Об издании газеты "Туркестан"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 ноября 1993 года N 1132
В целях укрепления культурного и делового сотрудничества со странами дальнего и ближнего зарубежья, расширения информационных связей, налаживания прямых контактов с казахской диаспорой Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением Министерства печати и массовой информации Республики Казахстан, главы Алматинской городской администрации, Казахского ПЕН-центра, общества "Казахстан-Туркия" об издании с 1994 года международной независимой газеты "Туркестан" на базе совместной казахско-турецкой газеты "Заман-Казахстан".
2. Министерству печати и массовой информации Республики Казахстан в установленном порядке провести регистрацию международной независимой газеты "Туркестан", оказать содействие в выделении фондов бумаги, полиграфических мощностей.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу передать на баланс международной газеты "Туркестан" здание по ул. Богенбай батыра, 150.
4. Министерству экономики, Министерству финансов, Министерству связи Республики Казахстан, Республиканской контрактной корпорации "Казконтракт" решить вопросы, связанные с финансовым, материально-техническим обеспечением, выделением современной редакционной техники, установкой средств связи (включая международную) для редакции газеты "Туркестан".
5. Одобрить инициативу учредителей газеты "Туркестан " - Министерства печати и массовой информации Республики Казахстан, главы Алматинской городской администрации, Казахского ПЕН-центра, общества "Казахстан-Туркия" о сооружении редакционно-издательского комплекса газеты "Туркестан".
6. Считать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 января 1992 года N 29 "Об издании совместной казахско-турецкой газеты "Заман-Казахстан".
Премьер-министр
Республики Казахстан

"Түркiстан" газетiн шығару туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 15 қараша 1993 ж. N 1132
Алыс және жақын шетелдермен мәдени және iскерлiк қарым-қатынастарды нығайту, ақпарат алмасу ағымын кеңейту және қазақ диаспорасымен тiкелей байланысты орнату мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгiнiң, Алматы қаласы әкiмiнiң, Қазақтың ПЕН-орталығының, "Қазақстан-Түркия" қоғамының 1994 жылдан бастап халықаралық тәуелсiз "Түркiстан" газетiн шығару жөнiндегi ұсынысы қолдау тапсын.
2. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi халықаралық тәуелсiз "Түркiстан" газетiн белгiленген тәртiп бойынша тiркеуден өткiзiп, қағаз қорын, полиграфиялық қуатты бөлу жөнiнде жәрдем көрсететiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi халықаралық "Түркiстан" газетiнiң балансына Бөгенбай батыр көшесiндегi, 150-нөмiрлi ғимаратты өткiзiп берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Байланыс министрлiгi, "Казконтракт" Акционерлiк қоғамы "Түркiстан" газетiнiң редакциясы үшiн қаржы бөлу, материалдық-техникалық жабдықтармен қамтамасыз ету, қазiргi заманғы редакциялық техникамен жарақтандыру және байланыс құралдарын (халықаралық байланысты қоса) орнату мәселелерiн шешетiн болсын.
5. "Түркiстан" газетiнiң құрылтайшылары - Қазақстан Республикасы Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгiнiң, Алматы қаласының әкiмiнiң, Қазақтың ПЕН-орталығының, "Қазақстан-Түркия" қоғамының "Түркiстан" газетiнiң редакциялық баспа кешенiн салу жөнiндегi бастамасы қолдау тапсын.
6. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Заман-Қазақстан" бiрлескен қазақ-түрiк газетiн шығару туралы" 1992 жылғы 13 қаңтардағы N 29 қаулысы күшiн жойған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi