О МЕРАХ ПО УПОРЯДОЧЕНИЮ РАСХОДОВАНИЯ ВАЛЮТНЫХ СРЕДСТВ НА ЗАГРАНИЧНЫЕ КОМАНДИРОВКИ
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 29 октябpя 1993 г. N 1080. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 11 февраля 2003 г. N 148
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1993 г. N 630 P930630_  "О порядке выезда за границу по служебным делам и мерах по усилению контроля за расходованием валютных средств на заграничные командировки" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Выделение валютных средств на командирование за границу должностных лиц органов государственного управления, предприятий и организаций из централизованных государственных источников производить на основании решений Кабинета Министров Республики Казахстан.
При выезде за границу Президента Республики Казахстан, Вице-Президента Республики Казахстан, Председателя Верховного Совета Республики Казахстан, Премьер-министра Республики Казахстан, а также лиц, их сопровождающих (супруги Президента, Вице-Президента, Председателя Верховного Совета, Премьер-министра ), Заместителей Премьер-министра и Заместителей Председателя Верховного Совета Республики Казахстан, Руководителя Аппарата Президента, Управляющего Делами Кабинета Министров, начальника службы охраны, заместителя начальника службы охраны или прикрепленных комиссаров охраны транспортные расходы в иностранной валюте возмещаются в размере стоимости авиабилета по 1 классу.
При выезде за границу по служебным делам Председателя Конституционного суда, Председателя Верховного суда, Председателя Арбитражного суда, Председателя Совета безопасности при Президенте, Председателя Контрольной инспекции при Президенте, Председателя Контрольной палаты Верховного Совета, Генерального прокурора Республики Казахстан, членов правительства и приравненных к ним лиц, Глав областных, Алматинской и Ленинской городской администраций, заместителей Руководителя Аппарата Президента, заместителей Управляющего Делами Кабинета Министров, заведующих отделами Аппарата Президента и Управления Делами Кабинета Министров, председателей комитетов Верховного Совета Республики Казахстан транспортные расходы в иностранной валюте возмещаются в размере стоимости авиабилета по классу "Бизнес".
При выезде других работников органов государственной власти и управления, руководителей и работников государственных холдинговых и акционерных компаний данные расходы в иностранной валюте возмещаются в размере стоимости авиабилета по классу "Экономический".
Командирование за границу за счет валютных фондов местных органов власти осуществлять по решениям соответствующих глав областных, Алматинской и Ленинской городских администраций.
Сноска. Пункт 1 дополнен абзацами - постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 1 сентября 1994 г. N 981.

ШЕТЕЛДIК IССАПАРЛАРҒА ВАЛЮТА ҚАРЖЫСЫНЫҢ ЖҰМСАЛУЫН РЕТКЕ КЕЛТIРУ ЖӨНIНДЕГI ШАРАЛАР ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы. 29 қазан 1993 ж. N 1080 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.02.11. N 148 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi "Қызмет бабымен шетелге шығудың тәртiбi және шетелдiк iссапарларға валюта қаржысының жұмсалуын бақылауды күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 1993 жылғы 20 шiлдедегi N 630 қаулысына  сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мемлекеттiк басқару органдарының, кәсiпорындар мен ұйымдардың лауазымды адамдарын шет елге iссапарға жiберу үшiн орталықтандырылған мемлекеттiк көздерден валюта қаржысын бөлу Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң шешiмдерi негiзiнде жүргiзiлетiн болсын.
Қазақстан Республикасының Президентi, Қазақстан Республикасының Вице-Президентi, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Төрағасы, Қазақстан Республикасының Премьер-министрi, сондай-ақ оларға ерiп жүретiн адамдар (Президенттiң, Вице-Президенттiң, Жоғарғы Кеңес Төрағасының, Премьер-министрдiң зайыптары), Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң орынбасарлары мен Жоғарғы Кеңес Төрағасының орынбасарлары, Президент Аппаратының Басшысы, Министрлер Кабинетiнiң Iс Басқарушысы, күзет қызметiнiң бастығы, күзет қызметi бастығының орынбасары немесе бекiтiлген күзет комиссарлары шет елге шыққан кезде көлiк шығыны 1-сынып бойынша авиабилет құны мөлшерiнде шет ел валютасымен өтеледi.
Қазақстан Республикасының Конституциялық сот төрағасы, Жоғарғы сот төрағасы, Төрелiк сот төрағасы, Президент жанындағы Қауiпсiздiк кеңесiнiң төрағасы, Президент жанындағы бақылау инспекциясының Басшысы, Жоғарғы Кеңес Бақылау палатасының төрағасы, Бас прокурор, Үкiмет мүшелерi мен оларға теңестiрiлген адамдар, облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi, Қазақстан Республикасы Президентi Аппараты Басшысының орынбасарлары, Министрлер Кабинетi Iс Басқарушысының орынбасарлары, Президент Аппаратының және Министрлер кабинетi Iс Басқармасының бөлiм меңгерушiлерi, Жоғарғы Кеңес комитеттерiнiң төрағалары шет елге шыққан кезде көлiк шығыны "Бизнес" сыныбы бойынша авиабилет құнының мөлшерiнде шет ел валютасымен өтеледi.
Мемлекеттiк өкiмет пен басқару органдарының басқа қызметкерлерi, мемлекеттiк холдинг және акционерлiк компанияларының басшылары мен қызметкерлерi шетелге шыққан кезде осы шығындар "Экономикалық" сыныбы бойынша авиабилет құны мөлшерiнде шет ел валютасымен өтеледi.
Жергiлiктi өкiмет органдарының валюта қорлары есебiнен шет елге iссапарға жiберу тиiстi облыстардың, Алматы және Ленинск қалалары әкiмдерiнiң шешiмдерi бойынша жүзеге асырылсын.
Ескерту. 1-тармақ 2,3,4 абзацтармен толықтырылды - ҚРМК-нің
1994.09.01. N 981 қаулысымен.

2. Руководителям командирующих организаций обеспечить представление в соответствующие финансовые органы авансовых отчетов об использовании полученных валютных средств в недельный срок по возвращении из командировки.
Ущерб от недостачи валютных средств, установленный по отчету, возмещается в национальной валюте Республики Казахстан по курсу Национального Банка Республики Казахстан на день представления отчета.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 1 сентября 1994 г. N 981.
3. Определить для государственных предприятий и организаций объем средств, используемых на заграничные командировки, в размере до 5 процентов от валютной прибыли, остающейся в их распоряжении.
4. Пункт 4 утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 1996 года N 479 .
5. Министерству финансов Республики Казахстан разработать и утвердить:
Положение о порядке расходования валютных средств на заграничные командировки государственными организациями, учреждениями и предприятиями, имеющими валютную выручку;
нормы возмещения расходов в иностранной валюте работникам, находящимся в краткосрочных командировках за границей.
Предоставить право Министерству финансов Республики Казахстан в дальнейшем вносить изменения в утвержденные нормы в связи с установлением и изменением должностных окладов послов и предельной нормы возмещения расходов по найму жилого помещения в сутки.
6. Признать утратившими силу абзацы второй и третий пункта 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1993 г. N 630 "О порядке выезда за границу по служебным делам и мерах по усилению контроля за расходованием валютных средств на заграничные командировки"
Премьер-министр
Республики Казахстан

2. Iссапарға жiберушi ұйымдардың басшылары алынған валюта қаржысының пайдаланылуы жөнiндегi аванстық есептердiң тиiстi қаржы органдарына iссапардан қайтып келгеннен соң бiр апталық мерзiмде берiлуiн қамтамасыз ететiн болсын.
Есеп айырысу бойынша белгiленген валюта қаражатының жетiспеуiнен келген зиян есеп берiлген күнгi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банк бағамы бойынша Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен өтеледi.
Ескерту. 1 абзацта сөздер ауыстырылды, 2 абзац жаңа редакцияда - ҚРМК-нің 1994.09.01. N 981 қаулысымен.
3. Мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдар үшiн шетелдiк iссапарларға жұмсалатын қаражат көлемi олардың қарамағында қалатын валюта түсiмiнiң 5 процентiне дейiнгi мөлшерде белгiленсiн.
4. <*>
Ескерту. 4-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1996. 04.19.
N 479 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
валюта түсiмi бар мемлекеттiк ұйымдар, мекемелер және кәсiпорындардың шетелдiк iссапарларға валюта қаржысын жұмсау тәртiбi туралы Ереженi;
шет елде қысқа мерзiмдi iссапарда жүрген қызметкерлердiң шетел валютасымен жұмсалған шығындарын өтеу нормаларын әзiрлеп, бекiтетiн болсын.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне бұдан былай елшiлердiң лауазымдық жалақыларының белгiленуiне және өзгеруiне байланысты бекiтiлген нормаларға және тұрғын жайды жалдаудың тәулiктiк шығындарын өтеудiң шектеулi нормасына өзгерiстер енгiзу құқы берiлсiн.
6. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қызмет бабымен шетелге шығудың тәртiбi және шетелдiк iссапарларға валюта қаржысының жұмсалуын бақылауды күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 1993 жылғы 20 шiлдедегi N 630 қаулысының 6-тармағының екiншi және үшiншi абзацтарының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi