О строительстве и вводе в действие малотоннажной установки по переработке нестабильного газового конденсата на Карачаганакском месторождении
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 сентября 1993 года N 962
В целях получения дополнительных объемов нефтепродуктов в Западном Казахстане за счет переработки части углеводородного сырья Карачаганакского нефтегазоконденсатного месторождения Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять к сведению, что Государственной холдинговой компанией "Казакгаз", Государственной акционерной компанией "Мунай онiмдерi"и фирмой "Гилла" создано совместное предприятие "Конденсат" (в дальнейшем - СП "Конденсат") по строительству малотоннажной установки мощностью переработки 400 тыс.тонн нестабильного газового конденсата, выполнены проектные работы по данной установке, заключены контракты на поставку оборудования и начаты строительные работы.
2. Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан при подготовке контракта с альянсом компаний "Аджип" и "Бритиш Газ" предусмотреть размещение перерабатывающей установки СП "Конденсат" на территории Карачаганакского промысла и сохранение технических условий, выданных государственным предприятием "Карачаганакгазпром".
3. Для обеспечения взноса валютной доли казахстанских участников в строительство малотоннажной установки по переработке газового конденсата выделить СП "Конденсат" квоту поставки продукции на экспорт на 1993 год для Государственной холдинговой компании "Казакгаз" в объеме 200 тыс.тонн газового конденсата и для Государственной акционерной компании "Мунай онiмдерi" в объеме 100 тыс.тонн мазута.
4. Министерству экономики, Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан предусматривать с момента ввода в эксплуатацию малотоннажной установки ежегодное выделение:
в топливном балансе республики сырья для переработки в объеме 400 тыс.тонн нестабильного конденсата с Карачаганакского месторождения;
квот и лицензий на экспорт в объеме до 30 процентов производимых светлых нефтепродуктов и 70 процентов мазута до возмещения валютных затрат учредителей, направленных на строительство малотоннтажной установки, с предварительной уплатой таможенных пошлин от валютной выручки и продажи части этой выручки в установленном порядке.
5. Алем банку Казахстан рассмотреть вопрос предоставления СП "Конденсат" банковской гарантии для иностранных инвесторов под экспорт 200 тыс.тонн газового конденсата и 100 тыс.тонн мазута на сумму 10 млн. долларов США.
6. Утратил силу постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 ноября 1994 г. N 1219.

Қарашығанақ кен орнында тұрлаусыз газ конденсатын қайта өңдеу жөнiндегi шағын тоннажды қондырғыны салу және iске қосу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 29 қыркүйек 1993 ж. N 962
Қарашығанақ мұнай-газ конденсаты кен орнында көмiр сутегi шикiзатының бiр бөлегiн қайта өңдеу есебiнен Батыс Қазақстанда мұнай өнiмдерiнiң қосымша көлемiн алу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "Қазақгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының, "Мұнай өнiмдерi" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының және "Гилла" фирмасының қуаты 400 мың тонна тұрлаусыз газ конденсатын өңдеуге арналған шағын тоннажды қондырғы салу жөнiндегi "Конденсат" бiрлескен кәсiпорнын (бұдан былай - "Конденсат" БК) құрғаны, осы қондырғы бойынша жобалау жұмыстарының атқарылғаны, жабдықтар берiп тұруға байланысты контракттар жасалып, құрылыс жұмыстарының басталғаны еске алынсын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгi "Аджип" және "Бритиш Газ" компанияларының тобымен контракт әзiрлеген кезде "Конденсат" БК-ның өңдеушi қондырғысының Қарашығанақ кәсiпшiлiгiнiң аумағында орналасуын және "Қарашығанақгазөнеркәсiп" мемлекеттiк кәсiпорнына берiлген техникалық шарттардың сақталуын көздейтiн болсын.
3. "Конденсат" БК-ның газ конденсатын өңдеуге арналған шағын тоннажды қондырғысының құрылысына Қазақстан жағынан қатысушылардың жарнасының валюталық үлесiн қамтамасыз ету үшiн "Қазақгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясы үшiн 1993 жылы 200 мың тонна газ конденсатын және "Мұнай өнiмдерi" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы үшiн 100 мың тонна мазутты экспортқа шығаруға квота бөлiнсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Энергетика және отын ресурстары министрлiгi шағын тоннаждық қондырғы пайдалануға берiлген сәттен бастап жыл сайын:
республиканың отын балансында Қарашығанақ кен орнынан 400 мың тонна көлемiнде тұрлаусыз конденсат өңдеу үшiн шикiзат;
шағын тоннажды қондырғы құрылысына жұмсалған құрылтайшылардың валюталық шығыны орнын жапқанға дейiн валюталық түсiмнен және осы түсiмнiң бiр бөлегiн белгiленген тәртiппен сатудан кеден бас салығын алдын ала төлей отырып, өндiрiлетiн мөлдiр мұнай өнiмдерiнiң 30 процентiне дейiнгi көлемде және мазуттың 70 процентiне дейiнгi көлемде экспортқа шығаруға квоталар мен лицензиялар бөлiнуiн көздейтiн болсын.
5. Қазақстан Әлем банкi "Конденсат" БК-ның 10 млн. АҚШ доллары сомасына 200 мың тонна газ конденсатын және 100 мың тонна мазутты экспортқа шығаратындығына шет ел инвесторлары үшiн банк кепiлдiгiн беру мәселесiн қарайтын болсын.
(6-тармағы)<*>
Ескерту. 6-тармағының күшi жойылған - Қ.Р.К.М. 2 қараша
1994 ж. N 1219 қаулысымен.

7. Контроль за осуществлением строительства и своевременным вводом в эксплуатацию Карачаганакской малотоннажной установки по выработке нефтепродуктов возложить на Министерство энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан

7. Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгiне Қарашығанақ мұнай өнiмдерiн өндiру жөнiндегi шағын тоннажды қондырғысы құрылысының жүзеге асырылуына және оның уақтылы пайдалануға берiлуiне бақылау жасау жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi