О мерах по улучшению снабжения предприятий легкой промышленности республики хлопком-волокном
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 июня 1994 г. N 707. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
Кабинет Министров Республики Казахстан отмечает, что достигнутый объем производства хлопка-сырца позволяет в полной мере удовлетворять потребности легкой промышленности в хлопке-волокне.
Несмотря на это, производственные мощности большинства предприятий легкой промышленности республики из-за нехватки этого вида сырья загружены неудовлетворительно, что отрицательно сказывается на уровне производства отечественных товаров народного потребления.
В целях улучшения снабжения предприятий легкой промышленности сырьем, стабилизации их работы, увеличения производства товаров народного потребления массового спроса и первой необходимости в текущем и последующих годах Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Главе Южно-Казахстанской областной администрации, территориальной акционерной компании "Макта" обеспечить во втором полугодии т.г. отгрузку хлопка-волокна предприятиям Государственной холдинговой компании "Легпром" и акционерного общества "Южтекс" по договорным ценам в объеме 23,4 тыс. тонн, в том числе в III квартале не менее 11 тыс.тонн, из них акционерным обществам "АХБК-Озат" соответственно 12,8 и 6,4 тыс.тонн, "Южтекс" - 6,2 и 2,4 тыс.тонн.
2. Установить, что начиная с урожая 1994 года Министерство экономики и Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан определяет объемы экспорта хлопка-волокна из расчета 100 процентного удовлетворения потребностей внутриреспубликанских потребителей в этом виде сырья.
3. Министерству финансов и Министерству экономики Республики Казахстан в месячный срок обеспечить изыскание и выделение территориальной акционерной компании "Макта" иностранного валютного кредита в объеме 12 млн.долларов США под гарантии Республики Казахстан на закуп хлопка-сырца для внутриреспубликанских потребителей, имея в виду последующий расчет за него поставкой хлопка-волокна урожая 1994 года.
4. Просить Национальный банк Республики Казахстан предусмотреть выделение в III квартале т.г. для закупа хлопка-сырца и хлопка-волокна целевых кредитных ресурсов территориальной акционерной компании "Макта", акционерным обществам "АХБК-Озат", "Ак-жип","Южтекс" и "Атрико" в количестве 200 млн. тенге.
5. В целях повышения заинтересованности производителей и переработчиков хлопка в конечных результатах труда Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан, Государственным комитетом Республики Казахстан по антимонопольной политике изучить вопрос о целесообразности взаимной продажи акций предприятий территориальной акционерной компании "Макта" и акционерных обществ "АХБК-Озат","Ак-жип","Атрико" и "Южтекс" или создания единой территориально-отраслевой компании хлопкосеющих хозяйств, хлопко-заводов и хлопчатобумажных предприятий.
Премьер-министр Республики Казахстан

Республиканың жеңiл өнеркәсiп орындарын мақта талшығымен жабдықтауды жақсарту жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 23 маусым 1994 ж. N 707. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi мақта-шикiзатын өндiрудiң қол жеткен көлемi жеңiл өнеркәсiптiң мақта талшығына қажеттiлiгiн толық көлемде қанағаттандыратындығын атап өтедi. Бұған қарамастан республиканың жеңiл өнеркәсiп орындарының көпшiлiгiнiң өндiрiстiк қуаты шикiзаттың осы түрiнiң жеткiлiксiздiгiнен жұмыспен қанағаттанғысыз қамтамасыз етiлген, мұның өзi отандық халық тұтыну тауарларын өндiру деңгейiне терiс әсер етедi.
Жеңiл өнеркәсiп орындарын үстiмiздегi және одан кейiнгi жылдары шикiзатпен жабдықтауды жақсарту, олардың жұмысын тұрақтандыру, жаппай сұранымдағы және бiрiншi қажеттегi халық тұтыну тауарларын өндiрудi ұлғайту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi, аумақтық "Мақта" акционерлiк компаниясы үстiмiздегi жылдың екiншi жарты жылдығында "Жеңiлөнеркәсiп" мемлекеттiк холдинг компаниясы мен "Южтекс" акционерлiк қоғамының кәсiпорындарына шартты баға бойынша 23,4 мың тонна көлемде, оның iшiнде III тоқсанда 11 мың тоннадан кем емес, одан "АММК-Озат" акционерлiк қоғамына тиiсiнше 12,8 және 6,4 мың тонна, "Южтекске" - 6,2 және 2,4 мың тонна мақта-талшығын жөнелтудi қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мен Өнеркәсiп және сауда министрлiгi 1994 жылдың өнiмiнен бастап шикiзаттың осы түрiне тұтынушылардың республика iшiнде 100 проценттiк қанағаттануын есептей отырып мақта-шикiзатты экспортқа шығару көлемiн анықтайды деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Экономика министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде аумақтық "Мақта" акционерлiк компаниясына кейiннен 1994 жылдың өнiмiнен ол үшiн мақта-талшық берудi көздей отырып республика iшiндегi тұтынушылар үшiн мақта-шикiзатын сатып алуға Қазақстан Республикасының кепiлдiгiмен 12 миллион АҚШ доллары көлемiнде шет елдiк валюталық кредит iздестiрудi және бөлудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiнен үстiмiздегi жылдың III тоқсанында мақта-шикiзат және мақта-талшық сатып алу үшiн аумақтық "Мақта" акционерлiк компаниясы мен "АММК-Озат", "Ақ-жiп", "Южтекс" және "Атрико" акционерлiк қоғамдарына 200 миллион теңге мөлшерiнде нысаналы кредит ресурстарын бөлудi көздеу сұралсын.
5. Мақта өндiрушiлер мен ұқсатушылардың еңбектiң түпкi нәтижесiне ынталылығын арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен, Қазақстан Республикасының Монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесе отырып аумақтық "Мақта" акционерлiк компаниясы мен "АММК-Озат", "Ақ-жiп", "Атрико" және "Южтекс" акционерлiк коғамдары кәсiпорындарының акцияларын өзара сатудың немесе мақта егушi шаруашылықтардың, мақта заводтарының және мақта-мата кәсiпорындарының бiрыңғай аумақтық-салалық компанияларын құрудың мақсаттылығы жөнiндегi мәселенi зерттейтiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi