О ставках акцизов на отдельные виды товаpов наpодного потpебления
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 24 мая 1994 г. N 557. Утратило силу - постановлением Кабинета Министров РК от 14 июля 1995 г. N 974 ~P950974.
Сноска. Утратило силу постановлением Кабинета Министров РК от 14.07.1995 № 974.
В соответствии с Законом Республики Казахстан " Об акцизах" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить ставки акцизов на товары народного потребления, производимые в республике, согласно приложению.
Указанные ставки акцизов применяются к оборотам по счетам, оплаченным за отгруженные подакцизные товары (продукцию), исходя из свободных отпускных цен без налога на добавленную стоимость, с 1 июня 1994 г.
2. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 февраля 1993 г. N 90 "О ставках акцизов на отдельные виды товаров народного потребления" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 3, ст. 34).
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 24 мая 1994 г. N 557
СТАВКИ АКЦИЗОВ
на отдельные виды товаров народного потребления
Сноска. Внесены изменения постановлениями Кабинета Министров
Республики Казахстан от 4 октября 1994 г. N 1109, от 13 февраля
1995 г. N 146, от 19 апреля 1995 г. N 512, от 14 апреля 1995 г. N 475.
---------------------------------------------------------------------
! Ставки акцизов в процентах
Наименование товаров ! к стоимости в отпускных
! ценах без налога на
! добавленную стоимость
-----------------------------------------!---------------------------
1 ! 2
-----------------------------------------!---------------------------
Спирт этиловый питьевой 90
Спирт этиловый ректификованный из
пищевого сырья (кроме отпускаемого
для выработки ликеро-водочных
изделий, крепленых напитков (соков),
вина, бальзама, на медицинские цели
по перечню предприятий, организаций,
учреждений, утверждаемому Кабинетом
Министров Республики Казахстан) 85
Ликеры, крепленные напитки и бальзам 60
Вина 50
Пиво 40
Шоколад 55
Икра осетровая и лососевых рыб, готовая
деликатесная продукция из ценных видов
рыб (в том числе консервы):
- лососевые
- осетровые ( белуга, бестер, осетр,
севрюга, стерлядь) 55
Табачные изделия (папиросы, сигареты по
классам) 20
Изделия из ценных видов меха:
- пальто, полупальто, жакеты, куртки,
палантины, горжеты, косынки, пелерины,
головные уборы, воротники, пластины
площадью лекал 15 кв. дм и свыше 50
- головные уборы, воротники 35
Одежда из натуральной кожи 40
Высококачественные изделия из фарфора
и хрусталя 45
Ювелирные изделия из:
- золота 20
- платины 20
- серебра 20
Шины (автопокрышки) для легковых
автомобилей 30

Халық тұтынатын тауарлардың жекелеген түрлерiне қойылатын акциздердiң ставкалары туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1994 жылғы 24 мамыр N 557. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.07.14. N 974 қаулысымен.
"Акциз туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi Қаулы етедi:
1. Республикада өндiрiлген халық тұтынатын тауарларға қойылатын акциздердiң ставкалары қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
Акциздердiң осы ставкалары қосылған құнға салынатын салықсыз
еркiн босату бағалары негiзiнде жөнелтiлген акцизделетiн тауарлар
(өнiмдер) үшiн төленген шоттар бойынша айналымға 1994 жылдың
1 маусымынан бастап қолданылады.
2. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Халық
тұтынатын тауарлардың жекелеген түрлерiне қойылатын акциздердiң
ставкалары туралы" 1993 жылғы 5 ақпандағы N 90 қаулысының (Қазақстан
Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 3, 34-бап) күшi жойылған деп
танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 24 мамырдағы
N 557 қаулысына
қосымша
Халық тұтынатын тауарлардың жекелеген
түрлерiне қойылатын
Акциздер ставкалары
----------------------------------------------------------------------
Тауарлардың атауы                                   ! Акциз ставкалары
! қосылған құнға
! салынатын салы
! ғын босату бағала
! рындағы құнға
! процент есебiмен
----------------------------------------------------------------------
Iшiмдiк этил спиртi                                          90
Тағамдық шикiзаттан алынған этил спиртi (Қазақстан
Республикасының Министрлер Кабинетi бекiтетiн
кәсiпорындар, ұйымдар, мекемелер тiзбесi бойынша
арақ-ликер iшiмдiктерiн, күшейтiлген iшiмдiктер
(шырындар), шарап, бальзам алу үшiн, медициналық
мақсаттарға босатылатындардан басқасы)                       85
Ликерлер, күшейтiлген iшiмдiктер және бальзам                60
Шарап                                                        50
Сыра                                                         40
Шоколад                                                      55
Бекiре және албырт балықтардың уылдырығы, балықтың
бағалы түрлерiнен жасалған дайын жеңсiк тағамдар (оның
iшiнде консершiлер):
- албырт;
- бекiре (қортпа, бестер, бекiре шоқыр, сүйрiк) өнiмдерi     55
Темекi өнiмдерi (папиростар, кластарға бөлiнген сигареттер)  20
Мехтың бағалы түрлерiнен жасалған бұйымдар:
- пальто, қысқа пальто, жакеттер күртелер, палантиндер, бас
киiмдер, жағалар, лекал аумағы 15 шаршы дм. және одан
үлкен бөлiктер                                               50
- бас киiмдер, жағалар                                       35
Табиғи терiден тiгiлген киiм                                 40
Фарфор мен хрустальдан жасалған жоғары сапалы бұйымдар       45
Зергерлiк бұйымдар:
- алтыннан                                                   20
- платинадан                                                 20
- күмiстен                                                   20
Жеңiл автомобильдерге арналған шиналар (автопокрышкалар)     30
Ескерту. Қосымшаға өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРМК-нiң
1995.02.13. N 146 қаулысымен.
Ескерту. Қосымшаға өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1995.
04.19. N 512 қаулысымен.
Ескерту. Қосымшадан сөздер алынып тасталды - ҚРМК-нiң
1995.04.14. N 475 қаулысымен.