1993 году
(ТАБЛИЦА)
Примечание. Готовая продукция поставляется по прямым договорам:
производственным объединением "Петропавловский завод
тяжелого машиностроения" - Павлодарскому и
Талдыкорганскому авторемонтным заводам; Семипалатинским
машиностроительным заводом - Жамбылскому и Павлодарскому
авторемонтным заводам и акционерному обществу "Сайман" под
объемы ремонта коробок передач, указанных в Приложении N 2
к настоящему постановлению.
Приложения N 2-3
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 18 июня 1993 г. N 512
(ТАБЛИЦЫ)

7. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi "КамАЗ" автомобилiнiң қуат агрегаттарының тораптары мен бөлшектерiн шығаруға өндiрiстi дайындау жұмыстарын қаржыландыру үшiн, дайындамалар мен жинақтау бұйымдарына төлеу үшiн 1993 жылы экономиканы қайта құру қорынан N 3 қосымшаға сәйкес қаражат бөлсiн.
8. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi мен
"Қазавтокөлiк" концернiне осы жылдың аяғына дейiн республикада
"КамАЗ" автомобилiнiң қозғағыштарына толық жиынтықты берiлiс
қорабын, тораптар мен бөлшектер жасау мәселесiнiң мүмкiншiлiгiн
тексерiп, пысықтау тапсырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 18 маусымдағы
N 512 қаулысына
N 1 қосымша
1993 жылы "КамАЗ" автомобилiне бөлшектер
жасаудың көлемi
(Кесте)
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 18 маусымдағы
N 512 қаулысына
N 2 қосымша
1993 жылы "КамАЗ" автомобилiнiң берiлiс
қораптарын күрделi жөндеудiң көлемi
(Кесте)
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 18 маусымдағы N 512 қаулысына N 3 қосымша
1993 жылы "КамАЗ" автомобильдерiнiң қуат
агрегаттарының тораптары мен бөлшектерiн жасау
үшiн өндiрiстi дайындауға және оны игеруге экономиканы
қайта құру қорынан бөлiнетiн күрделi қаржының көлемi
(Кесте)