О схеме должностных окладов pаботников учpеждений Министеpства иностpанных дел Республики Казахстан за гpаницей
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 10 сентябpя 1993 г. N 867. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В целях совершенствования оплаты труда и стимулирования роста профессионального мастерства работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить схему должностных окладов в иностранной валюте работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей согласно приложению N 1.
2. Утвердить схему приравнивания должностных окладов в платежных средствах Республики Казахстан работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей к должностным окладам работников центрального аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан согласно приложению N 2.
3. Установить оклады в платежных средствах Республики Казахстан работникам загранучреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан в размере 50 процентов от окладов по приравненным должностям работников центрального аппарата Министерства иностранных дел.
При этом должностные оклады послов в платежных средствах Республики Казахстан составляют 50 процентов от оклада по прежней занимаемой государственной должности, но не ниже оклада первого заместителя Министра иностранных дел.
4. Надбавки за дипломатические ранги и знание иностранных языков выплачиваются в денежных средствах Республики Казахстан в порядке и размерах, установленных для работников центрального аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ N 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 10 сентября 1993 г. N 867
С Х Е М А
должностных окладов в иностранной валюте работников
учреждений Министерства иностранных дел Республики
Казахстан за границей
_____________________________________________________________________
! Уровень должностных
! окладов в иностранной
! валюте работников
Н А И М Е Н О В А Н И Е             ! загранучреждений
! Министерства
Д О Л Ж Н О С Т Е Й               ! иностранных дел
! Республики Казахстан
! (в процентах от оклада
! Посла)
---------------------------------------------------------------------
Посол, Представитель Республики
Казахстан при ООН                                          100
Посланник, советник-посланник, первый
заместитель (заместитель) Представителя
Республики Казахстан при ООН, представитель
Республики Казахстан при международной
организации                                                95
Генеральный консул-руководитель
учреждения, заместитель представителя Республики
Казахстан при международной организации                    93
Консул - руководитель учреждения                      90

Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдегi мекемелерi қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақысының схемасы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 10 қыркүйек N 867. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдегi мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеудi жетiлдiру және кәсiби шеберлiгiнiң өсуiн ынталандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдегi мекемелерi қызметкерлерiнiң шет ел валютасындағы лауазымдық жалақысының схемасы N 1 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдегi мекемелерi қызметкерлерiнiң Қазақстан Республикасының төлем құралдарындағы лауазымдық жалақысын Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң орталық аппараты қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақысына теңестiрудiң схемасы N 2 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдегi мекемелерi қызметкерлерiнiң Қазақстан Республикасының төлем құралдарындағы жалақысы Сыртқы iстер министрлiгi орталық аппараты қызметкерлерiнiң лауазымына теңестiрiлген жалақының 50 процентi мөлшерiнде белгiленсiн.
Мұндай жағдайда Елшiлердiң Қазақстан Республикасының төлем құралдарындағы лауазымдық жалақысы бұрын атқарған мемлекеттiк қызметiндегi жалақысының 50 процентiн құрайды, бiрақ Сыртқы iстер министрiнiң бiрiншi орынбасарының жалақысынан төмен болмайды.
4. Дипломатиялық дәрежесi мен шет ел тiлiн бiлгенi үшiн үстемеақы Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң орталық аппараты қызметкерлерiне арналып белгiленген тәртiп пен мөлшерде ақшалай қаржымен төленедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 10 қыркүйектегi
N 867 қаулысына
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң
шетелдегi мекемелерi қызметкерлерiнiң шетелдiк
валютадағы лауазымдық жалақысының
СХЕМАСЫ
__________________________________________________________________
|Қазақстан Республикасы Сыртқы
|iстер министрлiгiнiң шетелдегi
Лауазымдық атауы               |мекемелерi қызметкерлерiнiң
|шетелдiк валютадағы лауазымдық
|жалақысының деңгейi /елшiнiң
|жалақысымен салыстырғанда
|процент есебiмен/
___________________________________________________________________
Елшi, Қазақстан Республикасының БҰҰ
жанындағы өкiлi                                         100
Өкiл, кеңесшi-өкiл, Қазақстан
Республикасының БҰҰ жанындағы өкiлiнiң
бiрiншi орынбасары /орынбасары/,
Қазақстан Республикасының халықаралық
ұйым жанындағы өкiлi                                     95
Бас консул-мекеме басшысы, Қазақстан
Республикасының халықаралық ұйым жанындағы
өкiлiнiң орынбасары                                      93
Консул-мекеме басшысы                                    90

Советник                                           87-92
Консул в генконсульстве                            82-87
Первый секретарь, главный бухгалтер                77-82
Второй секретарь, заведующий отделом
(референтурой, консульским, печати),
вице-консул в генконсульстве, вице-консул в
консульстве, консульский агент, старший
бухгалтер                                               72-77
Третий секретарь, инженер, бухгалтер              67-72
Атташе, заведующий референтской частью,
врач                                                    62-67
Старший референт, старший референт-стажер,
секретарь (генконсульства, консульства,
консульского отдела), переводчик                        57-62
Референт, референт-секретарь,
референт-стажер, преподаватель иностранных
языков                                                  52-57
Заведующий (хозяйством, канцелярией,
гаражом), комендант, техник, дежурный референт          50
Стенографистка, телетайпист, радист,
библиотекарь, механик, механик-водитель                 45
Дежурный комендант, кассир, машинистка,
курьер спецохраны, садовник, повар, медсестра,
квалифицированный рабочий, водитель                        40
Дворник, сторож                                       35
Остальной обслуживающий персонал (уборщица,
разнорабочий и другие)                                     26
ПРИЛОЖЕНИЕ N 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 10 сентября 1993 г. N 867
С Х Е М А
приравнивания должностей работников
учреждений Министерства иностранных
дел Республики Казахстан за границей
к должностям центрального аппарата
Министерства
---------------------------------------------------------------------
Должности работников учреждений  ! Должности работников центрального
Министерства иностранных дел     ! аппарата Министерства иностранных
Республики Казахстан за границей ! дел Республики Казахстан
---------------------------------!-----------------------------------
Посол, Представитель                     первый заместитель
Республики Казахстан при ООН             Министра
Посланник, советник-посланник,           заместитель Министра
первый заместитель (заместитель)
Представителя Республики Казахстан
при ООН, представитель Республики
Казахстан при международной
организации
Генеральный консул-руководитель          начальник управления
учреждения, заместитель представителя
Республики Казахстан при международной
организации
Консул-руководитель учреждения           начальник отдела управления
Советник, консул в генконсульстве        советник
Первый секретарь                         первый секретарь
Второй секретарь, заведующий             второй секретарь
отделом (консульским, печати),
вице-консул в генконсульстве,
вице-консул в консульстве, консульский
агент
третий секретарь                        третий секретарь
Атташе                                   атташе
Старший референт, старший                старший референт
референт-стажер, секретарь (генконсульства,
консульства, консульского отдела),
переводчик
Референт, референт-секретарь,            референт
референт-стажер
Главный бухгалтер                        главный специалист
Старший бухгалтер, заведующий            ведущий специалист
референтурой, врач
Заведующий референтской частью,          специалист I категории
бухгалтер, инженер, врач, преподаватель
иностранных языков
Старший референт референтуры             специалист II категории
Референт референтуры, дежурный           специалист
референт
Заведующий канцелярией                   заведующий канцелярией
Заведующий хозяйством                    заведующий хозяйством
Кассир                                   кассир
Комендант, дежурный комендант            комендант
Стенографистка                           стенографистка I
категории
Машинистка                               Машинистка I категории
______________________
Примечание. Должностные оклады технических работников
учреждений МИДа Республики Казахстан за
границей, не вошедшие в данную схему,
приравниваются к соответствующим должностным
окладам, устанавливаемым Министерством труда
Республики Казахстан.

Кеңесшi                                                  87-92
Бас консулдықтағы консул                                 82-87
Бiрiншi хатшы, бас бухгалтер                             77-82
Екiншi хатшы, бөлiм /референтура,
консул,баспасөз/ меңгерушiсi, бас консулдықтағы
вице-консул, консулдықтағы вице-консул,
консулдық агент, аға бухгалтер                           72-77
Үшiншi хатшы, инженер, бухгалтер                         67-72
Атташе, референтура бөлiмiнiң меңгерушiсi,
дәрiгер                                                  62-67
Аға референт, аға стажер-референт, хатшы
/бас консулдықтың, консулдықтың,консулдық
бөлiмнiң/ аудармашы                                      57-62
Референт, хатшы-референт, стажер-референт,
шет тiлдердiң оқытушысы                                   52-57
Меңгерушi/шаруашылық, кеңсе, гараж/
комендант, техник, кезекшi референт                      50
Стенографияшы, телетайпшы, радист,
кiтапханашы, механик, жүргiзушi-механик                  45
Кезекшi комендант, кассир, машинкашы, арнаулы
күзет курьерi, бағбан, аспаз, медбибi, бiлiктi
жұмысшы, жүргiзушi                                       40
Аула сыпырушы, күзетшi                                   35
Қызмет көрсетушi басқа да қызметшiлер
/үй сыпырушы,әр түрлi жұмыстар iстеушi
және басқалар/                                           26
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 10 қыркүйектегi
N 867 қаулысына
N  2  қосымша
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң
шет елдегi мекемелерi қызметкерлерiнiң лауазымдарын
министрлiктiң орталық аппаратының лауазымдарына теңестiру
СХЕМАСЫ
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер | Қазақстан Республикасының
министрлiгiнiң шет елдегi           | Сыртқы iстер министрлiгi
мекемелерiнiң лауазымдары           | орталық аппаратының
лауазымдары
___________________________________________________________________
Елшi, Қазақстан Республикасының БҰҰ    Министрдiң бiрiншi орынбасары
жанындағы өкiлi
Өкiл, кеңесшi-өкiл, Қазақстан           Министрдiң орынбасары
Республикасының БҰҰ жанындағы өкiлiнiң
бiрiншi орынбасары /орынбасары/,
Қазақстан Республикасының халықаралық
ұйым жанындағы өкiлi
Бас консул - мекеме басшысы, Қазақстан    Басқарма бастығы
Республикасының халықаралық ұйым
жанындағы өкiлiнiң орынбасары
Консул-мекеме басшысы                      Басқарма бөлiмiнiң
бастығы
Кеңесшi, бас консулдықтағы консул          Кеңесшi
Бiрiншi хатшы                              Бiрiншi хатшы
Екiншi хатшы, бөлiм /консулдық,            Екiншi хатшы
баспасөз/меңгерушiсi, бас консулдықтағы
вице-консул,консулдықтағы вице-консул,
консулдық агент
Үшiншi хатшы                                Үшiншi хатшы
Атташе                                      Атташе
Аға референт,аға стажер-референт,           Аға референт
хатшы/бас консулдық,консулдық,
консулдық бөлiм/, аудармашы
Референт, хатшы-референт, стажер-референт    Референт
Бас бухгалтер                                Бас маман
Аға бухгалтер, референтура                   Жетекшi маман
Референтура бөлiмiнiң меңгерушiсi,
бухгалтер, инженер, дәрiгер, шет тiлдер
оқытушысы                                    I санаттағы маман
Референтураның аға референтi                 II санаттағы маман
Кеңсе меңгерушiсi                            маман
Кеңсе меңгерушiсi                            Кеңсе меңгерушiсi
Шаруашылық меңгерушiсi                       Шаруашылық меңгерушiсi
Комендант, кезекшi комендант                 Комендант
Кассир                                       Кассир
Стенографияшы                                I санаттағы
стенографияшы
Машинкашы                                    I санаттағы машинкашы
ЕСКЕРТУ: Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң
шет елдегi мекемелерi техникалық қызметкерлерiнiң
бұл схемаға енгiзiлмеген лауазымдық жалақысы
Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi
белгiлейтiн тиiстi лауазымдық жалақыларға
теңестiрiледi.