О pеализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О стpаховании в Республике Казахстан"
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 9 сентябpя 1993 г. N 853. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В связи с принятием Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О страховании в Республике Казахстан" от 8 апреля 1993 г. N 2087-XII Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов и Министерству экономики Республики Казахстан, главам местных администраций:
прекратить регистрацию филиалов, представительств, агентств и других структурных подразделений иностранных страховых организаций, а также тех страховых предприятий, в составе учредителей (участников) которых имеются иностранные предприятия, юридические лица с иностранным участием и иностранные граждане, включая страны ближнего зарубежья;
проверить уже зарегистрированные страховые предприятия и обязать их в трехмесячный срок привести состав своих учредителей (участников) в соответствие с требованиями названного Закона Республики Казахстан.
2. Министерствам, ведомствам, ассоциациям, всем хозяйствующим субъектам, действующим на территории Республики Казахстан, обеспечить до 1 января 1994 г. пересмотр ранее заключенных договоров по страхованию с иностранными гражданами, иностранными юридическими лицами и совместными предприятиями с иностраннным участием, занимающимися страховой деятельностью на территории Республики Казахстан, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Министерству экономики Республики Казахстан в месячный срок разработать положение о порядке регистрации контрактов с зарубежными инвесторами, в котором предусмотреть, что указанные контракты не подлежат регистрации, если в них не будет предусмотрена обязанность иностранного юридического лица или юридического лица с иностранным участием, зарегистрированных и действующих на территории Республики Казахстан, заключать договоры страхования со страховыми предприятиями Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан о страховании.
Премьер-министр
Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасындағы сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының заңын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 9 қыркүйек 1993 ж. N 853. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 сәуiрдегi N 2087-XII Заңының қабылдануына байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен экономика министрлiгi, жергiлiктi әкiмдер:
шет елдердiң сақтандыру ұйымдарының, сондай-ақ құрылтайшыларының (қатысушылардың) құрамында шет ел кәсiпорындары, шетелдiк қатысатын заңды ұйымдар және шетелдiк азаматтар оның iшiнде жақын шетелдiктер де бар сақтандыру кәсiпорындарының филиалдарын, өкiлдiктерiн, агенттiктерi мен басқа да құрылымдық бөлiмшелерiн тiркеудi тоқтатсын;
тiркелiп қойылған сақтандыру кәсiпорындарын тексерсiн және оларға өз құрылтайшыларының (қатысушыларының) құрамын үш айлық мерзiмде Қазақстан Республикасының аталған Заңының талаптарына сәйкестендiрудi мiндеттейтiн болсын.
2. Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн министрлiктер, ведомстволар, қауымдастықтар, барлық шаруашылық жүргiзушi субъектiлер Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында сақтандыру қызметiмен шұғылданатын шет ел азаматтарымен, шетелдiк заңды ұйымдармен және шетелдiк қатысатын бiрлескен кәсiпорындармен сақтандыру жөнiнде бұрын жасалған шарттарды 1994 жылдың 1 қаңтарына дейiн қайта қарауды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi бiр айлық мерзiмде шет ел инвесторларымен контракттарды тiркеу туралы ереженi әзiрлеп, онда Қазақстан Республикасының аумағында тiркелген және жұмыс iстейтiн шет елдiң заңды ұйымдарының немесе шетелдiк қатысатын заңды ұйымдардың мiндеттерi көрсетiлмеген болса, аталған контракттардың тiркеуге, Қазақстан Республикасының сақтандыру туралы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының сақтандыру кәсiпорындарымен сақтандыру, шарттарын жасасуға жатпайтынын көздейтiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi