О реализации Закона Республики Казахстан "О профилактике заболевания СПИД"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 января 1995 г. N 44
Во исполнение постановления Верховного Совета Республики Казахстан от 5 октября 1994 г. N 177 "О порядке введения в действие Закона Республики Казахстан "О профилактике заболевания СПИД" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству юстиции совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан и другими заинтересованными министерствами и ведомствами в месячный срок представить предложения по приведению решений Правительства в соответствие с Законом Республики Казахстан "О профилактике заболевания СПИД".
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан:
совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами обеспечить пересмотр и отмену их нормативных актов, противоречащих Закону Республики Казахстан "О профилактике заболевания СПИД";
принять меры по улучшению материально-технической базы Республиканского центра по профилактике и борьбе со СПИДом;
совместно с главами областных, Алматинской и Ленинской городских администраций принять неотложные меры по укреплению материально-технической базы центров по профилактике и борьбе со СПИДом, обеспечивающей развертывание иммунологических лабораторий, поликлиник и стационарных центров.
3. Признать утратившим силу постановление Совета Министров Казахской ССР от 29 октября 1990 г. N 430 "О реализации постановления Совета Министров СССР от 18 сентября 1990 г. N 947 "О мерах по обеспечению социальной защищенности лиц, зараженных вирусом иммунодефицита человека или больных СПИДом".
Премьер-министр
Республики Казахстан

"ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын күшiне енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 12 қаңтар 1995 ж. N 44
"ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1994 жылғы 5 қазандағы N 177 қаулысын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Денсаулық сақтау министрлiгiмен, басқа да мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрге бiр ай мерзiм iшiнде Үкiмет шешiмдерiн "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен сәйкестендiру жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi:
мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрге "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына қайшы келетiн нормативтiк актiлерiн қайта қарауды және жоюды қамтамасыз етсiн;
ЖҚТБ ауруының алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi Республикалық орталықтың материалдық-техникалық базасын жақсарту жөнiнде шаралар қабылдансын;
облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерiмен бiрге ЖҚТБ ауруының алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi орталықтардың иммунологиялық лабораторияларды емханалар мен стационар орталықтарды өрiстететiн материалдық-техникалық базасын нығайту жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. "Адамның иммундiк қорғанысын әлсiрететiн вирус жұққан немесе СПИД-пен ауыратын адамдарды әлеуметтiк қорғауды қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" СССР Министрлер Советiнiң 1990 жылғы 18 қыркүйектегi N 947 қаулысын жүзеге асыру туралы Қазақ ССР Министрлер Кеңесiнiң 1990 жылғы 29 қазандағы N 430 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi