О ГОСУДАРСТВЕННЫХ ХОЛДИНГОВЫХ КОМПАНИЯХ "ЗЕРТТЕУ", "ТОПАЗ", "МАРЖАН", "АЛГА", "ТУЛПАР", "ПОИСК", "АК БОТА", "СЕНIМ", "ЖАРЫС", "ТОЛКЫН"
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 17 сентябpя 1993 г. N 901. Утратило силу постановлением Пpавительства РК от 28 октябpя 1995 г. N 1395 ~P951395.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 г. N 1291 "О совершенствовании системы органов хозяйственного управления", а также в целях разделения функций государственного и хозяйственного управления в вопросах геологического изучения, использования и охраны недр Республики Казахстан Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу о создании на базе структурных подразделений производственных геологических объединений, предприятий и акционерных обществ Министерства геологии и охраны недр Республики Казахстан, выполняющих:
а) геологоразведочные работы в:
- Актюбинской, Атырауской, Западно-Казахстанской и Мангистауской областях, - Государственной холдинговой компании "Зерттеу" с местонахождением правления Компании в г. Актюбинске в составе согласно приложению N 1;
- Восточно-Казахстанской и Семипалатинской областях, - Государственной холдинговой компании "Топаз" с местонахождением правления Компании в г. Усть-Каменогорске в составе согласно приложению N 2;
- Кокчетавской, Кустанайской, Северо-Казахстанской, Тургайской областях, - Государственной холдинговой компании "Маржан" с местонахождением правления Компании в г. Кустанае в составе согласно приложению N 3;
- Акмолинской, Жезказганской, Карагандинской, Павлодарской областях, - Государственной холдинговой компании "Алга" с местонахождением правления Компании в г. Караганде в составе согласно приложению N 4;
б) геологоразведочные работы на нефть и газ на территории:
- Актюбинской области, - Государственной холдинговой компании "Тулпар" с местонахождением правления Компании в г. Актюбинске в составе согласно приложению N 5;
- Западно-Казахстанской области, - Государственной холдинговой компании "Поиск" с местонахождением правления Компании в г. Уральске в составе согласно приложению N 6;
- Атырауской и Мангистауской областей, - Государственной холдинговой компании "Ак Бота" с местонахождением правления Компании в г. Атырау в составе согласно приложению N 7;
- Алматинской, Жамбылской, Кзыл-Ординской, Жезказганской, Тургайской и Южно-Казахстанской областей, - Государственной холдинговой компании "Сенiм" с местонахождением правления Компании в п. Тогуз Южно-Казахстанской области в составе согласно приложению N 8;
в) геологоразведочные работы на твердые полезные ископаемые на территориях Алматинской, Жамбылской, Кзыл-Ординской, Талдыкорганской и Южно-Казахстанской областей, - Государственной холдинговой компании "Жарыс" с местонахождением правления Компании в г. Алматы в составе согласно приложению N 9.
Установить, что Казахское государственное геологическое предприятие "Волковгеология" входит в состав Государственной холдинговой компании "Жарыс" в качестве самостоятельного предприятия (акционерного общества - после акционирования), сохраняя все свои подразделения;
г) геофизические работы на нефть и газ на территории Республики Казахстан, - Государственной холдинговой компании "Толкын" с местонахождением правления Компании в г. Атырау в составе согласно приложению N 10;

"Зерттеу", "Топаз", "Маржан", "Алға", "Тұлпар", "Поиск", "Ақ бота", "Сенiм", "Жарыс", "Толқын" Мемлекеттiк холдинг компаниялары туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 17 қыркүйек N 901. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.10.28. N 1395 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шаруашылық басқару органдарының жүйесiн жетiлдiру туралы" 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1291 Жарлығын орындау үшiн, сондай-ақ Қазақстан Республикасының жер қойнауын геологиялық зерделеу, пайдалану және қорғау мәселелерiнде мемлекеттiк және шаруашылық басқару функцияларын ажыратау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң Қазақстан Республикасы геология және жер қойнауын қорғау министрлiгiнiң өндiрiстiк-геологиялық бiрлестiктерiнiң құрылымдық бөлiмшелерi, кәсiпорындары және акционерлiк қоғамдары негiзiнде мынадай мемлекеттiк холдинг компанияларын құру туралы:
а) геологиялық барлау жұмыстары бойынша:
- Ақтөбе, Атырау, Батыс Қазақстан және Маңғыстау облыстарында - N 1 қосымшаға сәйкес құрамда, басқармасы Ақтөбе қаласында орналасатын "Зерттеу" мемлекеттiк холдинг компаниясын;
- Шығыс Қазақстан және Семей облыстарында - N 2 қосымшаға сәйкес құрамда, басқармасы Өскемен қаласында орналасатын "Топаз" мемлекеттiк холдинг компаниясын;
Көкшетау, Қостанай, Солтүстiк Қазақстан, Торғай облыстарында - N 3 қосымшаға сәйкес құрамда, басқармасы Қостанай қаласында орналасатын "Маржан" мемлекеттiк холдинг компаниясын;
- Ақмола, Жезқазған, Қарағанды, Павлодар облыстарында - N 4 қосымшаға сәйкес құрамда, басқармасы Қарағанды қаласында орналасатын "Алға" мемлекеттiк холдинг компаниясын;
б) аумақтарында мұнай мен газға геологиялық барлау жұмыстары жүргiзiлетiн облыстар бойынша;
- Ақтөбе облысында - N 5 қосымшаға сәйкес құрамда, басқармасы Ақтөбе қаласында орналасатын "Тұлпар" мемлекеттiк холдинг компаниясын;
- Батыс Қазақстан облысында - N 6 қосымшаға сәйкес құрамда, басқармасы Орал қаласында орналасатын "Поиск" мемлекеттiк холдинг компаниясын;
- Атырау және Маңғыстау облыстарында - N 7 қосымшаға сәйкес құрамда, басқармасы Атырау қаласында орналасатын "Ақ бота" мемлекеттiк холдинг компаниясын;
- Алматы, Жамбыл, Қызылорда, Жезқазған, Торғай және Оңтүстiк Қазақстан облыстарында - N 8 қосымшаға сәйкес құрамда, басқармасы Оңтүстiк Қазақстан облысының Тоғыз поселкесiнде орналасатын "Сенiм" мемлекеттiк холдинг компаниясын;
в) Алматы, Жамбыл, Қызылорда, Талдықорған және Оңтүстiк Қазақстан облыстарының аумақтарында қатты пайдалы қазбаларға геологиялық барлау жұмыстарын жүргiзу жөнiнен N 9 қосымшаға сәйкес құрамда басқармасы Алматы қаласында орналасатын "Жарыс" мемлекеттiк холдинг компаниясын;
Қазақ мемлекеттiк "Волковгеология" кәсiпорны өзiнiң барлық бөлiмшелерiн сақтай отырып, "Жарыс" мемлекеттiк холдинг компаниясының құрамына дербес кәсiпорын (акционерлендiрiлгеннен кейiн акционерлiк қоғам) ретiнде енетiн болып белгiленсiн;
г) Қазақстан Республикасының аумағында мұнай және газға геофизикалық жұмыстар жүргiзу жөнiнен - N 10 қосымшаға сәйкес құрамда, басқармасы Атырау қаласында орналасатын "Толқын" мемлекеттiк холдинг компаниясын құру туралы ұсынысы құпталсын.

2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу делегировать государственным холдинговым компаниям, указанным в пункте 1 настоящего постановления (далее - компании), права владения, пользования и управления государственным имуществом предприятий и организаций, входящих в их состав, а также права владения, пользования и управления государственными пакетами акций созданных акционерных обществ, включенных в состав компаний, в установленном законодательством порядке.
По мере акционирования государственных предприятий и организаций передать компаниям во владение, пользование и управление государственные пакеты акций акционерных обществ, за исключением пакетов акций, реализуемых Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу в порядке, установленном Национальной программой разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап).
3. Определить основной целью деятельности компаний производство геологоразведочных (геофизических) работ на конкурентной и экстерриториальной основе как за счет средств государственного бюджета, так и за счет внебюджетных ассигнований и возложить на них:
- координацию деятельности входящих в их состав предприятий и организаций для создания более эффективных условий деятельности;
- поиск заказов на производство геологоразведочных (геофизических) работ;
- содействие входящим в их состав организациям в создании необходимой производственной и социальной инфраструктуры;
- содействие входящим в их состав подразделениям в организации разработки месторождений полезных ископаемых;
- внедрение в процесс геологоразведочных (геофизических) работ достижений научно-технического прогресса;
- назначение и утверждение руководителей предприятий и организаций, вошедших в компании;
- формирование наблюдательных советов дочерних обществ и предприятий, назначение в них своих представителей;
- обеспечение в компаниях правопреемства функций и задач по мобилизационной подготовке и гражданской обороне.
4. Компаниям назначить своих представителей в состав наблюдательных советов ранее созданных акционерных обществ и оставить прежним их руководство.
5. Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан:
- принять организационные меры по обеспечению деятельности компаний;
- произвести разделение основных средств между предприятиями, входящими в компании, и организациями, осуществляющими функции государственного управления;
- в месячный срок внести на согласование в Государственный комитет Республики Казахстан по государственному имуществу предложения по персональному составу наблюдательных советов и кандидатурам на должности президентов компаний.

2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi осы қаулының N 1 тармағында аталған мемлекеттiк холдинг компанияларына заңда белгiленген тәртiппен (бұдан әрi - компаниялар) олардың құрамына кiретiн мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың мемлекеттiк мүлкiн иелену, пайдалану және басқару құқығын, сондай-ақ компания құрамына қосылып, құрылған акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару құқығын табыстасын.
Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдарды акционерленуiне қарай, Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға арналған (II кезең) Ұлттық бағдарламасында белгiленген тәртiп бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi өткеретiн акциялар пакеттерiнен басқа, акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi компаниялардың иеленуiне, пайдалануына және басқаруына берiлсiн.
3. Компаниялар қызметiнiң негiзгi мақсаты бәсекелiк және экстерриториялық негiзде мемлекеттiк бюджет қаржысы есебiнен, сондай-ақ геологиялық барлау (геофизикалық) жүргiзу деп белгiленсiн және оларға:
- өздерiнiң құрамына кiретiн кәсiпорындар мен ұйымдардың қызметiн, олардың қызметiне неғұрлым тиiмдi жағдай туғызу үшiн үйлестiру;
- геологиялық барлау (геофизикалық) жұмыс жүргiзуге тапсырыстар iздестiру;
- өздерiнiң құрамына кiретiн ұйымдарға қажеттi өндiрiстiк және әлеуметтiк инфрақұрылымдар құруға жәрдемдесу;
- өздерiнiң құрамына кiретiн бөлiмшелерге пайдалы қазбалар кен көздерiн игерудi ұйымдастыруға жәрдемдесу;
- геологиялық барлау (геофизикалық) жұмыстар процесiне ғылыми-техникалық прогресс жетiстiктерiн енгiзу;
- компанияларға кiрген кәсiпорындар мен ұйымдардың басшыларын тағайындау және бекiту;
- еншiлес қоғамдар мен кәсiпорындардың Байқаушы кеңестерiн қалыптастыру, оларға өздерiнiң өкiлдерiн тағайындау;
- компанияларда жұмылдыру дайындығы мен азаматтық қорғаныс жөнiндегi функциялар мен мiндеттерге құқықтық мұрагерлiктi қамтамасыз ету жүктелсiн.
4. Компаниялар бұрын құрылған акционерлiк қоғамдардың Байқаушы кеңестерiнiң құрамына өз өкiлдерiн тағайындасын және олардың басшылығына бұрынғы қалпында қалдырсын.
5. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi:
- компаниялар қызметiн қамтамасыз ету жөнiнде ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
- Компанияға кiретiн кәсiпорындар мен мемлекеттiк басқару функцияларын жүзеге асыратын ұйымдар арасында негiзгi құрал-жабдықтар бөлiсiн жүргiзсiн;
- бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне келiсу үшiн Байқаушы кеңестердiң дербес құрамы мен компаниялар президентi қызметiне кандидатуралар жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.

6. Наблюдательным советам компаний в двухмесячный срок определить структуру и численность аппаратов правлений компаний.
7. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу и его территориальным комитетам совместно с Министерством геологии и охраны недр и Министерством связи Республики Казахстан выделить компаниям за счет имеющихся в наличии ресурсов необходимые служебные помещения, технические средства, каналы телефонной и телексной связи.
Премьер-министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ N 1
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 901
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций и предприятий, входящих
в Государственную холдинговую компанию "Зерттеу"
Организации бывшего Западно-Казахстанского производственного
геологического объединения:
Восточно-Уральская геологоразведочная экспедиция, п. Донское
Актюбинской области
Мангышлакская геологоразведочная экспедиция, п. Косбулак
Мангистауской области
Мугоджарская геолого-геофизическая экспедиция, г. Эмба
Индерская геологоразведочная партия, п. Индерборский
Атырауской области
управления производственно-технического обеспечения и
комплектации (УПТОиК), г. Актюбинск
совместное предприятие "Шакаш", г. Актюбинск
Центральная лаборатория, г. Актюбинск
малое государственное предприятие "Геохим", п. Индерборский
Атырауской области
малое предприятие "Самоцветы", г. Актюбинск
ПРИЛОЖЕНИЕ N 2
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 901
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций и предприятий, входящих
в государственную холдинговую компанию "Топаз"
Организации бывшего Восточно-Казахстанского производственного
геологического объединения:
геолого-промышленное предприятие "Асу-Булак", п. Асу-Булак
Восточно-Казахстанской области
геолого-промышленное предприятие "Белоусовка", п. Белоусовка
Восточно-Казахстанской области
геолого-промышленное предприятие "Восток", г. Усть-Каменогорск
геолого-промышленное предприятие "Зыряновск", г. Зыряновск
Восточно-Казахстанской области
геолого-промышленное предприятие "Семипалатинск",
г. Семипалатинск
геолого-промышленное предприятие "Шемонаиха", г. Шемонаиха
Восточно-Казахстанской области
геолого-промышленное предприятие "Чингиз-Тарбагатай",
г. Аягуз Семипалатинской области
гидрогеологическое предприятие "Зайсан", г. Зайсан
Восточно-Казахстанской области
Центральная лаборатория, г. Усть-Каменогорск
предприятие "Абразив", г. Усть-Каменогорск
предприятие производственно-технического обеспечения "Геолог",
г. Усть-Каменогорск
промышленно-строительное предприятие "Рудный Алтай",
г. Усть-Каменогорск
Семипалатинский отдел рабочего снабжения, г. Семипалатинск
учебно-курсовой комбинат, п. Перевальное Восточно-Казахстанской
области
Лениногорская геологоразведочная экспедиция, г. Лениногорск
ПРИЛОЖЕНИЕ N 3
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 901
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций и предприятий, входящих
в государственную холдинговую компанию "Маржан"
Организации бывшего Северо-Казахстанского производственного
геологического объединения:
железорудная геологоразведочная экспедиция, г. Рудный,
п. Горняцкий
Джетыгаринская геологоразведочная экспедиция, г. Джетыгара
Кокчетавская геологоразведочная экспедиция, г. Кокчетав
Тургайская геологоразведочная экспедиция, г. Аркалык
комплексная геолого-экологическая экспедиция, г. Кустанай
Центральная лаборатория, г. Кустанай
заречное геолого-промышленное предприятие, г. Кустанай,
п. Затобольск
предприятие "ГЕОС", г. Кустанай
кирпичный завод, г. Кустанай
Кустанайский отдел рабочего снабжения, г. Кустанай
малое сельхозпредприятие "Боксит", г. Кустанай
малое предприятие "Булак", г. Кустанай
ПРИЛОЖЕНИЕ N 4
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 901
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций и предприятий, входящих
в Государственную холдинговую компанию "Алга"
Организации бывшего Центрально-Казахстанского производственного
геологического объединения:
Агадырская геологоразведочная экспедиция, ст. Агадырь
Жезказганской области
Гапеевская геологоразведочная экспедиция, г. Шахтинск
Карагадинской области
Жайремская геологоразведочная экспедиция, г. Жайрем
Жезказганской области
Карагайлинская геологоразведочная экспедиция, пгт. Карагайлы
Карагандинской области
Карагандинская геологоразведочная экспедиция, г. Караганда
Майкаинская геологоразведочная экспедиция, г. Экибастуз
Целиноградская геологоразведочная экспедиция, г. Акмола
геолого-геохимическая экспедиция, г. Караганда
Центральная лаборатория, г. Караганда
отдел рабочего снабжения (ОРС), г. Караганда
опытно-методическая партия новой техники, г. Караганда
санаторий "Жосалы", г. Караганда
учебно-курсовой комбинат, г. Караганда
управление производственно-технического обеспечения и
комплектации (УПТОиК), г. Караганда
хозрасчетный ремонтно-строительный участок, г. Караганда
жилищно-эксплуатационная контора, г. Караганда
Балхашская геологоразведочная экспедиция, г. Балхаш
Жезказганская геологоразведочная экспедиция, г. Жезказган
Казахстанское государственное геологическое предприятие
"Степгеология", г. Макинск Акмолинской области, в составе:
геологоразведочная экспедиция N 92, Кокчетавская область
геологоразведочная экспедиция N 55, Жезказганская область
геологоразведочная экспедиция N 47, Кокчетавская область
геологоразведочная экспедиция N 41, Кокчетавская область
геологоразведочная экспедиция N 37, Кокчетавская область
поисково-съемочная экспедиция N 33, г. Макинск Акмолинской
области
методическая партия геолого-экономических исследований
(МПГЭИ), г. Макинск Акмолинской области
Центральная аналитическая лаборатория, г. Макинск Акмолинской
области
управление производственно-технического обеспечения и
комплектации, г. Макинск Акмолинской области
Макинский отдел рабочего снабжения, г. Макинск Акмолинской
области
ПРИЛОЖЕНИЕ N 5
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 901
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций и предприятий, входящих
в Государственную холдинговую компанию "Тулпар"
Организации бывшего производственного геологического объединения
"Актюбнефтегазгеология":
Жанажолская нефтегазоразведочная экспедиция, с. Каргалинское
Актюбинской области
Актюбинская нефтегазоразведочная экспедиция, г. Актюбинск
Кенкиякская нефтегазоразведочная экспедиция, п. Шубарши
Актюбинской области
Актюбинская экспедиция по испытанию и креплению скважин,
г. Актюбинск
автотранспортное предприятие, г. Актюбинск
опытно-методическая партия, г. Актюбинск
Каргалинское предприятие тепловых и инженерных сетей,
с. Каргалинское Актюбинской области
управление производственно-технического обеспечения и
комплектации (УПТОиК), г. Актюбинск
малое государственное предприятие "Актюбгеолстрой",
г. Актюбинск
Актюбинский отдел рабочего снабжения, г. Актюбинск
пансионат "Прикаспий", с. Красный Курган Ставропольского края
ПРИЛОЖЕНИЕ N 6
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 901
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций и предприятий, входящих
в Государственную холдинговую компанию "Поиск"
Организации бывшего производственного геологического предприятия
"Уральскнефтегазгеология":
Уральская нефтегазоразведочная экспедиция, г. Уральск
Чаганская нефтегазоразведочная экспедиция, п. Фурманово
Западно-Казахстанской области
Северо-Каспийская нефтегазоразведочная экспедиция по
испытанию скважин, п. Фурманово Западно-Казахстанской области
вышко-монтажная контора, г. Уральск
автотранспортное предприятие, г. Уральск
управление производственно-технического обеспечения и
комплектации (УПТОиК), г. Уральск
Уральский отдел рабочего снабжения, г. Уральск
подсобное хозяйство, г. Уральск
ПРИЛОЖЕНИЕ N 7
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 901
ПЕРЕЧЕНЬ
в Государственную холдинговую компанию "Ак Бота"
организаций и предприятий, входящих
Организации бывшего Атырауского производственного геологического
объединения по разведке нефти и газа (ПГО "Атыраунефтегазгеология"):
Северо-Эмбинская нефтегазоразведочная экспедиция,
п. Придорожный Атырауской области
Прикаспийская нефтегазоразведочная экспедиция, п. Придорожный
Атырауской области
Южно-Эмбинская нефтегазоразведочная экспедиция, п. Кульсары
Атырауской области
Балыкшинская нефтегазоразведочная экспедиция по испытанию
скважин, п. Придорожный Атырауской области
хозрасчетный ремонтно-строительный участок, п. Придорожный
Атырауской области
управление строительно-монтажных работ, п. Придорожный
Атырауской области
автотранспортное предприятие, п. Придорожный Атырауской области
управление производственно-технического обеспечения и
комплектации (УПТОиК), п. Придорожный Атырауской области
Атырауский отдел рабочего снабжения, п. Придорожный
Атырауской области
совхоз "Каспий", п. Жумыскер Атырауской области
пансионат "Геолог Казахстана", п. Иноземцово Ставропольского
края
Организации бывшего Мангистауского производственного объединения
по разведке нефти и газа (ПГО "Мангистаунефтегазгеология"):
нефтегазоразведочная экспедиция N 1, п. Ералиево Мангистауской
области
нефтегазоразведочная экспедиция N 2, п. Ералиево Мангистауской
области
экспедиция по испытанию скважин, г. Актау
отдел рабочего снабжения (ОРС), п. Ералиево Мангистауской
области
ПРИЛОЖЕНИЕ N 8
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 901
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций и предприятий, входящих
в Государственную холдинговую компанию "Сенiм"
Южно-Казахстанская нефтеразведочная экспедиция, п. Тогуз
Южно-Казахстанской области
Ленгерская нефтеразведочная экспедиция по опробованию и
испытанию скважин, п. Таскешу Южно-Казахстанской области
Сырдарьинская нефтеразведочная экспедиция, г. Кзыл-Орда,
п. Александровский
акционерное общество "Южказгеолторг", г. Шымкент,
п. Новотурланское
ПРИЛОЖЕНИЕ N 9
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 901
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций и предприятий, входящих
в Государственную холдинговую компанию "Жарыс"
Организации бывшего Южно-Казахстанского производственного геологического предприятия: Каратауская геологоразведочная экспедиция, г. Кентау Южно-Казахстанской области, в том числе в ее составе:
малое предприятие "Барит", г. Кентау Южно-Казахстанской области
малое предприятие "Брекчия", г. Кентау Южно-Казахстанской
области Жанатасская геологоразведочная экспедиция, г. Жанатас, п. Беркуты Джунгарская геологоразведочная экспедиция, г. Текели, п. Тельман разведочно-добычное предприятие "Кайнар", с. Георгиевка Южно-Казахстанской области, в том числе в его составе
малое предприятие "Геосервис", с. Георгиевка Южно-Казахстанской
области
Южно-Казахстанская золоторудная экспедиция, г. Алматы, в том числе
в ее составе
горно-добычное предприятие "Кенши", г. Алматы
Центральная лаборатория, г. Алматы
акционерное общество "Арман", г. Алматы
общество с ограниченной ответственностью "Гео-эко-центр", г. Алматы
Казахстанское государственное геологическое предприятие
"Волковгеология", г. Алматы, в составе:
геологоразведочная экспедиция N 5, п. Айгене Южно-Казахстанской
области
геологоразведочная экспедиция N 7, п. Тайкомур Южно-Казахстанской
области
геологоразведочная экспедиция N 21, п. Кияхты Жамбылской области
геологоразведочная экспедиция N 39, п. Акший Алматинской
области
геологоразведочная экспедиция N 23, п. Чиили Кзыл-Ординской
области
геологоразведочная экспедиция N 55, п. Курдай Алматинской
области
геологоразведочная экспедиция N 37, п. Ак-Байлау
Алматинской области
управление производственно-технического обеспечения и
комплектации (УПТОиК), г. Алматы
управление материально-технического снабжения (УМТС),
г. Алматы
партия цифровой обработки, г. Алматы
партия производственного обеспечения, г. Алматы
детский сад, г. Алматы
строительно-монтажное управление, г. Алматы
товарищество с ограниченной ответственностью, фирма
"Коммунальник", г. Алматы
Гранитогорский горно-обогатительный комбинат, п. Гранитогорск
Жамбылской области
ПРИЛОЖЕНИЕ N 10
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 сентября 1993 г. N 901
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций и предприятий, входящих
в Государственную холдинговую компанию "Толкын" <*>
Сноска. В Перечень внесены изменения постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 апреля 1994 г. N 333.
Организации бывшего Казахского государственного треста по геофизическим работам на нефть и газ "Казмунайгеофизика":
Актюбинская геофизическая экспедиция, с. Каргалинское
Актюбинской области
Атырауская геофизическая экспедиция, г. Атырау
Мангистауская геофизическая экспедиция, г. Актау
Уральская геофизическая экспедиция, г. Уральск
специализированная экспедиция по проведению морских
геофизических работ "Казморгеофизика", п. Баутино
Мангистауской области

6. Компаниялардың Байқаушы кеңестерi екi ай мерзiмде
компаниялар басқармаларының құрылымы мен аппараттарының санын
анықтасын.
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi және оның аумақтық комитеттерi Қазақстан
Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгiмен
және Қазақстан Республикасының Байланыс министрлiгiмен бiрлесiп,
компанияларға қолдағы ресурстар есебiнен қажеттi қызмет
үй-жайларын, техникалық жабдықтар, телефон және телекс байланысы
арналарын бөлiп берсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 17 қыркүйектегi
N 901 қаулысына
N 1 қосымша
"Зерттеу" мемлекеттiк холдинг компаниясына
кiретiн ұйымдар мен кәсiпорындардың
Тiзбесi
Бұрынғы Батыс Қазақстан өндiрiстiк геологиялық бiрлестiгiнiң
ұйымдары:
Шығыс Орал геологиялық барлау экспедициясы, Ақтөбе
облысының Донское поселкесi
Маңғыстау геологиялық барлау экспедициясы, Маңғыстау
облысының Қосбұлақ поселкесi
Мұғаджар геологиялық-геофизикалық экспедициясы, Ембi
қаласы
Индер геологиялық барлау партиясы, Атырау облысының
Индербор поселкесi
Өндiрiстiк-техникалық жабдықтау және жинақтау басқармасы
(ӨТЖЖБ), Ақтөбе қаласы
"Шақаш" бiрлескен кәсiпорны, Ақтөбе қаласы
Орталық лаборатория, Ақтөбе қаласы
"Геохим" мемлекеттiк шағын кәсiпорны, Атырау облысының
Индербор поселкесi
"Самоцветы" шағын кәсiпорны, Ақтөбе қаласы
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 901 қаулысына N 2 қосымша
"Топаз" мемлекеттiк холдинг компаниясына
кiретiн ұйымдар мен кәсiпорындардың
Тiзбесi
Бұрынғы Шығыс Қазақстан өндiрiстiк геологиялық бiрлестiгiнiң
ұйымдары:
"Асу бұлақ" геологиялық өнеркәсiптiк кәсiпорны, Шығыс
Қазақстан облысының Асу бұлық поселкесi
"Белоусовка" геологиялық өнеркәсiптiк кәсiпорны, Шығыс
Қазақстан облысының Белоусовка поселкесi
"Восток" геологиялық өнеркәсiптiк кәсiпорны, Өскемен қаласы
"Зыряновск" геологиялық өнеркәсiптiк кәсiпорны, Зырянов
қаласы
"Шемонаиха" геологиялық өнеркәсiптiк кәсiпорны, Шығыс
Қазақстан облысының Шемонаиха қаласы
"Шыңғыс-Тарбағатай" геологиялық өнеркәсiптiк кәсiпорны,
Семей облысының Аякөз қаласы
"Зайсан" гидрогеологиялық кәсiпорны, Шығыс Қазақстан
облысының Зайсан қаласы
Орталық лаборатория, Өскемен қаласы
"Абразив" кәсiпорны, Өскемен қаласы
"Геолог" өндiрiстiк-техникалық қамту кәсiпорны, Өскемен
қаласы
"Кендi Алтай" өнеркәсiптiк-құрылыс кәсiпорны, Өскемен
қаласы
Жұмысшыларды жабдықтаудың Семей бөлiмшесi, Семей қаласы
Оқу-курстық комбинаты, Шығыс Қазақстан облысының Перевальное
поселкесi
Лениногор геологиялық барлау экспедициясы, Лениногор
қаласы
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 901 қаулысына N 3 қосымша
"Маржан" мемлекеттiк холдинг компаниясына
кiретiн ұйымдар мен кәсiпорындардың
Тiзбесi
Бұрынғы Солтүстiк Қазақстан өндiрiстiк геологиялық бiрлестiгiнiң
ұйымдары:
Темiр кенi геологиялық барлау экспедициясы, Рудный
қаласы
Жiтiқара геологиялық барлау экспедициясы, Жiтiқара
қаласы
Көкшетау геологиялық барлау экспедициясы, Көкшетау
қаласы
Торғай геологиялық барлау экспедициясы, Арқалық
қаласы
Кешендi геологиялық-экологиялық экспедициясы, Қостанай
қаласы
Орталық лаборатория, Қостанай қаласы
Заречное геологиялық-өнеркәсiптiк экспедициясы, Қостанай
облысының Затобол поселкесi
"ГЕОС" кәсiпорны, Қостанай қаласы
Кiрпiш зауыты, Қостанай қаласы
Жұмысшыларды жабдықтаудың Қостанай бөлiмi, Қостанай
қаласы
"Боксит" шағын ауыл шаруашылық кәсiпорны, Қостанай
қаласы
"Бұлақ" шағын кәсiпорны, Қостанай қаласы
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 901 қаулысы N 4 қосымша
"Алға" мемлекеттiк холдинг компаниясына
кiретiн ұйымдар мен кәсiпорындардың
Тiзбесi
Бұрынғы Орталық Қазақстан өндiрiстiк геология бiрлестiгiнiң
ұйымдарды:
Ағадыр геологиялық барлай экспедициясы, Жезқазған
облысының Ағадыр стансасы
Галеев геологиялық барлау экспедициясы, Қарағанды
облысының Шахты қаласы
Жәйрем геологиялық барлау экспедициясы, Жезқазған
облысының қала үлгiсiндегi Жәйрем поселкесi
Қарағайлы геологиялық барлау экспедициясы, Қарағанды
облысының Қарағайлы поселкесi
Қарағанды геологиялық барлау экспедициясы, Қарағанды
қаласы
Майқайың геологиялық барлау экспедициясы, Екiбастұз
қаласы
Целиноград геологиялық барлау экспедициясы, Ақмола
қаласы
Геология-геохимиялық экспедициясы, Қарағанды қаласы
Орталық лаборатория, Қарағанды қаласы
Жұмысшыларды жабдықтау бөлiмi (ЖЖБ), Қарағанды қаласы
Жаңа техниканың тәжiрибе-әдiстеме партиясы, Қарағанды
қаласы
"Жосалы" санаторийi, Қарағанды қаласы
Оқу-курстық комбинаты, Қарағанды қаласы
Өндiрiстiк-техникалық жабдықтау мен жинақтау басқармасы
(ӨТЖЖБ), Қарағанды қаласы
Шаруашылық есептегi жөндеу-құрылыс учаскесi, Қарағанды
қаласы
Тұрғын үй-пайдалану кеңсесi, Қарағанды қаласы
Балқаш геологиялық барлау экспедициясы, Балқаш қаласы
Жезқазған геологиялық барлау экспедициясы, Жезқазған қаласы
Қазақ мемлекеттiк "Степгеология" кәсiпорны, Ақмола облысының
Макин қаласы, құрамында:
N 92 геологиялық барлау экспедициясы, Көкшетау облысы
N 55 геологиялық барлау экспедициясы, Жезқазған облысы
N 47 геологиялық барлау экспедициясы, Көкшетау облысы
N 41 геологиялық барлау экспедициясы, Ақмола облысының Макин
қаласы
N 37 геологиялық барлау экспедициясы, Көкшетау облысы
N 33 iздестiру-картаға түсiру экспедициясы, Ақмола облысының
Макин қаласы
Геологиялық-экономикалық зерттеу әдiстемелiк партиясы (ГЭЗӘП)
Ақмола облысының Макин қаласы
Орталық талдау лабораториясы, Ақмола облысының Макин қаласы
Өндiрiстiк-техникалық жабдықтау мен жинақтау басқармасы,
Ақмола облысының Макин қаласы
Жұмысшыларды жабдықтаудың Макин бөлiмi, Ақмола облысы
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 901 қаулысына N 5 қосымша
"Тұлпар" мемлекеттiк холдинг компаниясына
кiретiн ұйымдар мен кәсiпорындардың
Тiзбесi
Бұрынғы "Ақтөбемұнайгазгеология" өндiрiстiк геология бiрлестiгiнiң
ұйымдары:
Жаңажол мұнайгазбарлау экспедициясы, Ақтөбе облысының
Қарғалы селосы
Ақтөбе мұнайгазбарлау экспедициясы, Ақтөбе қаласы
Кеңқияқ мұнайгазбарлау экспедициясы, Ақтөбе қаласының
Шұбаршы поселкесi
Скважиналарды сынау және бекiту жөнiндегi Ақтөбе экспедициясы,
Ақтөбе қаласы
Автокөлiк кәсiпорны, Ақтөбе қаласы
Тәжiрибе-әдiстеме партиясы, Ақтөбе қаласы
Қарғалы жылу және инженерлiк желiлер кәсiпорны, Ақтөбе
облысының Қарғалы селосы
Өндiрiстiк-техникалық жабдықтау мен жинақтау басқармасы
(ӨТЖЖБ), Ақтөбе қаласы
"Ақтөбегеолқұрылыс" мемлекеттiк шағын кәсiпорны, Ақтөбе
қаласы
Жұмысшыларды жабдықтаудың Ақтөбе бөлiмi, Ақтөбе
қаласы
"Прикаспий" пансионаты, Ставрополь өлкесiнiң Қызылқорған
селосы
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 901 қаулысына N 6 қосымша
"Поиск" мемлекеттiк холдинг компаниясына
кiретiн ұйымдар мен кәсiпорындардың
Тiзбесi
Бұрынғы "Оралмұнайгазгеология" өндiрiстiк геология бiрлестiгiнiң
ұйымдары:
Оралмұнайгазбарлау экспедициясы, Орал қаласы
Шаған мұнайгазбарлау экспедициясы, Батыс Қазақстан облысының
Фурманов поселкесi
Солтүстiк Каспий мұнайгазбарлау, скважиналар сынау
экспедициясы, Батыс Қазақстан облысының Фурманов поселкесi
Мұналар құру кеңесi, Орал қаласы
Автокөлiк кеңесi, Орал қаласы
Өндiрiстiк-техникалық жабдықтау мен жинақтау басқармасы
(ӨТЖЖБ), Орал қаласы
Жұмысшыларды жабдықтаудың Орал бөлiмi, Орал қаласы
Қосалқы шаруашылық, Орал қаласы
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 901 қаулысына N 7 қосымша
"Ақ бота" мемлекеттiк холдинг компаниясына
кiретiн ұйымдар мен кәсiпорындардың
Тiзбесi
Бұрынғы Атырау мұнай газ барлау өндiрiстiк бiрлестiгiнiң
("Атыраумұнайгазбарлау" ӨГБ) ұйымдары:
Солтүстiк Ембi мұнайгазбарлау экспедициясы, Атырау облысының
Придорожный поселкесi
Прикаспий мұнайгазбарлау экспедициясы, Атырау облысының
Придорожный поселкесi
Оңтүстiк Ембi мұнайгазбарлау экспедициясы, Атырау облысының
Құлсары поселкесi
Балықшы мұнайгазбарлау, скважиналар сынау экспедициясы,
Атырау облысының Придорожный поселкесi
Шаруашылық есептегi жөндеу құрылысы учаскесi, Атырау облысының
Придорожный поселкесi
Құрылыс-монтаж жұмыстары басқармасы, Атырау облысының
Придорожный поселкесi
Автокөлiк кәсiпорны, Атырау облысының Придорожный поселкесi
Өндiрiстiк-техникалық жабдықтау мен жинақтау басқармасы
(ӨТЖЖБ), Атырау облысының Придорожный поселкесi
Жұмысшыларды жабдықтаудың Атырау бөлiмi, Атырау облысының
Придорожный поселкесi
"Каспий" совхозы, Атырау облысының Жұмыскер поселкесi
"Қазақстан геологы" пансионаты, Ставрополь өлкесiнiң
Иноземцев поселкесi
Бұрынғы Маңғыстау мұнай және газ барлау өндiрiстiк бiрлестiгiнiң
("Маңғыстаугазбарлау" ӨБ) ұйымдары:
N 1 мұнайгазбарлау экспедициясы, Маңғыстау облысының Ерәлиев
поселкесi
N 2 мұнайгазбарлау экспедициясы, Маңғыстау облысының Ерәлиев
поселкесi
Скважиналарды сынау экспедициясы, Ақтау қаласы
Жұмысшыларды жабдықтау бөлiмi (ЖЖБ), Маңғыстау облысының
Ерәлиев поселкесi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 901 қаулысына N 8 қосымша
"Сенiм" мемлекеттiк холдинг компаниясына
кiретiн ұйымдар мен кәсiпорындардың
Тiзбесi Оңтүстiк Қазақстан мұнайбарлау экспедициясы, Оңтүстiк Қазақстан облысының Тоғыз поселкесi Ленгiр мұнайбарлау, сынама алу және скважиналарды сынап көру экспедициясы, Оңтүстiк Қазақстан облысының Таскешу поселкесi Сырдария мұнайбарлау экспедициясы, Қызылорда қаласы, Александров поселкесi "Южказгеолторг" акционерлiк қоғамы, Шымкент қаласы, Жаңа Тұрлан поселкесi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 901 қаулысына N 9 қосымша
"Жарыс" мемлекеттiк холдинг компаниясына
кiретiн ұйымдар мен кәсiпорындардың
Тiзбесi
Бұрынғы Оңтүстiк Қазақстан өндiрiстiк геологиялық кәсiпорынының
ұйымдары:
Қаратау геологиялық барлау экспедициясы, Оңтүстiк Қазақстан
облысының Кентау қаласы, оның iшiнде құрамында:
"Барит" шағын кәсiпорны, Оңтүстiк Қазақстан облысының Кентау
қаласы
"Брекчия" шағын кәсiпорны, Оңтүстiк Қазақстан облысының
Кентау қаласы
"Жаңатас" геологиялық барлау экспедициясы, Жаңатас қаласының
Бүркiттi поселкесi
Жоңғар геологиялық барлау экспедициясы, Текелi қаласындағы
Тельман поселкесi
"Қайнар" барлау-өндiру кәсiпорны, Оңтүстiк Қазақстан облысының
Георгиевка селосы, оның iшiнде өз құрамында:
"Геосервис" шағын кәсiпорны, Оңтүстiк Қазақстан облысының
Георгиевка селосы
Оңтүстiк Қазақстан алтын кендi экспедициясы, Алматы қаласы, оның
iшiнде өз құрамында:
"Кеншi" кен өндiрiсi кәсiпорны, Алматы қаласы
Орталық лаборатория, Алматы қаласы
"Арман" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы
"Гео-эко-орталық" жауапкершiлiгi шектелген қоғамы, Алматы қаласы
"Волкогеология" Қазақ мемлекеттiк геологиялық кәсiпорны, Алматы
қаласы, құрамында:
N 5 геологиялық барлау экспедициясы, Оңтүстiк Қазақстан
облысының Әйгене поселкесi
N 7 геологиялық барлау экспедициясы, Оңтүстiк Қазақстан
облысының Тайкөмiр поселкесi
N 21 геологиялық барлау экспедициясы, Жамбыл облысының
Қияқты поселкесi
N 39 геологиялық барлау экспедициясы, Алматы облысының
Ақши поселкесi
N 23 геологиялық барлау экспедициясы, Қызылорда облысының
Шиелi поселкесi
N 55 геологиялық барлау экспедициясы, Жамбыл облысының
Қордай поселкесi
N 37 геологиялық барлау экспедициясы, Алматы облысының
Ақбайлау поселкесi
Өндiрiстiк-техникалық жабдықтау мен жинақтау басқармасы
(ӨТЖЖБ), Алматы қаласы
Материалдық-техникалық жабдықтау басқармасы (МТЖБ),
Алматы қаласы
Цифрлық өңдеу партиясы, Алматы қаласы
Өндiрiстiк қамтамасыз ету партиясы, Алматы қаласы
Балабақша, Алматы қаласы
Құрылыс-монтаж басқармасы, Алматы қаласы
"Коммунальник" фирмасының жауапкершiлiгi шектелген
серiктестiгi, Алматы қаласы
Граниторг кен байыту комбинаты, Жамбыл облысының Гранитогор
поселкесi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 17 қыркүйектегi N 901 қаулысына N 10 қосымша
"Толқын" мемлекеттiк холдинг компаниясына
кiретiн ұйымдар мен кәсiпорындардың
Тiзбесi
<*>
Бұрынғы мұнай және газ геофизикалық жұмыстары жөнiндегi Қазақ
мемлекеттiк "Қазмұнайгазгеофизика" тресiнiң ұйымдары:
Ақтөбе геофизикалық экспедициясы, Ақтөбе облысының Қарғалы
селосы
Атырау геофизикалық экспедициясы, Атырау қаласы
Маңғыстау геофизикалық экспедициясы, Атырау қаласы
Орал геофизикалық экспедициясы, Орал қаласы
Теңiз геофизикасы жұмыстарын жүргiзуге мамандандырылған
"Қазтеңiзгеофизика" экспедициясы, Маңғыстау облысының Баутино
поселкесi
Мұнай мен газға скважиналарды геофизикалық зерттеу жөнiндегi Қазақ
мемлекеттiк тресi, Ақтөбе қаласы, құрамында:
Скважиналарды геофизикалық зерттеу жөнiндегi Ақтөбе
экспедициясы (Ақтөбе СГЗЖЭ), Ақтөбе облысының Қарғалы селосы
Скважиналарды геофизикалық зерттеу жөнiндегi Батыс Қазақстан
экспедициясы (Батыс Қазақстан СГЗЖЭ), Ақтөбе облысының
Придорожный поселкесi
Скважиналарды геофизикалық зерттеу жөнiндегi Маңғыстау
экспедициясы (Маңғыстау СГЗЖЭ), Ақтау қаласы
Скважиналарды геофизикалық зерттеу жөнiндегi Түлкiбас
экспедициясы (Түлкiбас СГЗЖЭ), Оңтүстiк Қазақстан облысының
Түлкiбас стансасы
Скважиналарды геофизикалық зерттеу жөнiндегi Орал
экспедициясы (Орал СГЗЖЭ), Батыс Қазақстан облысының
Подстепное селосы
Ескерту. "Толқын" компаниясын құрамнан ұйымдар мен кәсiпорындар
шығарылған - ҚРКМ-нiң 5.04.1994 ж. N 333 қаулысына
сәйкес.