ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О ДИПЛОМАТИЧЕСКОМ ПАСПОРТЕ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 27 октябpя 1993 г. N 1066. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 августа 1999 г. N 1116 ~P991116.
В целях упорядочения выдачи дипломатических паспортов должностным лицам Республики Казахстан Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о дипломатическом паспорте Республики Казахстан.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан при выдаче дипломатических паспортов строго руководствоваться указанным Положением.
Премьер-министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 27 октября 1993 г. N 1066
ПОЛОЖЕНИЕ
о дипломатическом паспорте Республики Казахстан
1. Дипломатический паспорт Республики Казахстан является документом, удостоверяющим личность гражданина Республики Казахстан при его выезде за пределы Республики Казахстан, проживании вне пределов Республики Казахстан и при его въезде в Республику Казахстан.
2. Дипломатический паспорт Республики Казахстан действителен для выезда из Республики Казахстан во все государства мира.
3. Образец дипломатического паспорта Республики Казахстан утверждается Кабинетом Министров Республики Казахстан по представлению Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
4. Дипломатический паспорт выдается сроком на 5 лет.
5. Дипломатический паспорт выдается должностным лицам, указанным в приложении к настоящему Положению.
6. Дипломатический паспорт выдается консульской службой Министерства иностранных дел Республики Казахстан, а также дипломатическими и консульскими учреждениями Республики Казахстан за границей в соответствии с настоящим Положением.
7. Супругам, детям до 18 лет, следующим вместе с лицами, имеющими дипломатические паспорта, также выдаются дипломатические паспорта. Дети до 16 лет вписываются в паспорт одного из родителей.
8. В случае утраты дипломатического паспорта за рубежом владелец паспорта обязан незамедлительно заявить об этом в консульское учреждение Республики Казахстан, а если утрата произошла на территории республики, - в Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Выдача нового паспорта взамен утраченного производится после проверки информации об утрате.
9. За выдачу дипломатического паспорта плата не взимается.
10. Бланки дипломатических паспортов являются документами строгой отчетности. Они изготавливаются по заявкам Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
Учет, хранение, уничтожение дипломатических паспортов осуществляются Министерством иностранных дел Республики Казахстан.

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ДИПЛОМАТИЯЛЫҚ ПАСПОРТЫ ТУРАЛЫ ЕРЕЖЕНI БЕКIТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 27 қазан 1993 ж. N 1066. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.08.09. N 1116 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының лауазымды адамдарына дипломатиялық паспорттар берудi реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Дипломатиялық паспорты туралы осыған қосылған ереже бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi дипломатиялық паспорттарды беру кезiнде осы Ереженi қатаң басшылыққа алатын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 27 қазандағы
N 1066 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасының дипломатиялық
паспорты туралы
ЕРЕЖЕ
1. Қазақстан Республикасының дипломатиялық паспорты Қазақстан Республикасының азаматы Қазақстан Республикасынан тысқары шыққан, Қазақстан Республикасынан тысқары жерде тұрған және Қазақстан Республикасына келген кезiнде оның жеке басын куәлендiретiн құжат болып табылады.
2. Қазақстан Республикасының дипломатиялық паспорты әлемнiң барлық мемлекетiне Қазақстан Республикасынан шығу үшiн жарамды.
3. Қазақстан Республикасы дипломатиялық паспортының үлгiсiн Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң табыс етуi бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiтедi.
4. Дипломатиялық паспорт 5 жыл мерзiмге берiледi.
5. Дипломатиялық паспорт осы Ережеге қосымшада көрсетiлген лауазымды адамдарға берiледi.
6. Дипломатиялық паспортты Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң консулдық қызметi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының шет елдегi дипломатиялық және консулдық мекемелерi осы ережеге сәйкес бередi.
7. Дипломатиялық паспорты бар адамдармен бiрге бара жатқан ерлi-зайыптыларға, 18 жасқа дейiнгi балаларға да дипломатиялық паспорт берiледi. 16 жасқа дейiнгi балалар ата-аналарының бiрiнiң паспортына жазылып қояды.
8. Дипломатиялық паспорт шет елде жоғалған жағдайда бұл жайында паспорт иесi Қазақстан Республикасының консулдық мекемесiне, ал егер республика аймағында жоғалған болса - Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне дереу мәлiмдеуге мiндеттi.
Жоғалған паспорттың орнына жаңасын беру оның жоғалуы туралы хабар тексерiлгеннен кейiн жүргiзiледi.
9. Дипломатиялық паспортты беру үшiн ақы төлеттiрмейдi.
10. Дипломатиялық паспорттардың бланкiлерi қатаң түрде есеп беретiн құжат болып табылады. Олар Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң өтiнiмi бойынша жасалады.
Дипломатиялық паспорттарды есепке алуды, сақтауды және жоюды Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi жүзеге асырады.

11. По возвращении граждан из заграничной поездки дипломатические паспорта подлежат сдаче в Министерство иностранных дел в недельный срок. Ответственность за хранение паспортов после сдачи возлагается на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
12. Министерство иностранных дел Республики Казахстан обеспечивает представление новых образцов дипломатических паспортов международному сообществу.
Примечание. До изготовления и принятия в обращение дипломатических паспортов Республики Казахстан считать действительными дипломатические паспорта бывшего Союза ССР с отметкой о принадлежности к гражданству Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ
Перечень
должностных лиц Республики Казахстан,
которым выдается дипломатический паспорт
Республики Казахстан
Сноска. Перечень - в редакции постановления Кабинета Министров
Республики Казахстан от 13 декабря 1994 г. N 1407,
внесены изменения постановлениями Правительства РК
от 5 июня 1996 г. N 702 P960702_ , от 20 августа 1996 г.
N 1031 P961031_ .
Президент Республики Казахстан
Вице-Президент Республики Казахстан
Председатель Верховного Совета Республики Казахстан
Премьер-министр Республики Казахстан
Заместители Председателя Верховного Совета Республики Казахстан, заместители Премьер-министра Республики Казахстан
Государственные советники Республики Казахстан
Секретари Совета Безопасности и Национального Совета по государственной политике Республики Казахстан
Руководитель Аппарата Президента, Руководитель Аппарата Верховного Совета и Управляющий Делами Кабинета Министров Республики Казахстан
Советники Президента, Вице-Президента, Председателя Верховного Совета и Премьер-министра Республики Казахстан
Заместители Руководителя Аппарата Президента и Управляющего Делами Кабинета Министров Республики Казахстан
Пресс-секретари Президента, Председателя Верховного Совета и Премьер-министра Республики Казахстан
Заведующие секретариатами и помощники Президента, Вице-Президента, Председателя Верховного Совета и Премьер-министра Республики Казахстан
Личные представители Президента и представители Премьер-министра Республики Казахстан в Верховном Совете Республики Казахстан, Руководитель группы представителей Президента Республики Казахстан в регионах
Заведующие отделами Аппарата Президента, Аппарата Верховного Совета и Управления Делами Кабинета Министров Республики Казахстан
Председатель и члены Верховного Суда Республики Казахстан
Генеральный прокурор Республики Казахстан и его первый заместитель
Председатель и члены Конституционного суда Республики Казахстан
Председатель и члены Высшего арбитражного суда Республики Казахстан
Народные депутаты Верховного Совета Республики Казахстан
Министры, председатели Государственных комитетов Республики Казахстан и их первые заместители
Председатели Главной контрольной инспекции при Президенте Республики Казахстан и Государственного комитета Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям
Главы областных администраций, Алматинской и Ленинской городских администраций и их первые заместители
Первые руководители комитетов (комиссий), главных управлений, агентств при Кабинете Министров Республики Казахстан
Первые руководители республиканской корпорации "Телевидение и радио Казахстана", Национального патентного ведомства и Лечебно-оздоровительного объединения при Кабинете Министров Республики Казахстан, Торгово-промышленной палаты Республики Казахстан, Хозяйственного Управления при Президенте Республики Казахстан
Президенты Национальной академии наук, Казахской сельскохозяйственной академии и Инженерной академии Республики Казахстан, директор Института стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан
Председатель Национального Банка и его заместители, председатели правлений Государственного экспортно-импортного банка Республики Казахстан и Государственного банка развития Казахстана, Президент Центральноазиатского банка сотрудничества и развития
Командующие родами войск Вооруженных Сил Республики Казахстан
Ответственные работники Аппарата Президента, Аппарата Верховного Совета и Управления Делами Кабинета Министров Республики Казахстан, работающие в сфере международных отношений (Международного отдела Аппарата Президента, Протокольного отдела международных связей Аппарата Верховного Совета, отделов внешних связей и по делам СНГ Управления Делами Кабинета Министров Республики Казахстан)
Дипломатические работники и дипломатические курьеры Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Сотрудники представительств Республики Казахстан в международных организациях, занимающие должности, приравниваемые к дипломатическим
Торговые представители Республики Казахстан за рубежом, советники и атташе торговых представительств Республики Казахстан за рубежом
Военные атташе, военно-воздушные атташе, военно-морские атташе и их помощники
Члены инспекционных групп, выполняющие свои обязанности согласно подписанным Республикой Казахстан международным договорам в области ограничения и сокращения вооружений, а также в рамках Совещания по безопасности и сотрудничеству в Европе
Начальники охраны Президента, Вице-Президента, Председателя Верховного Совета и Премьер-министра Республики Казахстан
Члены официальных государственных и правительственных делегаций Республики Казахстан, выезжающие с визитом за рубеж
Лица, определяемые Кабинетом Министров Республики Казахстан.
В случае выхода в отставку право пользования дипломатическим паспортом Республики Казахстан сохраняется за следующими лицами:
Президентом Республики Казахстан
Вице-Президентом Республики Казахстан
Председателем Верховного Совета Республики Казахстан
Премьер-министром Республики Казахстан.

11. Азаматтар шет елдегi сапардан қайтып оралғаннан кейiн дипломатиялық паспорттар бiр апталық мерзiмде Сыртқы iстер министрлiгiне тапсырылуға тиiс. Паспорттар өткiзiлгеннен кейiн олардың сақталуы үшiн жауапкершiлiк Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне жүктеледi.
12. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi дипломатиялық паспорттардың жаңа үлгiлерi халықаралық қоғамдастыққа табыс етiлуiн қамтамасыз етедi.
ЕСКЕРТУ: Қазақстан Республикасының дипломатиялық паспорттары жасалып, айналымға қабылданғанға дейiн бұрынғы КСР Одағының Қазақстан Республикасының азаматы екендiгi туралы белгiсi бар дипломатиялық паспорты жарамды деп саналсын.
ҚОСЫМША
Ескерту. Өзгертулер енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 13.12.1994 ж.
N 1407 қаулысына сәйкес.
Дипломатиялық паспорт берiлетiн
лауазымды адамдардың
ТIЗБЕСI
Қазақстан Республикасының Президентi
Қазақстан Республикасының Вице-президентi
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Төрағасы
Қазақстан Республикасының Премьер-министрi
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi Төрағасының орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң орынбасарлары
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кеңесшiлерi
Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi мен Мемлекеттiк саясат жөнiндегi Ұлттық кеңесiнiң хатшылары
Қазақстан Республикасының Президентi Аппаратының Басшысы, Жоғарғы Кеңесi Аппаратының Басшысы және Министрлер Кабинетiнiң Iс Басқарушысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Вице-президентiнiң, Жоғарғы Кеңесi Төрағасының және Премьер-министрiнiң кеңесшiлерi
Қазақстан Республикасының Президентi Аппараты Басшысының және Министрлер Кабинетi Iс Басқарушысының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Жоғарғы Кеңесi Төрағасының және Премьер-министрiнiң баспасөз хатшылары
Қазақстан Республикасының Президентi, Вице-президентi, Жоғарғы Кеңесi Төрағасының және Премьер-министрi секретариаттарының меңгерушiлерi мен көмекшiлерi
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесiндегi Қазақстан Республикасы Президентiнiң жеке өкiлдерi мен Премьер-министрiнiң өкiлдерi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң аймақтардағы өкiлдерi тобының басшысы
Қазақстан Республикасының Президентi Аппаратының, Жоғарғы Кеңесi Аппаратының және Министрлер Кабинетi Iс Басқармасының бөлiм меңгерушiлерi
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының төрағасы мен мүшелерi
Қазақстан Республикасының Бас прокуроры мен оның бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы Конституциялық сотының төрағасы мен мүшелерi
Қазақстан Республикасы Жоғары төрелiк сотының төрағасы мен мүшелерi
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң халық депутаттары
Қазақстан Республикасының министрлерi, мемлекеттiк комитеттерiнiң төрағалары мен олардың бiрiншi орынбасарлары
Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Бас бақылау инспекциясы мен Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағалары
Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi мен олардың бiрiншi орынбасарлары
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы комитеттердiң (комиссиялардың), бас басқармалардың, агенттiктердiң бiрiншi басшылары
"Қазақстан теледидары мен радиосы" республикалық корпорациясының, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Ұлттық патенттiк ведомство мен Емдеу-сауықтыру бiрлестiгiнiң, Қазақстан Республикасы Сауда-өнеркәсiп палатасының, Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Шаруашылық басқармасының бiрiншi басшылары
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының, Қазақтың ауыл шаруашылығы академиясының және Инженерлiк академиясының президенттерi, Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Стратегиялық зерттеулер институтының директоры
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң төрағасы және оның орынбасары, мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi мен Қазақстанның мемлекеттiк даму банкi басқармаларының төрағалары, Орталық Азия ынтымақтастық және даму банкiнiң президентi
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң әскер түрлерiнiң қолбасшылары
Қазақстан Республикасының Президентi Аппаратының, Жоғарғы кеңесi Аппаратының және Министрлер Кабинетi Iс Басқармасының халықаралық қатынастар саласында (Қазақстан Республикасының Президентi Аппаратының Халықаралық бөлiмiнде, Жоғарғы Кеңесi Аппаратының Халықаралық байланыстары Протокол бөлiмiнде, Министрлер Кабинетi Iс Басқармасының Сыртқы байланыстар және ТМД iстерi жөнiндегi бөлiмдерiнде) жұмыс iстейтiн жауапты қызметкерлерi
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң дипломатиялық қызметкерлерi мен дипломатиялық курьерлерi
Халықаралық ұйымдардағы Қазақстан Республикасы өкiлдiктерiнiң лауазымы дипломатиялық лауазымдарға теңестiрiлген қызметкерлерi
Қазақстан Республикасының шетелдегi сауда өкiлдерi, Қазақстан Республикасының шетелдегi сауда өкiлдiктерiнiң кеңесшiлерi мен атташелерi
Әскери атташелер, әскери-әуе атташелерi, әскери-теңiз атташелерi мен олардың көмекшiлерi
Қару-жарақты шектеу және қысқарту саласында Қазақстан Республикасы қол қойған халықаралық шарттарға сәйкес, сондай-ақ Европадағы қауiпсiздiк пен ынтымақтастық жөнiндегi кеңес шеңберiнде өз мiндеттерiн орындаушы инспекциялық топтардың мүшелерi
Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Вице-президентiнiң, Жоғарғы Кеңесi Төрағасының, Премьер-министрiнiң күзет бастықтары     Шетелдiк сапарға шығатын Қазақстан Республикасының ресми мемлекеттiк және үкiмет делегацияларының мүшелерi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi белгiлейтiн адамдар
қызметiнен кеткен жағдайда Қазақстан Республикасының дипломатиялық паспортын пайдалану құқығы мына адамдарға қалдырылады:
Қазақстан Республикасының Президентi
Қазақстан Республикасының Вице-президентi
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Төрағасы
Қазақстан Республикасының Премьер-министрi
ЕСКЕРТУ. Тiзбеге өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.06.05.
N 702 қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. Тiзбеге өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1031 қаулысымен .