О pеоpганизации Госудаpственной акционеpной компании "Тагам"
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 22 декабpя 1994 г. N 1435
В целях демонополизации, ускорения приватизации и создания конкурентоспособной среды для пищевой промышленности Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу провести реорганизацию Государственной акционерной компании "Тагам" согласно действующему законодательству.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
определить правопреемство имущественных прав и обязательств Государственной акционерной компании "Тагам";
организовать реализацию государственных пакетов акций акционерных обществ, выведенных из состава Государственной акционерной компании "Тагам", в соответствии с действующим законодательством;
в месячный срок решить вопрос об оперативном управлении и хозяйственном ведении предприятий, выведенных из состава Государственной акционерной компании "Тагам".
3. Министерству финансов, Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Эксимбанком Казахстан и Алем банком Казахстан в месячный срок определить правопреемство по правам и обязательствам Государственной акционерной компании "Тагам", в том числе:
полученные валютные и централизованные (директивные) кредитные ресурсы для закупки технологий, оборудования и сырья переоформить на непосредственных субъектов - заемщиков;
провести перерегистрацию выданной ранее гарантии Республики Казахстан по обязательствам Государственной акционерной компании "Тагам";
решить вопрос о порядке и условиях возврата непогашенной части кредита, предоставленного в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики "О государственном кредите для поставок оборудования и товаров из КНР в Казахстан" от 26 февраля 1992 г. и использованного бывшим Алматинским табачным комбинатом.
4. Признать утратившими силу: постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1993 г. N 843 "О создании Государственной акционерной компании "Тагам" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 36, ст. 416) и от 4 сентября 1993 г. N 808 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Тагам".
Премьер-министр
Республики Казахстан

"Тағам" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 22 желтоқсан 1994 ж. N 1435
Монополиясыздандыру, жекешелендiрудi жеделдету және тағам өнеркәсiбi үшiн бәсекеге түсе алатын орта жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне "Тағам" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қолданылып жүрген заңға сәйкес қайта құру тапсырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттік комитетi:
"Тағам" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының мүлiктiк құқыққа ие болуы мен мiндеттемелерiн айқындасын;
"Тағам" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамынан шығарылған акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сатуды ұйымдастырсын;
айлық мерзiм iшiнде "Тағам" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамынан шығарылған кәсiпорындарды жедел басқару мен шаруашылығын жүргiзу туралы мәселенi шешсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Эксимбанкiмен және Қазақстан Алембанкiмен бiрлесiп, айлық мерзiм iшiнде "Тағам" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құқықтары мен мiндеттемелерi бойынша құқықтық мұрагерлiктi айқындасын, оның iшiнде:
технологиялар, жабдықтар мен шикiзаттар сатып алу үшiн алынған валюта және орталықтандырылған (директивтiк) кредит ресурстарын тiкелей қатысты субъектiлерге - заемшыларға қайта рәсiмдесiн;
"Тағам" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының мiндеттемелерi бойынша бұрын берiлген Қазақстан Республикасының кепiлдiктерiн қайта тiркеуден өткiзсiн;
1992 жылғы 26 ақпандағы Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Қытай Халық Республикасы Үкiметiнiң арасындағы "ҚХР-нан Қазақстанға жабдықтар мен тауарлар жеткiзуге арналған мемлекеттiк кредит туралы" Келiсiмге сәйкес берiлген кредиттiң өтелмеген және бұрынғы Алматы темекi комбинаты пайдаланған бөлiгiн қайтарудың тәртiбi мен шарттары туралы мәселенi шешсiн.
4. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Тағам" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы" 1993 жылғы 8 қыркүйектегi N 843 (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 36, 416-бап) және "Тағам" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi мен Байқау кеңесi туралы" 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 808 қаулыларының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi