Об упоpядочении откpытия счетов
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 7 декабpя 1994 года N 1391. Утратило силу - постановлением Пpавительства РК от 6 янваpя 1996 г. N 23 ~P960023
Учитывая кризис неплатежей у предприятий республики, большую задолженность по заработной плате и социальным выплатам, а также в целях максимального использования имеющихся ресурсов для их финансового оздоровления Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Всем государственным предприятиям и акционерным обществам, имеющим контрольный пакет акций государства, в месячный срок перевести расчетный, валютный и другие счета на комплексное обслуживание в один банк по своему выбору.
2. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан и коммерческим банкам оказывать содействие по переводу счетов государственных предприятий и акционерных обществ в выбранные ими банки.
3. Министерствам, государственным комитетам и ведомствам Республики Казахстан обеспечить проведение указанной работы. Рассмотреть ответственность руководителей предприятий и акционерных обществ, препятствующих выполнению настоящего постановления. По фактам задержек перевода счетов по вине банков обязать предприятия и акционерные общества принять к указанным банкам меры в соответствии с действующим законодательством.
4. Министерству финансов, Государственному комитету финансового
контроля Республики Казахстан совместно с правоохранительными органами
республики установить контроль за ходом реализации настоящего
постановления. О результатах проведенной работы доложить Кабинету
Министров Республики Казахстан до 1 февраля 1995 г. По выявленным
фактам сокрытия предприятиями и акционерными обществами средств в
ущерб платежам по заработной плате, бюджету и поставщикам передавать
материалы в судебно-следственные органы.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан

Есепшоттар ашуды ретке келтiру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1994 жылғы 7 желтоқсан N 1391. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1996.01.06. N 23 қаулысымен.
Республика кәсiпорындарының төлем жасамаудағы дағдарысын, жалақы мен әлеуметтiк төлемдер жөнiндегi үлкен берешектi ескере отырып, сондай-ақ қолда бар ресурстарды олардың қаржылай сауығуы үшiн мейлiнше пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мемлекеттiк акциялардың бақылау пакетi бар барлық мемлекеттiк кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдар есеп айырысу, валюталық және басқа есепшоттарын өз таңдаулары бойынша бiр банкке кешендi қызмет көрсетуге аударсын.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi мен коммерциялық банктерге мемлекеттiк кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдардың есеп шоттарын олар таңдаған банктерге аудару жөнiнде жәрдем көрсету ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi мен ведомстволары аталған жұмыстың жүргiзiлуiн қамтамасыз етсiн. Осы қаулының орындалуына кедергi жасайтын кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдар басшыларының жауапкершiлiгi қаралсын. Банктердiң кiнәсiнен есепшоттарды аударудағы кiдiрiс фактiлерi бойынша қолданылып жүрген заңдарға сәйкес осы банктерге шаралар қолдану кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдарға мiндеттелсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Мемлекеттiк
қаржы бақылау комитетi республиканың құқық қорғау органдарымен
бiрлесiп, осы қаулының жүзеге асырылу барысында бақылау орнатсын.
Жүргiзiлген жұмыстардың нәтижесi туралы Қазақстан Республикасының
Министрлер Кабинетiне 1995 жылғы 1 ақпанға дейiн баяндалсын.
Кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдардың жалақы, бюджет және өнiм
берушiлер жөнiнде төлемге нұқсан келтiретiн етiп қаражатты жасыру
фактiлерiн әшкерелеген материалдар сот-тергеу органдарына берiлсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары