О составе Комитета по Государственным премиям Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры при Кабинете Министров Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 сентября 1994 г. N 1036. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 30 июля 1996 г. N 949 ~P960949
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить состав Комитета по Государственным премиям Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры при Кабинете Министров Республики Казахстан (прилагается).
2. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 октября 1992 г. N 882 "О составе Комитета по Государственным премиям Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры при Кабинете Министров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 40, ст. 602).
Премьер-министр Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 сентября 1994 г. N 1036
Состав
Комитета по Государственным премиям Республики
Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры
при Кабинете Министров Республики Казахстан
<*>
Сноска. Состав Комитета изменен - постановлением Кабинета
Министров Республики Казахстан от 22 декабря 1994 г.
N 1446.
Президиум
Есимов А.С.               - Заместитель Премьер-министра Республики
Казахстан (председатель Комитета)
Абдиков Т.                - помощник Президента Республики Казахстан
по вопросам культуры (заместитель
председателя Комитета)
Абдрахманов С.            - первый заместитель заведующего Отделом
культуры и по связям с общественными
объединениями Управления Делами Кабинета
Министров Республики Казахстан
(заместитель председателя Комитета)
Исахов О.                 - ответственный работник Отдела культуры и
по связям с общественными объединениями
Управления Делами Кабинета Министров
Республики Казахстан (ответственный
секретарь Комитета)
Кабдолов З.               - академик Национальной академии наук
Республики Казахстан
Монтахаев К.Ж.            - заслуженный архитектор Республики
Казахстан
Оразбаев С.К.             - народный артист Республики Казахстан
Сарсенбаев А.             - Министр печати и массовой информации
Республики Казахстан
Щеголихин И.П.            - народный писатель Казахстана
Секция литературы
Бельгер Г.К.              - прозаик, переводчик
Исабеков Д.               - прозаик, директор издательства "Жазушы"
Каскабасов С.А.           - литературовед, доктор филологических
наук
Кирабаев С.С.             - академик Национальной академии наук,
директор Института литературы и
искусства имени М. Ауэзова Национальной
академии наук Республики Казахстан
Магауин М.М.              - прозаик, главный редактор журнала
"Жулдыз"
Молдагалиев Т.            - поэт, главный редактор журнала
"Балдырган"
Муртаза Ш.                - прозаик, народный писатель Казахстана
Мурзагалиев К.Г.          - поэт, директор издательства "Балауса"
Найманбаев К.             - прозаик, первый секретарь правления
Союза писателей Казахстана
Нурпеисов А.К.            - прозаик, народный писатель Казахстана
Сериккалиев З.            - литературовед
Симашко М.Д.              - прозаик
Скакбаев М.С.             - прозаик, начальник Казахского
государственного агентства Республики
Казахстан по авторским и смежным правам
Унгарсынова Ф.            - поэтесса, главный редактор журнала
"Ак желкен"
Шангытбаев К.             - поэт, переводчик
Секция музыки, театра, кино и телевидения
Абдрашев Т.А.             - дирижер, художественный руководитель
Государственного симфонического
оркестра Республики Казахстан
Амиркулов А.              - кинорежиссер
Андриасян Р.С.            - режиссер, художественный руководитель
Государственного русского театра
драмы имени М.Ю. Лермонтова
Байбосынов К.             - вокалист, народный артист Республики
Казахстан
Вовнянко И.А.             - кинооператор
Джаганова А.К.            - драматург, председатель Комитета
Верховного Совета Республики Казахстан
по культуре, печати, средствам массовой
информации и общественным объединениям
Жаманбаев Б.А.            - народный артист Республики Казахстан,
директор Казахского государственного
театра оперы и балета имени Абая
Жуманиязов Б.С.           - композитор, первый секретарь правления
Союза композиторов Казахстана
Казакбаева Г.             - актриса, заслуженная артистка Республики
Казахстан
Манихин В.П.              - актер, заслуженный артист Республики
Казахстан
Мукаев Б.С.               - драматург, начальник Управления
театрального искусства Министерства
культуры Республики Казахстан
Мухамеджанов К.           - драматург
Сейтметов Р.Н.            - режиссер, художественный руководитель
Государственного театра для детей и
юношества имени Г.Мусрепова
Тлендиев Н.А.             - композитор, народный артист СССР
Шарипова Ф.               - актриса, народная артистка СССР
Секция изобразительного искусства и архитектуры
Гурьев А.А.               - художник-график
Досмагамбетов Т.С.        - скульптор, председатель правления
Союза художников Казахстана
Исмаилова Г.М.            - живописец, народный художник Республики
Казахстан
Ким В.Н.                  - архитектор
Ли К.В.                   - искусствовед
Сарсенбаев О.             - директор издательства "Онер"
Симаков А.П.              - художник-монументалист
Сулейменов Т.Б.           - художник-оформитель, президент Союза
дизайнеров Казахстана
Тельжанов К.Т.            - живописец, народный художник СССР
Тулепбаев Е.              - живописец
Шаймерденов С.Ж.          - архитектор, президент Союза архитекторов
Казахстана

Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлықтары жөнiндегi комитеттiң құрамы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 20 қыркүйек 1994 ж. N 1036 Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.07.30. N 949 қаулысымен. ~P960949
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлықтары жөнiндегi комитеттiң құрамы бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Әдебиет,
өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
сыйлықтары жөнiндегi комитеттiң құрамы туралы" 1992 жылғы 20
қазандағы N 882 қаулысының (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 1992
жыл, N 40, 602-бап) күшi жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1994 жылғы 20 қыркүйектегi
N 1036 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
жанындағы Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлықтары
жөнiндегi комитеттiң
Құрамы
Төралқа
Есимов А.С.       - Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң
орынбасары (Комитеттiң төрағасы)
<*>
Әбдiков Т.        - Қазақстан Республикасы Президентiнiң мәдениет
мәселелерi жөнiндегi көмекшiсi (Комитет
төрағасының орынбасары)
Абдрахманов С.    - Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
Iс Басқармасының Мәдениет және қоғамдық
бiрлестiктермен байланыс бөлiмi меңгерушiсiнiң
бiрiншi орынбасары (Комитет төрағасының
орынбасары)
Исахов О.         - Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
Iс Басқармасының Мәдениет және қоғамдық
бiрлестiктермен байланыс бөлiмiнiң жауапты
қызметкерi
Қабдолов З.       - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигi
Монтакаев К.Ж.    - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
сәулеткерi
Оразбаев С.К.     - Қазақстан Республикасының халық артисi
Сәрсенбаев А.     - Қазақстан Республикасының Баспа және бұқаралық
ақпарат министрi
Щеголихин И.П.    - Қазақстанның халық жазушысы
Әдебиет секциясы
Бельгер Г.К.      - прозашы, аудармашы
Исабеков Д.       - прозашы, "Жазушы" баспасының директоры
Қасқабасов С.А.   - әдебиеттанушы, филология ғылымының докторы
Қирабаев С.С.     - Ұлттық ғылым академиясының академигi, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым академиясының
М.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер
институтының директоры
Мағауин М.М.      - прозашы, "Жұлдыз" журналының бас редакторы
Молдағалиев Т.    - ақын, "Балдырған" журналының бас редакторы
Мұртаза Ш.        - прозашы, Қазақстанның халық жазушысы
Мырзалиев Қ.Ғ.    - ақын, "Балауса" баспасының директоры
Найманбаев К.     - прозашы, Қазақстан Жазушылар Одағы басқармасының
бiрiншi хатшысы
Нұрпейiсов Ә.Қ.   - прозашы, Қазақстанның халық жазушысы
Серiкқалиев З.    - әдебиеттанушы
Симашко М.Д.      - прозашы
Сқақбаев М.       - прозашы, Қазақстан Республикасының Авторлық
және сабақтас құқықтар жөнiндегi мемлекеттiк
агенттiгiнiң бастығы
Оңғарсынова Ф.    - ақын, "Ақ желкен" журналының бас редакторы
Шаңғытбаев Қ.     - ақын, аудармашы
Музыка, театр, кино және теледидар секциясы
Әбдiрашев Т.Ә.    - дирижер, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
симфония оркестрiнiң көркемдiк жетекшiсi
Әмiрқұлов А.      - кинорежиссер
Андриасян Р.С.    - режиссер, М.Ю. Лермонтов атындағы мемлекеттiк
орыс драма театрының көркемдiк жетекшiсi
Байбосынов Қ.     - әншi, Қазақстан Республикасының халық артисi
Вовнянко И.А.     - кинооператор
Жағанова А.К.     - драматург, Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Кеңесiнiң Мәдениет, баспасөз, бұқаралық ақпарат
құралдары және қоғамдық бiрлестiктер жөнiндегi
комитетiнiң төрайымы
Жаманбаев Б.Ә.    - Қазақстан Республикасының халық артисi, Абай
атындағы Қазақ мемлекеттiк опера және балет
театрының директоры
Жұманиязов Б.С.   - композитор, Қазақстан Композиторлар одағы
басқармасының бiрiншi хатшысы
Қазақбаева Г.     - актриса, Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген артисi
Манихин В.П.      - актер, Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген артисi
Мұқаев Б.С.       - драматург, Қазақстан Республикасы Мәдениет
министрлiгiнiң театр өнерi басқармасының
бастығы
Мұқаметжанов К.   - драматург
Сейтметов Р.Н.    - режиссер, Ғ. Мүсiрепов атындағы мемлекеттiк
балалар мен жасөспiрiмдер театрының көркемдiк
жетекшiсi
Тiлендиев Н.А.    - композитор, КСРО халық артисi
Шәрiпова Ф.       - актриса, КСРО халық артисi
Бейнелеу өнерi және сәулет секциясы
Гурьев А.А.       - суретшi-график
Досмағамбетов Т.С.- мүсiншi, Қазақстан Суретшiлер Одағы
басқармасының төрағасы
Исмаилова Г.М.    - кескiндемешi, Қазақстан Республикасының халық
суретшiсi
Ким В.Н.          - сәулетшi
Ли К.В.           - өнертанушы
Сәрсенбаев О.     - "Өнер" баспасының директоры
Симаков А.П.      - суретшi-монументшi
Сүлейменов Т.Б.   - суретшi-безендiрушi, Қазақстан дизайнерлер
Одағының президентi
Телжанов К.Т.     - кескiндемешi, КСРО халық суретшiсi
Төлепбаев Е.      - кескiндемешi
Шаймерденов С.Ж.  - сәулетшi, Қазақстан сәулетшiлер Одағының
президентi
Ескерту. Жукеевтың орнына Есимов А.С ауыстырылды - ҚРМК-нiң
22.12.1994 ж. N 1446 қаулысына сәйкес.