Об организации производства многоцелевых вертолетов на Атырауском механическом заводе "Шельф"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 января 1994 года N 100
В целях организации производства многоцелевых вертолетов на Атырауском механическом заводе "Шельф" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить инициативу Министерства промышленности Республики Казахстан, Национальной акционерной компании "Коргау", главы Атырауской областной администрации и Атырауского механического завода "Шельф" по созданию на базе этого завода казахстанско-российского производства по выпуску легких многоцелевых вертолетов МИ-52 мощностью 100 штук в год.
2. Министерству промышленности Республики Казахстан, Национальной акционерной компании "Коргау" в двухмесячный срок разработать и представить на утверждение в Кабинет Министров Республики Казахстан согласованную с Министерством экономики, Министерством финансов Республики Казахстан и другими заинтересованными ведомствами программу создания и финансового обеспечения производства легких многоцелевых вертолетов с учетом долевого участия в ней юридических, физических лиц и иностранных инвесторов.
3. Министерству экономики Республики Казахстан считать реализацию указанной программы важнейшим заданием Правительства и ежегодно начиная с 1994 года выделять Атыраускому механическому заводу "Шельф" необходимые кредиты из Фонда преобразования экономики Республики Казахстан в объемах и сроки в соответствии с этой программой.
Премьер-министр Республики Казахстан

АТЫРАУДАҒЫ "ШЕЛЬФ" МЕХАНИКАЛЫҚ ЗАУЫТЫНДА АЛУАН НЫСАНАЛЫ ТIКҰШАҚТАР ӨНДIРУДI ҰЙЫМДАСТЫРУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 26 қаңтар 1994 ж. N 100
Атыраудағы "Шельф" механикалық зауытында алуан нысаналы тiкұшақтар өндiрудi ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп министрлiгiнiң, "Қорғау" Ұлттық акционерлiк компаниясының, Атырау облыстық әкiмiнiң және Атыраудағы "Шельф" механикалық зауытының осы зауыттың негiзiнде жылына қуаты 100 дана МИ-52 алуан нысаналы жеңiл тiкұшақтар шығаратын қазақстандық-ресейлiк өндiрiс құру жөнiндегi бастамасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi, "Қорғау" Ұлттық акционерлiк компаниясы Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен, басқа да мүдделi ведомстволармен, оған заңды, жеке тұлғалардың және шетел инвесторларының үлестiк қатысуын ескере отырып келiсiлген, алуан нысаналы жеңiл тiкұшақтар өндiрiсiн құрудың және оны қаржымен қамтамасыз етудiң бағдарламасын екi ай мерзiмде әзiрлесiн әрi Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiне бекiтуге табыс етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi аталған бағдарламаны жүзеге асыруды Үкiметтiң аса маңызды тапсырмасы деп есептесiн және 1994 жылдан бастап жыл сайын Атыраудағы "Шельф" механикалық зауытына Қазақстанның Экономикасын қайта құру қорынан осы бағдарламаға сәйкес көлем мен мерзiмде қажеттi кредит бөлетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi