О Межведомственной комиссии по координации внешних связей в области переподготовки и повышения квалификации специалистов для рыночной экономики и организации учебных туров для руководителей предприятий и предпринимателей
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 января 1995 г. N 24. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В целях координации внешних связей в области переподготовки и повышения квалификации специалистов для рыночной экономики и организации учебных туров для руководителей предприятий и предпринимателей, а также во исполнение постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 июля 1994 г. N 849 P940849_  "О плане действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ и стабилизации экономики в 1994-1995 годах" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 32, ст. 355) Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Межведомственную комиссию по координации внешних связей в области переподготовки и повышения квалификации специалистов для рыночной экономики и организации учебных туров для руководителей предприятий и предпринимателей согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Межведомственной комиссии по координации внешних связей в области переподготовки и повышения квалификации специалистов для рыночной экономики и организации учебных туров для руководителей предприятий и предпринимателей.
3. Возложить организационно-техническое обеспечение деятельности Межведомственной комиссии по координации внешних связей в области переподготовки и повышения квалификации специалистов для рыночной экономики и организации учебных туров для руководителей предприятий и предпринимателей на Министерство экономики Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета
Министров Республики Казахстан
от 9 января 1995 г. N 24
Состав
Межведомственной комиссии по координации
внешних связей в области переподготовки и повышения
квалификации специалистов для рыночной экономики и организации
учебных туров для руководителей предприятий и предпринимателей
Утембаев Е.А.       - первый заместитель Управляющего Делами
Кабинета Министров Республики Казахстан,
председатель
Смагулов К.М.       - первый заместитель Министра экономики
Республики Казахстан, заместитель председателя
Амреева К.Б.        - вице-президент Государственной холдинговой
компании "Легпром"
Ахметбеков М.У.     - начальник Управления координации и подготовки
кадров при Министерстве экономики Республики
Казахстан
Басенов Г.Т.        - президент акционерного общества
"Машиностроительный завод"
Кучинский А.М.      - президент акционерного общества "Концерн
"Азат"
Мулявина Н.Д.       - генеральный директор акционерного общества
"Надежда"
Мухамеджанов Б.Г.   - вице-президент Конгресса предпринимателей
Казахстана
Сарсембеков А.С.    - генеральный директор акционерного общества
"Акку"
Утверждено
постановлением Кабинета
Министров Республики Казахстан
от 9 января 1995 г. N 24
Положение
о Межведомственной комиссии по координации
внешних связей в области переподготовки и повышения
квалификации специалистов для рыночной экономики и организации
учебных туров для руководителей предприятий и предпринимателей

Нарықтық экономика кезiнде мамандарды қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру және кәсiпорындардың басшылары мен кәсiпкерлер үшiн оқу турларын ұйымдастыру саласындағы сыртқы байланыстарды үйлестiру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 9 қаңтардағы N 24. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Нарықтық экономика кезiнде мамандарды қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру және кәсiпорындардың басшылары мен кәсiпкерлер үшiн оқу турларын ұйымдастыру саласындағы сыртқы байланыстарды үйлестiру мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "1994-1995 жылдары Реформаларды тереңдету және экономиканы тұрақтандыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимыл жоспары туралы" 1994 жылғы 29 шiлдедегi N 849 қаулысын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 32, 355-бап) орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Нарықтық экономика кезiнде мамандарды қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру және кәсiпорындардың басшылары мен кәсiпкерлер үшiн оқу турларын ұйымдастыру саласындағы сыртқы байланыстарды үйлестiру жөнiндегi Ведомствоаралық комиссия қосымшаға сәйкес құрылсын.
2. Нарықтық экономика кезiнде мамандарды қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру және кәсiпоырдардың басшылары мен кәсiпкерлер үшiн оқу турларын ұйымдастыру саласындағы сыртқы байланыстарды үйлестiру жөнiндегi Ведомствоаралық комиссия туралы берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн.
3. Нарықтық экономика кезiнде мамандарды қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру және кәсiпорындардың басшылары мен кәсiпкерлер үшiн оқу турларын ұйымдастыру саласындағы сыртқы байланыстарды үйлестiру жөнiндегi Ведомствоаралық комиссия қызметiн ұйымдық-техникалық қамтамасыз ету Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 9 қаңтардағы
N 34 қаулысына
Қосымша
Нарықтық экономика кезiнде мамандарды қайта даярлау
мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру және кәсiпорындардың
басшылары мен кәсiпкерлер үшiн оқу турларын ұйымдастыру
саласындағы сыртқы байланыстарды үйлестiру жөнiндегi
Ведомствоаралық комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Өтембаев Е.Ә.              - Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетi Iс Басқарушысының бiрiншi
орынбасары, комиссия төрағасы
Смағұлов Қ.М.              - Қазақстан Республикасы Экономика
министрiнiң бiрiншi орынбасары,
төрағаның орынбасары
Әмiреева К.Б.              - "Легпром" мемлекеттiк холдинг
компаниясының вице-президентi
Ахметбеков М.Ү.            - Қазақстан Республикасының Экономика
министрлiгi жанындағы Үйлестiру және
кадрлар даярлау басқармасының бастығы
Басенов Ғ.Т.               - "Машина жасау зауыты" акционерлiк
қоғамының президентi
Кучинский А.М.             - "Азат Концернi" акционерлiк қоғамының
президентi
Мулявина Н.Д.              - "Надежда" акционерлiк қоғамының бас
директоры
Мұхамеджанов Б.Ғ.          - Қазақстан кәсiпкерлерi Конгресiнiң
вице-президентi
Сәрсенбеков А.С.           - "Аққу" акционерлiк қоғамының бас
директоры
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 9 қаңтардағы
N 24 қаулысымен
Бекiтiлген
Нарықтық экономика кезiнде мамандарды қайта даярлау
мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру және кәсiпорындардың
басшылары мен кәсiпкерлер үшiн оқу турларын ұйымдастыру
саласындағы сыртқы байланыстарды үйлестiру жөнiндегi
Ведомствоаралық комиссиясы туралы
ЕРЕЖЕ

1. Настоящее Положение определяет цели, задачи, основные функции и обязанности Межведомственной комиссии по координации внешних связей в области переподготовки и повышения квалификации специалистов для рыночной экономики и организации учебных туров для руководителей предприятий и предпринимателей (далее - Межведомственная комиссия).
2. Межведомственная комиссия в своей деятельности руководствуется законодательными и нормативными актами Республики Казахстан.
3. Целью создания Межведомственной комиссии является координация процессов отбора специалистов и организация их зарубежной подготовки.
4. В соответствии с целями и задачами на Межведомственную комиссию возлагаются следующие функции:
установление контактов с зарубежными партнерами и согласование программ и работ по переподготовке и повышению квалификации специалистов;
рассмотрение проектов по подготовке специалистов за рубежом, представленных министерствами, ведомствами, концернами, ассоциациями и другими экономическими структурами;
внесение предложений по финансированию проектов для подготовки кадров по специальностям рыночной экономики;
рассмотрение материалов предварительного конкурсного отбора кандидатур стажеров для принятия окончательных решений о направлении специалистов для обучения за рубежом;
информирование руководителей, специалистов и предпринимателей о сроках и условиях проведения конкурсов для поступления на обучение в зарубежные учебные центры;
осуществление иных функций, необходимых для основной деятельности Межведомственной комиссии и не противоречащих законодательству.
5. Межведомственная комиссия имеет право создавать рабочие группы для изучения отдельных вопросов, связанных с обучением специалистов за рубежом.
6. Заседания Межведомственной комиссии проводятся в соответствии с планом ее работы. Внеплановые заседания проводятся по мере необходимости, по решению председателя.
7. Председатель Межведомственной комиссии организует работу комиссии и обеспечивает ее деятельность в соответствии с планом работы, определяет полномочия заместителя председателя и ее членов.
8. Решения Межведомственной комиссии принимаются простым большинством голосов от присутствующих на заседании ее членов.
9. Рабочим органом Межведомственной комиссии является Управление координации и подготовки кадров Министерства экономики Республики Казахстан.

1. Осы Ереже нарықтық экономика кезiнде мамандарды қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру және кәсiпорындардың басшылары мен кәсiпкерлер үшiн оқу турларын ұйымдастыру саласындағы сыртқы байланыстарды үйлестiру жөнiндегi Ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрi - Ведомствоаралық комиссия) мақсатын, мiндеттерi мен негiзгi қызметтерiн белгiлейдi.
2. Ведомствоаралық комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының заңдары мен нормативтiк актiлерiн басшылыққа алады.
3. Ведомствоаралық комиссия құрудың мақсаты мамандарды таңдау процестерiн үйлестiру мен олардың шет елде дайындалуын ұйымдастыру болып табылады.
4. Ведомствоаралық комиссияға негiзгi мiндетке сәйкес мынадай қызметтер жүктеледi:
мамандарды қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiнде шет елдiк әрiптестермен байланыс орнату және бағдарламалар мен жұмыстарды келiсу;
министрлiктердiң, ведомстволардың, концерндердiң, ассоциациялардың және басқа экономикалық құрылымдардың шетелде мамандар даярлау жөнiндегi ұсынып отырған жобаларын қарау;
нарықтық экономиканық мамандықтары бойынша кадрлар даярлау үшiн жобаларды қаржыландыру жөнiнде ұсыныстар енгiзу;
шет елдерге оқуға мамандар жiберу туралы түпкiлiктi шешiмдер қабылдау үшiн стажерлер кандидатураларын алдын-ала конкурс арқылы iрiктеу материалдарын қарау;
шет елдердегi оқу орталықтарына оқуға түсу үшiн конкурс өткiзу мерзiмдерi мен шарттары туралы басшыларды, мамандар мен кәсiпкерлердi хабардар ету;
Ведомствоаралық комиссияның негiзгi қызметi үшiн қажеттi және заңға қайшы келмейтiн өзге де функцияларды жүзеге асыру.
5. Ведомствоаралық комиссияның шет елдерде кардрлар даярлауға байланысты жекелеген мәселелердi зерделеу үшiн жұмыс тобын құруға құқығы бар.
6. Ведомтсвоаралық комиссияның мәжiлiсi оның жұмыс жоспарына сәйкес өткiзiледi. Жоспардан тыс мәжiлiс қажеттiлiгiне қарай, төрағаның шешiмi бойынша өткiзiледi.
7. Ведомствоаралық комиссияның төрағасы комиссия жұмысын ұйымдастырады және оның қызметiн жұмыс жоспарына сәйкес қамтамасыз етедi, төрағаның орынбасарлары мен мүшелерiнiң өкiлеттiгiн белгiлейдi.
8. Ведомствоаралық комиссияның шешiмдерi мәжiлiске қатысып отырған мүшелерiнiң көпшiлiк дауысымен қабылданады.
9. Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң Кадрларды үйлестiру және даярлау басқармасы Ведомствоаралық комиссияның жұмыс органдары болып табылады.