О мерах по повышению материальной заинтересованности колхозов, совхозов, других хозяйств и транспортных организаций в увеличении производства фабричной сахарной свеклы и максимальному привлечению ее в счет государственных нужд
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 июня 1993 г. N 560. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить сахарным заводам республики реализовывать начиная с урожая 1993 года колхозам, совхозам и другим хозяйствам по свободной оптово-отпускной цене сахар для последующей продажи его колхозникам (рабочим совхозов) и другим работникам из расчета 500 граммов за каждый центнер фабричной сахарной свеклы, проданный ими в счет государственных нужд, а также работникам транспортных организаций и хозяйств, вывозивших сахарную свеклу с полей колхозов и совхозов на свеклоприемные пункты, - по 6 граммов за каждый тонно-километр.
2. Установить, что из общего объема сахара, вырабатываемого из давальческого сырья, принадлежащего сдатчикам, не более 15 процентов его реализуется сахарным заводом по оптовой цене, а также определенное договором между хозяйствами и сахарными заводами количество жома и патоки по договорным ценам.
3. Разрешить сахарным заводам начиная с урожая 1993 года реализовывать своим работникам и использовать на другие нужды предприятия сахар (по оптово-отпускной цене), полученный за счет сокращения норм потерь при хранении и переработке сахарной свеклы, нормы содержания сахара в мелассе, а также за счет увеличения фактического выхода сахара против планового при переработке сахара-сырца.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с Государственно-кооперативным объединением пищевой промышленности "Казпищепром" с учетом действующих в свекловодстве нормативов в недельный срок разработать и согласовать с Министерством экономики Республики Казахстан условия приемки и взаиморасчетов за сахарную свеклу на давальческих началах.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Фабрикалық қант қызылшасын өндiрудi ұлғайтуға және оны мемлекет мұқтажының есебiне барынша мол тартуға колхоздардың, совхоздардың, басқа шаруашылықтар мен көлiк ұйымдарының материалдық ынталылығын арттыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 30 маусым 1993 ж. N 560. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Республиканың қант зауыттарына кейiн колхозшыларға (совхоз жұмысшыларына) және басқа қызметкерлерге сату үшiн 1993 жылдың өнiмiнен бастап колхоздарға, совхоздарға және басқа шаруашылықтарға мемлекет мұқтажына олар сатқан әрбiр центнер фабрикалық қант қызылшасына 500 грамм есебiмен еркiн көтерме-босату бағасы бойынша, сондай-ақ қант қызылшасын колхоздар мен совхоздардың алқаптарынан қызылша қабылдау пункттерiне тасыған көлiк ұйымдары мен шаруашылықтардың қызметкерлерiне әрбiр тонна-километр үшiн 6 грамнан қант сатуға рұқсат етiлсiн.
2. Өткiзушiлердiң меншiгiндегi сырттан берiлетiн шикiзаттан өндiрiлетiн қанттың жалпы көлемiнiң 15 проценттен аспайтынын қант заводы көтерме бағамен, сондай-ақ шаруашылықтар мен қант заводтары арасындағы шартпен белгiленген сығынды мен сiрне мөлшерiн шартты бағамен сатады деп белгiленсiн.
3. 1993 жылдың өнiмiнен бастап қант зауыттарына қант қызылшасын сақтау және өңдеу барысында болатын шығын мөлшерiн азайту, қантты сiрнеде ұстау уақытын қысқарту, сондай-ақ тазартылмаған қантты өңдеу кезiнде жоспарланғаннан тыс нақты қант алуды ұлғайту есебiнен алынған қантты өз қызметкерлерiне сатуға және кәсiпорынның басқа да мұқтаждарына (көтерме-босату бағасымен) пайдалануға рұқсат етiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi "Қазтамақөнiмi" тамақ өнеркәсiбi мемлекеттiк-кооперативтiк бiрлестiгiмен бiрлесiп қызылша шаруашылығында қолданылып жүрген нормативтердi ескере отырып, бiр апта мерзiмде сырттан берiлетiн негiздегi қант қызылшасын қабылдау және ол үшiн өзара есеп айырысу шарттарын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен келiсетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi