О концепции сырьевой политики Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 декабря 1994 г. N 1381. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 406.
Сноска. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 декабря 1994 г. N 1381 утратило силу постановлением Правительства РК от 04.05.2008  N 406 .
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить представленную Министерством геологии и охраны недр Республики Казахстан Концепцию управления и регулирования недропользования и охраны недр и инвестиционную программу геологического изучения и освоения месторождений полезных ископаемых Республики Казахстан.
Принять к сведению информацию Министерства экономики Республики Казахстан о Концепции сырьевой политики Республики Казахстан.
2. Министерству экономики, Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан:
сформировать пакет документов по Концепции сырьевой политики и инвестиционной программе геологического изучения и освоения месторождений полезных ископаемых Республики Казахстан и направить в отраслевые министерства и ведомства, главам областных администраций для использования в работе;
провести широкую презентацию и освещение в печати инвестиционной программы геологического изучения и освоения месторождений полезных ископаемых, а также активизировать этот процесс.
3. Министерству экономики Республики Казахстан включить инвестиционную программу геологического изучения и освоения месторождений полезных ископаемых в индикативный план развития экономики республики.
4. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан, Государственной комиссии по защите информации при Кабинете Министров Республики Казахстан совместно с Министерством геологии и охраны недр Республики Казахстан рассмотреть и в установленном порядке внести предложения по рассекречиванию геолого-экономических данных с целью обеспечения доступа инвесторов к необходимым сведениям.
5. Министерству экономики Республики Казахстан с участием Министерства геологии и охраны недр Республики Казахстан обеспечить подготовку конъюнктурного обзора мирового минерально-сырьевого комплекса, производства, потребления и торговли продукцией из сырья, а также сбор, накопление информации о сырьевой политике развитых и развивающихся государств мира с целью определения стратегического положения Казахстана в мировом балансе.
Конъюнктурный обзор представлять ежегодно к 1 июня в Правительство Республики Казахстан и предприятиям по принадлежности.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының шикiзат саясатының тұжырымдамасы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 7 желтоқсандағы N 1381 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 мамырдағы N 406 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.04  N 406  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi ұсынған жер қойнауын пайдалануды және қорғауды басқару мен бiр жүйеге келтiру тұжырымдамасы және Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар кен орындарын геологиялық зерттеу мен игерудiң инвестициялық бағдарламасы мақұлдансын.
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiнiң Қазақстан Республикасының шикiзат саясатының тұжырымдамасы жөнiндегi хабары назарға алынсын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне, Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгiне:
Қазақстан Республикасының шикiзат саясаты тұжырымдамасы және пайдалы қазбалар кен орнын геологиялық зерттеу мен игерудiң инвестициялық бағдарламасы жайында құжаттар пакетiн құрастырып, салалық министрлiктер мен мекемелерге, облыс әкiмдерiне пайдалануға жiберу;
пайдалы қазбалар кен орындарын геологиялық зерттеу мен игерудiң инвестициялық бағдарламасын кеңiнен насихаттап және баспасөзде жариялап, сонымен қатар бұл жұмысты жандандыру жүктелсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi пайдалы қазбалар кен орындарын геологиялық зерттеу мен игерудiң инвестициялық бағдарламасын республика экономика дамуының индикативтiк жоспарына енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Ақпаратты қорғау жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгiмен бiрлесе отырып, қажет мәлiметтермен инвесторлардың танысу мүмкiндiгiн қамтамасыз ету мақсатында, геологиялық-экономикалық мәлiметтердi құпиясыздандыру жөнiнде қабылдаған тәртiппен ұсыныс енгiзсiн.
5. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгiнiң қатысуымен әлемдiк минералдық-шикiзат кешенiне, шикiзаттық өнiмдердi сатуға, өндiруге және пайдалануға конъюнктуралық шолуды дайындауды қамтамасыз етсiн, сонымен қатар Қазақстанның әлемдiк баланстағы стратегиялық жағдайын анықтау мақсатында дамыған және дамушы мемлекеттердiң шикiзаттық саясаты туралы мәлiметтер жинақтасын.
Конъюнктуралық шолу Қазақстан Республикасының Үкiметiне және қатысты мекемелерге жыл сайын 1-шi маусымда тапсырылып отырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi