Об осуществлении бартерных операций предприятиями акционерной холдинговой компании "Каратау"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 июня 1993 года N 523. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 26 августа 1998 г. N 807 ~P980807.
В целях избежания снижения производства, сохранения занятости трудящихся и в соответствии с п.7 Указа Президента Республики Казахстан от 9 марта 1993 г. N 1154 (У.с. Указом от 11.01.94 N 1499) "О таможенном тарифе Республики Казахстан на экспортируемые товары" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить предприятиям акционерной холдинговой компании "Каратау" поставку в 1993 году на экспорт на основе бартерных операций с иностранными фирмами триполифосфата натрия, фосфорной кислоты, аммофоса, аммофосфата, трикальцийфосфата, диаммонийфосфата.
2. Установить, что уплата таможенных пошлин предприятиями акционерной холдинговой компании "Каратау" за поставку на экспорт указанной продукции осуществляется товарами народного потребления и медикаментами на сумму таможенной пошлины с передачей их для реализации организациям Министерства торговли и Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан разработать порядок расчета и взимания таможенных пошлин в утвержденных правительством объемах по получению бартерного товара, реализации с учетом товарных наценок.
4. Министерству торговли и Министерству здравоохранения Республики Казахстан заключить договоры с акционерной холдинговой компанией "Каратау" на объем таможенной пошлины в материальном выражении.
Установить, что сумма выручки от реализации указанной продукции, которая должна быть эквивалентна сумме таможенной пошлины, зачисляется в Республиканский бюджет за исключением торговых издержек и расходов на ее транспортировку и хранение.
5. Контроль за полнотой и своевременностью уплаты в бюджет данных платежей возложить на акционерную холдинговую компанию "Каратау".
Премьер-министр
Республики Казахстан

"Қаратау" акционерлiк холдинг компаниясы кәсiпорындарының баспабас операцияларды жүзеге асыруы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 22 маусым N 523. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998.08.26. N 807 қаулысымен. ~P980807
Өндiрiстiң төмендеуiне жол бермеу, еңбекшiлердiң жұмыспен қамтылуын сақтап қалу мақсатында Қазақстан Республикасында Президентiнiң "Қазақстан Республикасының экспортқа шығарылатын тауарларға кеден тарифi туралы" 1993 жылғы 9 наурыздағы N 1154 жарлығының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қаратау" акционерлiк холдинг компаниясының кәсiпорындарына шетел фирмаларымен баспабас операциялар негiзiнде натрий триполифосфатын, фосфор қышқылын, аммофосты, аммофосфатты, трикальцийфосфатын, диаммонийфосфатын 1993 жылы экспортқа берiп тұруға рұқсат етiлсiн.
2. "Қаратау" акционерлiк холдинг компаниясының кәсiпорындары аталған өнiмдердi экспортқа берiп тұрғаны үшiн кеден баж салығын төлеудi кеден баж салығының сомасына сай халық тұтынатын тауарлармен және дәрi-дәрмекпен жүзеге асыратын болып, оларды өткеру үшiн Қазақстан Республикасының Сауда министрлiгi мен Денсаулық сақтау министрлiгiне беретiн болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының қаржы министрлiгi баспабас тауар алу, тауарлық үстеме бағаны ескерiп өткiзу жөнiнде үкiмет бекiткен көлемде кеден баж салығын есептеу мен төлету тәртiбiн әзiрлесiн.
4. Қазақстан Республикасының Сауда министрлiгi мен Денсаулық сақтау министрлiгi "Қаратау" акционерлiк холдинг компаниясымен заттай күйiндегi кеден баж салығының көлемiне шарт жасассын.
Аталған өнiмдердi өткiзуден түскен кеден баж салығы сомасына сайма-сай келетiн кiрiс сомасының тауарлар шығасысы және оны тасымалдау мен сақтау шығындарынан басқасы Республикалық бюджетке есептеледi.
5. Осы төлемнiң бюджетке толық және уақтылы төленуiн бақылау "Қаратау" акционерлiк компаниясына жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi