О реализации соглашений и решений, принятых на заседании Совета глав государств Содружества Независимых Государств в г. Москве 21 октября 1994 г.
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 ноября 1994 г. N 1286
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан приступить к реализации соглашений и решений, принятых на заседании Совета глав государств Содружества Независимых Государств в г. Москве 21 октября 1994 г. По вопросам, требующим решения правительства, внести предложения в сроки согласно приложению.
2. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан, исходя из положений Меморандума "Основные направления интеграционного развития Содружества Независимых Государств" и решения Совета глав государств СНГ по предложению Республики Казахстан о формировании Евразийского Союза Государств, а также Перспективного плана интеграционного развития Содружества Независимых Государств, разработать национальную программу для поэтапной их реализации и подготовки соответствующих проектов соглашений.
3. Министерству экономики Республики Казахстан с участием других министерств и ведомств в целях реализации положений Соглашения о создании Межгосударственного экономического Комитета (МЭК) Экономического союза внести предложения по кругу первоочередных полномочий, делегируемых ему для осуществления контрольных и распорядительных функций.
4. Министерству экономики, Министерству финансов совместно с Национальным Банком Республики Казахстан и другими заинтересованными министерствами и ведомствами в месячный срок подготовить проекты двусторонних и многосторонних соглашений, на основе которых реализуются положения Платежного союза государств участников Содружества Независимых Государств.
5. Министерству экономики, Министерству финансов, Министерству иностранных дел, Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с Национальным Банком Республики Казахстан и другими заинтересованными министерствами и ведомствами внести в установленном порядке на ратификацию в Верховный Совет Республики Казахстан Соглашение о создании Межгосударственного экономического Комитета Экономического союза и Соглашение о создании Платежного союза государств-участников Содружества Независимых Государств.
6. Министерству обороны, Министерству экономики, Министерству финансов, Министерству иностранных дел, Министерству культуры и Министерству печати и массовой информации Республики Казахстан, главам областных администраций, гг. Алматы, Ленинска совместно с другими заинтересованными министерствами и ведомствами обеспечить реализацию Межгосударственной программы мероприятий по увековечению памяти граждан, погибших при защите Родины, и жертв Великой Отечественной войны 1941-1945 годов. По вопросам, требующим решения Кабинета Министров Республики Казахстан, внести предложения.

1994 жылы 21 қазанда Москва қаласында Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы мемлекеттерi басшылары Кеңесiнiң мәжiлiсiнде қабылданған келiсiмдер мен шешiмдердi жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1994 жылғы 14 қарашадағы N 1286
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары 1994 жылы 21 қазанда Москва қаласында Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы мемлекеттерi басшылары Кеңесiнiң мәжiлiсiнде қабылданған құжаттар мен шешiмдердi жүзеге асыруға кiрiсетiн болсын. Үкiметтiң шешiмдерiн талап ететiн мәселелер бойынша қосымшаға сәйкес тиiстi мерзiмдерде ұсыныстар енгiзсiн.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы интеграциялық дамуының негiзгi бағыттары Меморандумының Ережелерiн және Мемлекеттердiң Евразиялық одағын құру туралы Қазақстан Республикасының ұсынысы бойынша ТМД мемлекеттерi басшылары Кеңесiнiң шешiмдерiн, сондай-ақ Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы Интеграциялық дамуының перспективалық жоспарын негiзге ала отырып оларды кезең-кезеңiмен жүзеге асырудың ұлттық бағдарламасы мен келiсiмдердiң тиiстi жобаларын әзiрлейтiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының экономика министрлiгi басқа министрлiктер мен ведомстволардың қатысуымен экономикалық одақтың Мемлекетаралық экономикалық комитетiн (МЭК) құру туралы келiсiмнiң ережелерiн жүзеге асыру мақсатында өзiне берiлген бақылау және басшылық жасау қызметтерiн атқару үшiн бiрiншi кезектегi өкiлеттiктер ауқымы бойынша ұсыныстар енгiзетiн болсын.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Ұлттық банкпен және басқа да мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп бiр ай мерзiм iшiнде негiзiнде Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттердiң Төлем одағының ережелерi жүзеге асатын екi жақты және көпжақты келiсiмдердiң жобаларын әзiрлейтiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Сыртқы iстер министрлiгi, Әдiлет министрлiгi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен және басқа да министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп, Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң Төлем одағын құру туралы Келiсiм мен Экономикалық одақтық Мемлекетаралық экономикалық комитетiн құру туралы Келiсiмдi белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң бекiтуiне ұсынсын.
6. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Сыртқы iстер министрлiгi, Мәдениет министрлiгi мен Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi, облыстар, Алматы, Ленинск қалаларының әкiмдерi басқа мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп, Отанды қорғау кезiнде қаза тапқан азаматтар мен 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының құрбандарын мәңгi есте қалдыру жөнiндегi шаралардың мемлекетаралық бағдарламасының iске асырылуын қамтамасыз ететiн болсын. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң шешiмiн талап ететiн мәселелер бойынша ұсыныстар жасасын.

7. Министерству юстиции, Министерству иностранных дел, Министерству культуры и Министерству труда Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами создать рабочую группу для реализации положений Конвенции об обеспечении прав лиц, принадлежащих к национальным меньшинствам.
8. Министерству иностранных дел, Министерству экономики и Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с другими заинтересованными министерствами и ведомствами внести предложения по вопросам, требующим рассмотрения и включения в повестку дня очередного заседания Совета глав государств Содружества Независимых Государств - 23 декабря 1994 г. в г. Алматы.
9. Общее руководство за реализацию настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-министра Республики Казахстан Исингарина Н.К.
Премьер-министр Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 ноября 1994 г. N 1286
Задания
по реализации соглашений и решений, принятых на заседании
Совета глав государств Содружества Независимых Государств
в г. Москве 21 октября 1994 г.
(Извлечение)
----------------------------------------------------------------------
N !Наименование! Содержание !   Срок   !       Ответственные
п/п! документа  !   задания  !исполнения!        исполнители
----------------------------------------------------------------------
1 !     2      !     3      !    4     !              5
----------------------------------------------------------------------
1. 1
2. Решение о Меморандуме Совета глав государств СНГ "Основные направления интеграционного развития Содружества Независимых Государств" и Перспективном плане интеграционного развития Содружества Независимых Государств
3. Принять к руководству и исполнению
4. Постоянно
5. Министерство экономики, Министерство юстиции, Министерство
иностранных дел, министерства и ведомства Республики Казахстан
1. 2
2. Решение по предложению Республики Казахстан о формировании
Евразийского Союза Государств
3. Использовать основные идеи для углубления интеграционных процессов
в СНГ
4. Постоянно
5. Министерства и ведомства Республики Казахстан
1. 3
2. Соглашение о создании Межгосударственного экономического Комитета Экономического союза. Положение о Межгосударственном экономическом Комитете Экономического союза
3. Принять к руководству и исполнению, подготовить на ратификацию
4. Постоянно. По мере готовности
5. Министерство иностранных дел, Министерство экономики, Министерство
юстиции, министерства и ведомства Республики Казахстан
1. 5

7. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi, Сыртқы iстер министрлiгi, Мәдениет министрлiгi мен Еңбек министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп, аз ұлттарға жататын адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету жөнiндегi Конвенцияның ережелерiн жүзеге асыру үшiн жұмыс тобын құрсын.
8. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi, Экономика министрлiгi мен Әдiлет министрлiгi басқа мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп, 1994 жылы 23 желтоқсанда Алматы қаласында болатын Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы үкiметтерi басшылары Кеңесi мен мемлекеттерi басшыларының кезектi мәжiлiсiнде қарауды және күн тәртiбiне
енгiзудi талап ететiн мәселелер бойынша ұсыныстар жасасын.
9. Осы қаулының жүзеге асуына жалпы басшылық жасау
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң бiрiншi орынбасары
Н.К.Есенғаринге жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
1994 жылы 21 қазанда Москва қаласында Тәуелсiз
Мемлекеттер Достастығы мемлекеттерi басшылары
Кеңесiнiң мәжiлiсiнде қабылданған келiсiмдер
мен шешiмдердi жүзеге асыру жөнiндегi
ТАПСЫРМАЛАР
1) Құжаттың атауы
2) Тапсырманың мазмұны
3) Орындау мерзiмi
4) Жауапты орындаушылар
-------------------------------------------
1. 1 ТМД мемлекеттерi басшылары Кеңесiнiң "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы интеграциялық дамуының негiзгi бағыттары" Меморандумы мен Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы Интеграциялық дамуының перспективалық жоспары туралы шешiм
2. Басшылыққа алу және орындау
3. Тұрақты түрде
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Әдiлет
министрлiгi, Сыртқы iстер министрлiгi, министрлiктер мен
ведомстволар
1. 2 Қазақстан Республикасының ұсынысы бойынша Мемлекеттердiң
Евразиялық одағын құру туралы шешiм
2. ТМД-да интеграциялық процестердi тереңдету үшiн негiзгi
идеяларды пайдалану
3. Тұрақты түрде
4. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары
1. 3 Экономикалық одақтың мемлекетаралық экономикалық
комитетiн құру туралы келiсiм, Экономикалық одақтың Мемлекетаралық
экономикалық комитетi туралы ереже
2. Басшылыққа алу және орындау, бекiтуге әзiрлеу
3. Тұрақты түрде Әзiр болуына қарай
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi,
Экономика министрлiгi, Әдiлет министрлiгi, министрлiктер мен
ведомстволар
1. 5 ТМД-ға қатысушы-мемлекеттердiң Төлем одағын құру туралы
келiсiм

2. Соглашение о создании Платежного союза государств-участников СНГ
3. Приступить к реализации Соглашения
4. Постоянно
5. Министерство финансов, Национальный Банк, Министерство экономики
Республики Казахстан
1. 7
2. Конвенция об обеспечении прав лиц, принадлежащих к национальным
меньшинствам
3. Подготовить на ратификацию. К руководству и исполнению
4. По мере готовности. Постоянно
5. Министерство юстиции, Министерство иностранных дел, Министерство
труда, Министерство внутренних дел Республики Казахстан
1. 9
2. Решение о внесении дополнений в Положение о Совете командующих
Пограничными войсками
3. К руководству
4. Постоянно
5. Комитет национальной безопасности, Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
1. 12
2. Решение о назначение Командующего Коллективными силами по поддержанию мира в зоне грузино-абхазского конфликта
3. Принять к сведению
4. Постоянно
5. Министерство обороны, Министерство иностранных дел, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан

2. Келiсiмдi жүзеге асыруға кiрiсу
3. Тұрақты түрде
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Ұлттық банкi,
Экономика министрлiгi
1. 7 Аз ұлттарға жататын адамдардың құқықтарын қамтамасыз
ету туралы Конвенция
2. Бекiтуге әзiрлеу
Басшылыққа алу және орындау
3. Әзiр болуына қарай
Тұрақты түрде
4. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi, Сыртқы
iстер министрлiгi, Еңбек министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi
1. 9 Шекара әскерлерi қолбасшыларының Кеңесi туралы ережеге
толықтырулар енгiзу туралы шешiм
2. Басшылыққа алу
3. Тұрақты түрде
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қауiпсiздiк
комитетi, Сыртқы iстер министрлiгi
1. 12 Грузин-абхаз шиеленiсi аймағында бейбiтшiлiктi
сақтау жөнiндегi ұжымдық күштердiң Қолбасшысын тағайындау туралы
шешiм
2. Қаперге алу
3. Тұрақты түрде
4. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, Сыртқы
iстер министрлiгi, Ұлттық қауiпсiздiк комитетi